Skip to content

Jaunumi

Pētījums “Ar dzimumu saistītas vardarbības pieredze ārstu praksē”

Mani sauc Anna Pentjugova, esmu Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas fakultātes 6.kursa studente.

Kopā ar Dr. Miskovu veicu zinātniski pētniecisko darbu par tēmu “Ar dzimumu saistītas vardarbības ietekme uz sieviešu seksuālo funkciju” . Pētījuma īstenošanai tika izveidota anketa, kas ir paredzēta ginekologiem, dzemdību speciālistiem, ģimenes ārstiem un ārstiem-rezidentiem, kā arī citu specialitāšu ārstiem.

Anketas mērķis ir uzzināt par ārstu pieredzi saskaroties ar sievietēm, kas ir piedzīvojušas vardarbību. Anketas beigās ir pievienots pašizveidots standartizēts vardarbības skrīninga protokols. Tā pielietojums ikdienas ārstu praksē varētu palīdzēt atkārtoti pievērst uzmanību vardarbības sarkanā karoga pazīmēm, lai spētu efektīvāk identificēt vardarbības upurus un agrīni uzsākt atbilstošas palīdzības sniegšanu.

Piedalīšanās anketēšanā ir brīvprātīga un anketa ir anonīma, Jūsu sniegtā informācija tiks izmantotas tikai apkopotā veidā šī pētījuma ietvaros. Anketas aizpildīšana neprasīs daudz laika un tas nebūs sarežģīti.

Anketa: https://forms.gle/byzKpAH51ZXTmt2v7

Pētījums par kairinātu zarnu sindromu

Es, LU Medicīnas fakultātes 6.gada students, Rasheed Bazbouz veicu pētījumu par kairinātu zarnu sindromu dr. Intas Zīles vadībā.

Kairinātu zarnu sindroms (KZS) ir 10-20% cilvēku, tas ietekmē kā pašsajūtu, tā arī dzīves kvalitāti. Šī pētījuma mērķis ir labāk izprast KZS un uzlabot tā ārstēšanas iespējas. Latvijā līdz šim nav veikti pētījumi par kairinātu zarnu sindromu šādā aspektā. Jūsu pieredze mums ir svarīga, lai apzinātu, kā KZS ietekmē Latvijas iedzīvotājus.

Aptaujas aizpildīšana prasīs 20-30 minūtes. Dalība pētījumā ir brīvprātīga. Aptaujas jautājumi ir noformulēti skaidri, reti, bet kāds no tiem var radīt nepatīkamas pārdomas. Jebkurā brīdī, pirms ir nospiesta poga “pabeigt”, Jūs varat atsaukt savu dalību pētījumā. Jūsu aizpildītajai anketai tiek piešķirts gadījuma kārtas numurs. Pētījums nodrošinās konfidencialitāti– google nodrošina anonīmo aptaujas formu datu drošību atbilstoši ES Fizisko personas datu aizsardzības regulai. Visi pētījumā iegūtie dati ir anonīmi, tiek izmantoti apkopotā veidā. Pētījuma rezultāti tiks publicēti, lai Jūs un citi pacienti varētu iegūt no pētījumā gūtajām atziņām.

Anketa:

Latviešu val.:  https://docs.google.com/forms/d/1bIBb3nQSWLgE6TxjUznhkSiGovjPgtSUDqbrmaGRn7k/edit?usp=sharing

English: https://docs.google.com/forms/d/1kVl1c0GyzGkmyuFi9ABPqoFJjAsBRfuVZM_i2Bu2bcU/edit?usp=sharing

Apmeklētājus pieņemam tikai pēc iepriekšēja pieraksta!

Godātie kolēģi!

Latvijas Ārstu biedrība no 21.12.2020. līdz 25.01.2021. organizē savu darbu attālināti.

Apmeklētājus pieņemam tikai pēc iepriekšēja pieraksta!

Ja vēlaties saņemt vai iesniegt dokumentus klātienē, lūgums iepriekš zvanīt pa tālr. 67220661, 20276668 vai rakstīt e-pastu: info@arstubiedriba.lv.

Aicinām maksājumus, pēc iespējas, veikt elektroniski internetbankā.

LĀB darba laiki, kontakti un rekvizīti: https://www.arstubiedriba.lv/kontakti-rekviziti/

Paldies par sapratni!
Latvijas Ārstu biedrība

Mūžībā devies profesors Jānis Raibarts

Mūžībā devies Latvijas Ārstu biedrības Goda biedrs, profesors Jānis Raibarts (17.09.1939.-03.01.2021.).

Jānis Raibarts dzimis 1939. gadā Rīgā, beidzis Rīgas Medicīnas institūtu (1964) un strādājis par ārstu Daugavpilī un Rīgā. Kopš 1968. gada Jānis Raibarts docējis Rīgas Medicīnas institūtā (tagad – Rīgas Stradiņa universitāte), viņa nodarbības bija neaizmirstams posms katra topošā ārsta studijās. Laiks, ko katrs students vadījis kādreizējās Hospitālās terapijas katedrā (tagad – Iekšķīgo slimību katedra), bija sarežģītākais, saturā bagātākais un, iespējams, mācību ziņā grūtākais viņa studiju dzīvē. Jānis Raibarts nevienam studentam nekad nav devis atlaides, līdz ar to nodarbību atstrādes kļuva par otro hospitālās terapijas ciklu. Jāņa Raibarta lekcijas studentiem un ārstiem ir leģendāras. Jānis Raibarts padziļināti pētījis hipertensiju. Profesors piedalījies Latvijas vadlīniju izstrādē internās medicīnas nozarē.

Profesors Jānis Raibarts 2014. gadā saņēma profesora Ilmāra Lazovska balvu par ieguldījumu medicīnā.

Ilgos darba gadus Rīgas 1. slimnīcā un P. Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā Jānis Raibarts kolēģu vidū bija iemīļots konsultants un padomdevējs, bet pacientiem – zinošs, ieinteresēts, pieredzējis ārsts.

Latvijas Ārstu biedrība izsaka dziļu līdzjūtību tuviniekiem!

Latvijas Ārstu biedrība saka paldies par pozitīvām pārmaiņām un novēl veselīgu Jauno gadu!

Latvijas Ārstu biedrība no sirds saka paldies visiem biedriem, sadarbības partneriem un sabiedrībai par lojalitāti un pleca sajūtu 2020. gadā. Pateicoties jūsu līdzdalībai un atbalstam, mums šajā izaicinājumiem pilnajā gadā ir izdevies paveikt nozīmīgas un paliekošas lietas! Novēlam visiem veselīgu un laimīgu Jauno gadu!

 • Paldies mūsu sociālajiem partneriem Latvijas Jauno ārstu asociācijai, Latvijas Māsu asociācijai, Latvijas Vecmāšu asociācijai, Latvijas Ģimenes ārstu asociācijai, Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijai, Latvijas Lielo slimnīcu asociācija, Latvijas Slimnīcu biedrībai, LIZDA un visām nozares profesionālajām organizācijām.
 • Paldies mūsu akadēmiskajiem un pētniecības partneriem Latvijas Universitātei un Rīgas Stradiņa universitātei, Latvijas Zinātņu akadēmijai.
 • Paldies Latvijas slimnīcām un ģimenes ārstu praksēm, NMPD un SPKC, Veselības ministrijai, Nacionālajam veselības dienestam, Veselības inspekcijai, Zāļu valsts aģentūrai, Valsts asinsdonoru centram, Valsts tiesu medicīnas ekspertīzes centram, Paula Stradiņa medicīnas muzejam, Latvijas antidopinga birojam.
 • Paldies mūsu labvēļiem un labdariem AS „Olainfarm” un AS „Grindeks”, SIA “Veselības centrs 4”, SIA MFD Veselības grupa, SIA “Centrālā laboratorija”, SIA “Latvijas Mobilais Telefons”, SIA “Prike Latvija”, SIA “Rāmkalni”, SIA “Orkla Confectionery & Snacks Latvija” (“Laima”) un SIA “ADE”.   
 • Paldies Latvijas sabiedrībai par atbastu!

PSKUS aicina darbā ārstu speciālistu 80.karantīnas nodaļā

Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca ir dibināta 1910. gadā un lepojas ar savu ilggadējo vēsturi un tradīcijām. Apgūstot modernākās tehnoloģijas, sekojot jaunākajām tendencēm un pakalpojumu kvalitātes prasībām, slimnīca ir kļuvusi par lielāko un modernāko ārstniecības iestādi Latvijā, kura šobrīd nodarbina ap 3000 darbinieku. Mūsu panākumu garants ir profesionāli un motivēti darbinieki!

VSIA «Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca» aicina pieteikties amatam
Ārsts speciālists 80.karantīnas nodaļā

Galvenie amata pienākumi:

 • veikt kvalitatīvu 80.karantīnas nodaļas pacientu (Covid-19 pozitīvi pacienti) veselības aprūpi;
 • konsultēties par pacientu ārstēšanas taktiku ar atbilstošo specialitāšu ārstiem no citām Slimnīcas struktūrvienībām;
 • uzraudzīt nozīmētās ārstēšanas gaitu, izvērtējot pacientu veselības stāvokļa izmaiņas, nepieciešamības gadījumā organizēt izmaiņas ārstēšanā, papildus izmeklējumus;
 • organizēt iesaistītā aprūpes personāla darbu nodaļas pacientu aprūpei;
 • sniegt pacientam saprotamā veidā informāciju par diagnozi, izmeklēšanas un ārstēšanas rezultātiem, izskaidrot ārstēšanas taktiku, brīdināt par iespējamiem sarežģījumiem;
 • nepieciešamības gadījumā un pieļaujamā apjomā sniegt tuviniekiem informāciju par pacienta veselību un nozīmīgām tās izmaiņām;
 • pareizi un saprotami, atbilstoši prasībām, noformēt visa veida medicīnisko dokumentāciju.

Prasības pretendentiem:

 • augstākā medicīniskā izglītība – sertificēts internists; pneimonologs; neatliekamās medicīnas ārsts*;
 • vēlama  darba pieredze specialitātē;
 • pārzināt darba metodes un paņēmienus, darbā lietojamo tehnisko līdzekļu darbības principus un lietošanas noteikumus;
 • valsts valodas prasme atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; svešvalodu zināšanas darbam un specialitātei nepieciešamajā līmenī;
 • precizitāte, augsta atbildības sajūta par profesionālo darbību;
 • teicamas komunikācijas un sadarbības prasmes;
 • prasme strādāt ar standarta biroja programmatūru ikdienas lietotāja līmenī.

*piedāvājam darbu arī rezidentiem

Piedāvājam:

 • dežūru darbu (plkst.8:00 – 8:00);
 • apmācības un profesionālo izaugsmi;
 • dinamisku un interesantu darba vidi;
 • stabilu atalgojumu (stundas pamata likme ārstam 7,86 EUR/h Bruto / rezidentam no 6,83 EUR/h Bruto + piemaksa par darbu nakts stundā + piemaksas par darbu ar Covid-19 pacientiem) un sociālās garantijas;
 • atvieglotus nosacījumus medicīniskajai aprūpei slimnīcā.

CV un pieteikumu (ar norādi „Ārsts speciālists 80.nodaļā”) sūtīt slimnīcas Personāla vadības daļai elektroniski uz e-pastu: personals@stradini.lv; tālrunis informācijai 6706 9725

Pateicamies par atsaucību un lūdzam ievērot, ka sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba interviju!

Latvijas Jūras medicīnas centrs aicina savā komandā internistu un neirologu

A/S ‘’Latvijas Jūras medicīnas centrs’’ aicina savā komandā internistu  un  neirologu  darbam nodaļā un dežūrdarbam.

Vecmīlgrāvja slimnīcā, adrese: Vecmīlgrāvja 5.līn. 26. Rīgā.

Galvenie amata pienākumi

• veikt internā profila pacienta saslimšanu ārstēšanu, diagnostiku saskaņā ar profesionālo asociāciju vadlīnijām;

• sniegt pacientiem un to tuviniekiem saprotamā veidā informāciju par slimības diagnozi, izmeklēšanas un ārstēšanas plānu;

• aizpildīt medicīnisko dokumentāciju atbilstoši normatīviem aktiem un lietvedības prasībām.

Prasības kandidātiem

• augstākā medicīniskā izglītība (internista sertifikāts);

• reģistrācija ārstniecības personu reģistrā;

• spēja strādāt patstāvīgi un komandā;

• spēja ātri reaģēt un rīkoties neatliekamās situācijās;

• precizitāte un atbildība;

• teicamas komunikācijas un sadarbības spējas;

• zināšanas darbā ar datoru;

• valsts valodas zināšanas saskaņā ar LR likumdošanu.

Uzņēmums piedāvā

• draudzīgu kolektīvu;

• darba līgums uz nenoteiktu laiku;

• atalgojums par pilnu darba slodzi Eur 1485.00

• sociālās garantijas.

Pieteikuma vēstuli un CV sūtīt uz info@ljmc.lv vai zvanot pa tālruni 67889000