Skip to content

Jaunumi

Meklē sertificētu ģimenes ārstu darbam Jūrmalā, Vaivaros

Free photo close up doctor with stethoscope

Ģimenes ārsta prakse  meklē sertificētu  ģimenes ārstu  darbam Jūrmalā, Vaivaros no 2024. gada janvāra. Praksē ap 1500 pacienti, t.sk.ap 300 bērnu .Darba alga bruto no 2250 EUR. Noteikti tiks izskatīti arī ārstu rezidentu un ārstu stažieru pieteikumi.

Saziņa- elektroniski npp.med@inbox.lv vai telefoniski – tālrunis 29455092. Lūgums atsūtīt savu kontaktinformāciju elektroniski vai SMS veidā un  norādīt ērtāko saziņas laiku.

Detalizētāka informācija par noslogojumu un darba laiku – sarunas laikā.

Latvijas Ārstu biedrība atzīmē žurnāla ārstiem simtgadi Latvijā

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) atzīmē žurnāla ārstiem simtgadi un īpašā prezentācijas pasākumā atskatījās uz medicīniskās periodikas 100.gadiem Latvijā. Pasākumā LĀB sveica arī veselības ministrs Hosams Abu Meri.

Latvijas Ārstu biedrības viceprezidents M. Pļaviņš savā prezentācijā stāstīja, ka 1923. gada novembrī profesora Jēkaba Alkšņa (1870–1957) un Kārļa Kasparsona (1865–1962) redakcijā latviešu valodā iznāca pirmais medicīnas periodiskais izdevums “Latvijas Ārstu Žurnāls”. Liels izaicinājums tolaik bija radīt un veidot latviešu valodā medicīnisko terminoloģiju, izvairoties no anglicismiem, ģermānismiem un rusicismiem. Žurnāls ārstiem tika izdots līdz padomju okupācijas laikam, kam sekoja pārtraukums.

Latviešu medicīnas valoda un tās izteiksme, terminoloģija un zināšanas pilnveidojušās līdz ar visas pasaules zinātniskās domas un ideju attīstību. “Latvijas Ārstu Žurnāls” ir veicinājis latviešu medicīnisko domu, palīdzējis attīstīt medicīnas filozofiju, pētniecību un profesionālo izglītību. Latvijas Ārstu biedrība lepojas, ka var turpināt izdevuma izdošanas tradīciju.  

Pasākuma dalībniekiem bija iespēja apskatīt Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja materiālus-pirmo medicīnas un farmācijas žurnālu periodiku.  Muzeja bibliotēkas pārzinis  Artis Ērglis prezentēja  muzeja krājuma eksponātus, tai skaitā pirmo medicīnas periodisko izdevumu “Latvijas Ārstu Žurnāls”.

Žurnāla “ Latvijas Ārsts” pirmais numurs iznāca 1989.gada 23.jūnijā un tika atvērts Pirmā Pasaules latviešu ārstu kongresa laikā Latvijas Ārstu biedrības sēdē Bērnu klīniskās slimnīcas konferenču zālē.  Turpinot tradīciju, kura tika aizsākta pirmās Latvijas brīvvalsts laikā, “ Latvijas Ārsts” sniedza iespēju latviešu ārstiem dzimtajā valodā lasīt un rakstīt par jaunākajiem sasniegumiem un pētījumiem visās medicīnas nozarēs. Kopumā šo gadu laikā izdoti vairāk kā 300 žurnāla numuru. 

Žurnāla “Latvijas Ārsts” 2023. gada septembra – decembra numura ievadraksts (skat. šeit).

Pasniegta profesora Kristapa Rudzīša balva RSU profesorei Ludmilai Vīksnai

Šodien, 15. novembrī, tika pasniegta profesora Kristapa Rudzīša balva RSU profesorei Ludmilai Vīksnai par izcilu ieguldījumu infektoloģijā!

Sirsnīgi sveicam profesori Ludmilu Vīksnu ar panākumiem!


Šis ir augstākais apbalvojums Latvijā internās medicīnas specialitātē. Balvas mērķis ir godināt izcilas Latvijas medicīnas personības internās medicīnas speciālistu nozarē par ieguldījumu veselības aprūpē. Balva nosaukta izcilā latviešu ārsta internista, profesora Kristapa Rudzīša vārdā, kurš izpelnījies atzinību gan par savu talantu, apbrīnojamajām prāta spējām un zināšanām medicīnā, gan par savu domas plašumu un inteliģenci.