Skip to content

Jaunumi

Apmeklētājus pieņemam tikai pēc iepriekšēja pieraksta!

Godātie kolēģi!

Latvijas Ārstu biedrība organizē savu darbu attālināti.

Apmeklētājus pieņemam tikai pēc iepriekšēja pieraksta!

Ja vēlaties saņemt vai iesniegt dokumentus klātienē, lūgums iepriekš zvanīt pa tālr. 67220661, 20276668 vai rakstīt e-pastu: info@arstubiedriba.lv.

Aicinām maksājumus, pēc iespējas, veikt elektroniski internetbankā.

LĀB darba laiki, kontakti un rekvizīti mājaslapā: https://www.arstubiedriba.lv/kontakti-rekviziti/

Paldies par sapratni!
Latvijas Ārstu biedrība

Latvijas Ārstu biedrība pieprasa veselības ministra Daniela Pavļuta demisiju

Ņemot vērā Veselības ministrijas (VM) ilgstoši pieļautās kļūdas krīzes vadībā un plānoto mediķu mobilizācijas izsludināšanu, Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) pieprasa veselības ministra Daniela Pavļuta demisiju. LĀB aicina valdības vadītāju nekavējoties pārskatīt krīzes vadību valstī un lēmumu pieņemšanā iesaistīt veselības nozares profesionālās organizācijas un ekspertus.

LĀB pauž visas mediķu sabiedrības sašutumu par veselības ministra Daniela Pavļuta un VM neprofesionālo pieeju Covid-19 radītās krīzes risināšanā. Tāpēc biedrība atkārtoti uzsver, ka tālāk nav pieļaujama situācija, ka visa atbildība par valdības un VM kļūdainajiem vai savlaicīgi nepieņemtajiem lēmumiem tiek novelta uz veselības aprūpē strādājošajiem, kuru viedoklis ir klaji ignorēts divus gadus. Arī par VM ieceri jau novembrī izsludināt mediķu mobilizāciju veselības nozare uzzināja šodien no masu medijiem.

Biedrība pieprasa, lai VM un veselības ministrs pārstāj graut Latvijas veselības aprūpes sistēmu, un uzņemas atbildību par vakcinācijas procesa organizācijas kļūdām. Jānorāda arī uz to, ka kopš 2021. gada jūlija VM nav apstiprinājusi pacientu prioritizēšanas vadlīnijas, kā to paredz Ministru Kabineta noteikumi. Šis svarīgais uzdevums ir novilcināts un vadlīniju neesamība rada vēl lielāku apgrūtinājumu Covid-19 pacientu ārstēšanā iesaistīto mediķu darbā.

LĀB arī uzskata, ka pašlaik VM ar paziņojumu par mobilizāciju rada nevajadzīgu trauksmi iedzīvotāju un arī mediķu vidū, lai gan kopš 2020. gada pavasara nav uzrunāts vairums no speciālistiem, kuri brīvprātīgi pieteicās strādāt ar Covid-19 pacientiem. Pirms mobilizācijas uzsākšanas ir jāveic mērķtiecīga resursu plānošana, kā arī Covid-19 pacientu ārstēšanā iesaistīto mediķu apmācība. Tāpat nav plāna par to, kur mobilizētie speciālisti tiks nosūtīti.  

Vakcinācija ir svarīgākais Covid-19 profilakses līdzeklis, kura organizēšanai paredzētie līdzekļi ir iztērēti bez reālas atdeves no ieguldījumiem. Sākotnēji ģimenes ārstu darbs tika noniecināts, bet tagad kolēģi tiek vainoti visās ar vakcināciju saistītās problēmās. Tāpat tā vietā, lai risinātu veselības aprūpē strādājošo darbinieku atalgojuma jautājumu, valdība visā nopietnībā diskutē par ārvalstu speciālistu piesaisti, kas vēl vairāk demotivē esošo, uz izdegšanas sliekšņa strādājošo, personālu.

Pieredze Groningenas Universitātes Medicīnas centrā

Dr. Roberts Rumba ir viens no pieciem jaunajiem Latvijas āsrtiem, kas 2020. gadā saņēma Latvijas Medicīnas fonda (LMF) Zariņu studiju ceļojuma stipendiju.  Vēl būdams students, Roberts Rumba ieguva arī Prof. Ilmāra Lazovska Medicīnas fonda stipendiju, ko piešķir Latviešu ārstu un zobārstu apvienība ( LĀZA) vecāko kursu studentiem. Viņa vēlme augt profesionāli daudzkārt ir radusi atbalstu.  Mērķu skaidrība, personības starojums un sirsnība – šie ir atslēgas vārdi, kāpēc “tam, kas lūdz, arī tiek dots”. Vēl pirms LMF stipendijas un sertifikāta asinsvadu ķirurģijā iegūšanas Dr. Roberts Rumba saņēma “Stradiņu Gada balvu 2018” nominācijā “Gada rezidents”. Saviem pagodinājumiem nu kolēgis var pievienot arī LMF stipendiāta vārdu. Stipendija 6000 USD apjomā pilnībā tika izmantota, lai stažētos Nīderlandē Groningenas Universitātes medicīnas centrā. Par to arī Dr. Roberta Rumbas pieredzes stāsts.

Neskatoties uz šo sarežģīto un izaicinājumu pilno laiku, man bija lieliska iespēja pavadīt septiņas nedēļas, stažējoties Groningenas Universitātes Medicīnas centrā (UMCG). Ņemot vērā manu izvēlēto specialitāti –  asinsvadu ķirurģiju, šī bija ideāla vieta, kur paplašināt manu redzesloku, jo UMCG ir lieliska asinsvadu ķirurgu komanda, kas veic lielu skaitu un ļoti sarežģītas, kā arī modernas (endovaskulāras) operācijas.

Es un profesors Žans Pols De Vriess pie viņa ģimenes fantastiskās mājas netālu no Utrehtas

Nīderlandē es ierados kārtējā Covid viļņa plaukumā, bet vakcinācija man ļāva bez problēmām turpināt stažēšanos. Organizējot un plānojot manu uzturēšanos un apmācību slimnīcā, es saņēmu lielu palīdzību no profesora Clark Zeebregts, kurš bija saskaņojis visu ar saviem kolēģiem paša prombūtnes laikā. Ķirurģijas nodaļa bija sarunājusi patiesi lielisku cilvēku, kurš mani sagaidīja – Dr. Annemieke Coester, vecāko asinsvadu ķirurģijas rezidenti – laipnu, kompetentu un ārkārtīgi pozitīvu asinsvadu ķirurģi. Lai nodrošinātu vieglu apmācības sākumu, visi darbinieki no cilvēkresursu un infekciju kontroles departamenta man ļoti palīdzēja ar saviem padomiem. Jau no paša sākuma es sapratu, cik svarīga ir kafijas baudīšanas kultūra Nīderlandē vai vismaz UMCG. Tāpēc pirmais, ko es iemācījos, bija sākt dienu ar lielisku kafiju un sarunām pirms operācijas. Es tiku iepazīstināts ar visiem ķirurģijas klīnikas darbiniekiem rīta maiņas nodošanas laikā un uzreiz jutos ļoti gaidīts UMCG. Kad visas formalitātes bija nokārtotas, saņēmu ārsta halātu ar slimnīcas iniciāļiem, piekļuves karti un biju gatavs sākt savu piedzīvojumu.

Daļa no manas apmācības notika invazīvās radioloģijas nodaļā, kur patiesi prasmīgu un kompetentu ārstu komanda (Dr. Gijs Bloemsma, Dr. Matthijs Katers, Dr. Reinoud Bokkers un kolēģi) parādīja un izskaidroja man endovaskulārās procedūras, deva padomus un ieteikumus. Mēs apspriedām gan teorētiskos, gan tehniskos jautājumus saistībā ar endovaskulārajām procedūrām, un es daudz ko pierakstīju apspriešanai ar kolēģiem savā darba vietā Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā. Tāpēc šis laiks man bija ļoti noderīgs.

Lielākā daļa manas apmācības, protams, notika operāciju zālē, kur es sastapu smaidošu un viesmīlīgu medicīnas māsu, anesteziologu un atbalsta personāla komandu. Ņemot vērā UMCG specifiku, lielākā daļa gadījumu bija sarežģīti, tāpēc operācijas bija patiesi interesantas un saistošas. Es varēju piedalīties operācijās jau no paša sākuma, kas bija lieliski manai apmācībai. Es piedalījos vairākās hibrīdoperācijās, kuras joprojām netiek regulāri praktizētas centrā, kurā es strādāju, tāpēc tas noteikti bija ļoti interesanti un noderīgi. Es redzēju arī vairākas atvērtas aneirismas procedūras, aorto-mezenteriālo šuntēšanu, divus gadījumus ar asinsvadu protēžu infekcijām un daudz ko citu, tāpēc man tiešām paveicās, ka varēju redzēt tik plašu operāciju klāstu. Starp operāciju tehniskajiem aspektiem abos centros acīmredzami ir vairāk līdzības nekā atšķirības, bet dažreiz ir patiešām interesanti iedziļināties niansēs un sīkumos, kur gan vērojamas atšķirības salīdzinājumā ar mūsu centru Latvijā. Es veicu daudz piezīmju un apspriedos ar vietējiem  ķirurgiem par neskaitāmām tēmām, kas attiecas uz pacientu aprūpi, lēmumu pieņemšanu, perioperatīvo aprūpi, ķirurģiskām detaļām, pēcoperācijas novērošanu, veselības aprūpes organizēšanu un daudz ko citu.

Darbs operāciju zālē šujot pacienta brūci. Kā parasti pieņemts, anesteziologs domā “vai vēl ilgi?”

UMCG ir īpaši labi zināms medicīnas centrs ar savu kompetenci un pieredzi endovaskulārajās aortas operācijās, tāpēc man dažu nedēļu laikā bija iespēja novērot daudzas EVAR, TEVAR, FEVAR un BEVAR procedūras. Es arī piedalījos endovaskulāro operāciju pirmsoperācijas plānošanas un izmēru izvēles sēdēs, kas ir īpaši svarīgi, lai nodrošinātu optimālu rezultātu. Neskatoties uz šo operāciju sarežģītību, UMCG speciālistu rokās procedūras bieži izskatījās gandrīz pārāk viegli veicamas, kas liecina par lielu pieredzi, precīzu plānošanu un izpildi. Redzēt procedūras un šo operāciju laikā diskutēt ar ķirurgiem, radiologiem, anesteziologiem un neirofiziologiem bija patiesi aizraujoši. Papildus visam iepriekš minētajam man bija atļauts piedalīties arī aknu transplantācijā. Bija diezgan iespaidīgi redzēt, kā aknu transplantācija tiek veikta liela apjoma transplantācijas centrā ar milzīgu pieredzi, minimālu asins zudumu, bez sarežģījumiem un ar pārsteidzoši labu atveseļošanos.

Papildus ķirurģiskajai apmācībai es piedzīvoju arī teju neticamu viesmīlības līmeni no Nīderlandes iedzīvotājiem. Vietējie ķirurgi uzaicināja mani pavadīt laiku kopā ar viņiem pēc darba, sākot no ēšanas un socializēšanās pasākumiem krogā līdz riteņbraukšanai, tenisa spēlēšanai (pateicoties Steven J.G. Leeuwerke) un braucienam ar laivu Amsterdamā (pateicoties Wouter aan de Stegge un Ilona). Vietējie tiešām izrādīja patiesu interesi par vietu, no kuras es nāku, un mani kā cilvēku. Tāpēc es vēlos pateikties Dr. Ben Saleem, Dr. Wim Drouven, Dr. Martijn Dijkstra, Dr. Maarten van der Laan un Dr. Ignace Tielliu par viņu laiku un enerģiju, izpratni un laipnību, ar kuru es tiku uzņemts. Un ķirurģijas nodaļas vadītājs prof. Jean-Paul de Vries un viņa jaukā sieva uzaicināja mani uz vakariņām viņu mājās. Tas noteikti bija viens no spilgtākajiem notikumiem visā manā ceļojumā, pavadīt laiku kopā ar tik lieliskiem un viesmīlīgiem cilvēkiem. Cerams, kādu dienu es varēšu viņiem atlīdzināt par man veltīto viesmīlību un uzņemt viņus savās mājās.

Mans atvadu pasākums ar picām un sarunām rezidentu telpā pirms došanās prom no Nīderlandes.

Es devos prom no Nīderlandes ar tām labākajām atmiņām, un kādu dienu es noteikti atgriezīšos. Līdz nākamajai reizei!

Dr. Roberts Rumba,
asinsvadu ķirurgs, LMF stipendiāts

Tukuma slimnīca aicina savā kolektīvā dažādu specialitāšu ārstus

Sabiedrība ar ierobežotu atbildību

Vienotais reģistrācijas Nr. 40103233177, Raudas ielā 8, Tukums, LV-3101
tālr. 63122210 fakss 63181216 e-pasts: tukuma.slimnica@apollo.lv

SIA Tukuma slimnīca aicina savā kolektīvā uz nenoteiktu laiku šādu specialitāšu ārstus:

DEŽŪRĀRSTU INTERNISTU uzņemšanas nodaļā;
INTERNISTU  terapijas nodaļā;
PNEIMONOLOGU;
ĶIRURGU (darbam stacionārā).

Prasības pretendentiem:

 • Augstākā medicīniskā izglītība;
 • Reģistrācijas ārstniecības personu reģistrā;
 • Ārsta speciālista sertifikāts;
 • Pozitīva attieksme pret darbu;
 • Precizitāte, augsta atbildības sajūta, labas saskarsmes spējas, spēja strādāt komandā;
 • Valsts valodas zināšanas, vēlamas krievu, angļu valodas zināšanas sarunvalodas līmenī;
 • Kvalitatīvi, atbilstoši prasībām, noformēt medicīnisko dokumentāciju.

Piedāvājam:

 • atalgojumu no EUR 1311,- līdz EUR 1489,-;
 • sociālās garantijas;
 • atsaucīgus un profesionālus darba kolēģus;
 • DZĪVOKLI Tukumā.

CV lūdzam sūtīt SIA “Tukuma slimnīca” Personāla daļai, Raudas iela 8, Tukums,  Tukuma novads, LV-3101 vai pa e-pastu: dace.gravina@gmail.com. Tālrunis informācijai: 63122210

European healthcare professionals recommend getting vaccinated against influenza also this year

In 2020-21, the influenza activity in Europe remained at a low level throughout the flu season, due to
various public health and social measures implemented to reduce transmission of SARS-CoV-2.
However, it is expected that the seasonal influenza virus will circulate much more in the forthcoming
winter, as social mixing and social contact now return in many European countries. In addition,
because of the low incidence of flu last year, a lower level of natural population immunity against
influenza is expected for the 2021-22 season, which could increase transmission and the burden of
disease in people.

Therefore, European healthcare professionals highly recommend people, especially those belonging
to an at-risk group, to adequately protect themselves from potential serious illness by getting an
influenza vaccine also this year. Moreover, it is crucial that people maintain hygiene measures and
avoid unnecessary physical crowding.

In order to secure sufficient protection against the influenza across Europe, the Coalition for
Vaccination specifically reminds healthcare professionals to:
• Lead by example and make sure they are vaccinated against the influenza also this year;
• Be vigilant for potential lower uptake of influenza vaccination among their at-risk patients and
encourage them pro-actively to take the flu vaccine;
• Provide credible and reliable information on vaccinations while discussing possible questions
patients may have.
The Coalition for Vaccination also calls on the EU, national and regional health authorities to:
• Ensure timely supply of influenza vaccines and adequate support to healthcare professionals
who give them;
• Involve and support healthcare professionals as trusted sources for the public in
communication on influenza vaccination to secure sufficient uptake;
• Strengthen collaboration with healthcare professionals’ organisations as key partners to help
increasing trust in vaccines, fighting vaccine hesitancy and achieving higher uptake overall
within local communities.

This statement is launched on the occasion of the Flu Awareness Week, organised by WHO/Europe.
The European Centre for Disease Prevention and Control (ECDC) provides useful information on flu
vaccination here.

The Coalition for Vaccination brings together European associations of healthcare professionals and
relevant student associations in the field. It was convened by the European Commission in 2019 with
an aim to support delivering accurate information to the public, combating myths around vaccines and
vaccination, and exchanging best practices on vaccination. More information about the Coalition for
Vaccination can be found here.

@CoalitionForVax

Apmeklētājus pieņemam tikai pēc iepriekšēja pieraksta!

Godātie kolēģi!

Latvijas Ārstu biedrība organizē savu darbu attālināti.

Apmeklētājus pieņemam tikai pēc iepriekšēja pieraksta!

Ja vēlaties saņemt vai iesniegt dokumentus klātienē, lūgums iepriekš zvanīt pa tālr. 20276668 vai rakstīt e-pastu: info@arstubiedriba.lv.

Aicinām maksājumus, pēc iespējas, veikt elektroniski internetbankā.

LĀB darba laiki, kontakti un rekvizīti: https://www.arstubiedriba.lv/kontakti-rekviziti/


For submitting/receiving documents for certificate of current professional status and good standing please arrange your appointment time by writing to an e-mail: info@arstubiedriba.lv or call to +371 20276668.

Visitors without prior appointment time are not accepted!

Paldies par sapratni!
Latvijas Ārstu biedrība

Aktualizē brīvās ģimenes ārstu prakses vietas reģionos: aicina strādāt ārpus Rīgas un saņemt finanšu atbalstu

Jaunu ģimenes ārstu piesaiste ir aktuāla daudzviet reģionos, tostarp šobrīd ārpus Rīgas ir brīvas ģimenes ārstu prakses vietas, liecina Nacionālā veselības dienesta dati. Veselības ministrija atgādina, ka ģimenes ārsti, kuri strādās ārpus Rīgas, var saņemt arī ES fondu finanšu atbalstu – naudas kompensāciju par darbu reģionā.

Brīva prakses vieta nozīmē, ka ģimenes ārsts var uzsākt savu praksi, jo uz iedzīvotāju skaitu ir nepietiekams ģimenes ārstu skaits. Informācija, kurās Latvijas vietās ir brīvas prakses, šeit: https://www.vmnvd.gov.lv/lv/brivas-prakses-vietas

Ar mērķi piesaistīt papildu ārstniecības personas reģioniem, tajā skaitā ģimenes ārstus, Veselības ministrija kopš 2017. gada nogales īsteno Eiropas Sociālā fonda projektu “Ārstniecības un ārstniecības atbalsta personu pieejamības uzlabošana ārpus Rīgas”. Nosacījumi paredz, ka uz finanšu atbalstu var pretendēt ārsts, kuram ir derīgs ārsta specialitātes sertifikāts un kurš MK noteikumu spēkā stāšanās dienā 24.03.2017. nav strādājis specialitātē ārpus Rīgas.

Nosacījumi arī paredz, ka uz naudas kompensāciju var pretendēt ģimenes ārsta prakse – pensijas vecuma ģimenes ārsts, kurš nodod praksi jaunajam speciālistam. Finanšu atbalstu saņem abi ārsti. Ģimenes ārsts, kurš pārņem praksi, no 24.03.2017. līdz kompensācijas pieteikuma iesniegšanai nevar būt strādājis par ģimenes ārstu ārpus Rīgas ar pacientu sarakstā reģistrētām personām.

Speciālistiem, kuri saņēmuši atbalstu Eiropas Sociālā fonda projekta ietvaros, ārpus Rīgas jāstrādā vismaz 5 gadus, sniedzot iedzīvotājiem valsts apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus. Pretendentu atlase plānota līdz projektam pieejamā finansējuma apguvei, bet ne ilgāk kā līdz 2023. gada 31. jūlijam.  

Kompensāciju apmēri un nosacījumi šeit: Kompensācijas ārstniecības personām par darbu reģionos | talakizglitiba.lv

PSKUS aicina komandā ĀRSTU – NEONATOLOGU

Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca

Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca ir dibināta 1910. gadā un lepojas ar savu ilggadējo vēsturi un tradīcijām. Apgūstot modernākās tehnoloģijas, sekojot jaunākajām tendencēm un pakalpojumu kvalitātes prasībām, slimnīca ir kļuvusi par lielāko un modernāko ārstniecības iestādi Latvijā, kura šobrīd nodarbina ap 3000 darbinieku. Mūsu panākumu garants ir profesionāli un motivēti darbinieki!

ĀRSTS-NEONATOLOGS
JAUNDZIMUŠO INTENSĪVĀS TERAPIJAS NODAĻĀ (uz aizvietošanas laiku)

Galvenie amata pienākumi:

 • veselu, priekšlaikus dzimušu un slimu jaundzimušo aprūpe;
 • jaundzimušo ārstēšana jaundzimušo intensīvās terapijas nodaļā;
 • nepieciešamības gadījumā sniegt neatliekamo medicīnisko palīdzību;
 • sadarboties ar citu specialitāšu ārstiem;
 • noformēt un sagatavot medicīnisko un uzskaites dokumentāciju.

Prasības pretendentiem:

 • 2.līmeņa augstākā izglītība, sertificēts ārsts ar specializāciju neonatoloģijā;
 • reģistrācija ārstniecības personu reģistrā;
 • iepriekšēja darba pieredze specialitātē;
 • komunikabilitāte, spēja darboties patstāvīgi un komandā;
 • precizitāte, iniciatīva, augsta atbildības sajūta;
 • spēja analītiski domāt un pieņemt lēmumus;
 • datora prasmes ikdienas lietotāja līmenī (Word, Excel, Outlook, Internet);
 • obligātas valsts valodas zināšanas, vēlamas krievu, angļu vai vācu valodas zināšanas sarunvalodas līmenī.

Piedāvājam:

 • darba laiku 24h režīmā (8:00-8:00);
 • atbildīgu, dinamisku un interesantu darbu;
 • profesionālas izaugsmes iespējas.

Atalgojums:

 • stabils atalgojums (stundas PAMATA likme 10.80 EUR Bruto) un sociālās garantijas;
 • piemaksas atbilstoši darba likumdošanai un koplīgumam (par darbu nakts stundās, par darba stāžu u.c.);
 • papildus mainīgā darba samaksas daļa (apmērs atkarīgs no sasniedzamo darba mērķu izpildes).

Gaidām Jūsu CV un pieteikumus (ar norādi konkursam “ĀRSTS-NEONATOLOGS”) sūtīt slimnīcas Personāla vadības daļai elektroniski uz e-pastu: personals@stradini.lv; tālrunis informācijai 6706 9725

Pateicamies par atsaucību un lūdzam ievērot, ka sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba interviju!