Skip to content

Jaunumi

Apmeklētājus pieņemam tikai pēc iepriekšēja pieraksta!

Godātie kolēģi!

Latvijas Ārstu biedrība organizē savu darbu attālināti.

Apmeklētājus pieņemam tikai pēc iepriekšēja pieraksta!

Ja vēlaties saņemt vai iesniegt dokumentus klātienē, lūgums iepriekš zvanīt pa tālr. 67220661, 20276668 vai rakstīt e-pastu: info@arstubiedriba.lv.

Aicinām maksājumus, pēc iespējas, veikt elektroniski internetbankā.

LĀB darba laiki, kontakti un rekvizīti mājaslapā: https://www.arstubiedriba.lv/kontakti-rekviziti/

Paldies par sapratni!
Latvijas Ārstu biedrība

LMF atbalsts karā cietušajiem Ukrainas ļaudīm

Latvijas Medicīnas fonds (LMF) sniedz vienreizēju finansiālu atbalstu 1000 USD apjomā karā cietušajiem Ukrainas ļaudīm, kas bēgļu statusā ieradušies Latvijā un uzsākuši darbu veselības aprūpes nozarē. Bēgļu straumē uz Latviju devušies arī daudzi veselības jomas speciālisti. Latvija kļuvusi par viņu mājvietu un arī darba vietu uz nezināmu laiku. SIA “Zemgales veselības centrs” ir jaunā darba vieta zobārsta asistentei Liudmylai Markovskai, Kauguru Veselības centrā strādā ārste oftalmoloģe Nataliia Lebid, Rīgas 1. slimnīca ir darba vieta Sergijam Davidovam, Ventspils slimnīcā jau aprīlī darbu sāka medicīnas māsa Olena Vorobiova. Slimnīcas mājaslapā arī saruna ar jauno kolēģi, kas kaut mazliet ļauj mums saprast, ko piedzīvojis un pārdzīvojis ikviens, kas ieradies Latvijā no Ukrainas.https://ziemelkurzemesslimnica.lv/zinas/ventspils-slimnica-strada-visparejas-aprupes-masa-no-ukrainas/

Foto: Ārste Nataliia Lebidsavā darbavietā Kauguru veselības centrā.

Jaunās darba vietas ir gan lielās slimnīcas, gan veselības centri, privātas ārstniecības iestādes un privātprakses. Kopumā jau divdesmit viens medicīnā strādājošais Ukrainas cilvēks ir saņēmis atbalstu no Latvijas Medicīnas fonds. Un LMF ir saņēmis siltus pateicības vārdus gan no atbalsta saņēmējiem, gan arī no darba devējiem par šo iniciatīvu.

Tomēr bēgļu straume nav apsīkusi un ne visi, kam atbalsts vajadzīgs, tam ir pieteikušies.

Būsim pateicīgi, ja varēsiet iesaistīties, lai maksimāli ātri un precīzi šo atbalstu varētu saņemt tie, kam tas šobrīd tik ļoti vajadzīgs. Paldies jāsaka Latvijas Ārstu biedrībai un Slimnīcu biedrībai par aktīvu līdzdarbību LMF sniegtā atbalsta popularizēšanā.

Lai pieteiktos atbalstam, jāsaņem uzturēšanās vīza Latvijā un jāsameklē darba vieta veselības aprūpē. Atbalstu var saņemt ikviens kara bēglis, kas strādās vai jau strādā Latvijā veselības aprūpes iestādē – gan ārsti, māsas, zobārsti, tehniskie darbinieki… -visi veselības nozarē strādājošie. Pieteikuma anketa(Applicationfora grant) ir LMF mājaslapāwww.latvianmedicalfoundation.org/helping-ukraine/

Savukārt ikviens no mums var atbalstīt šo un arī citas LMF iniciatīvas, kas palīdzēs karā cietušajiem Ukrainas cilvēkiem.

Ja ir kādi jautājumi, lūdzu, rakstiet lmf.latvia@gmail.com

Latvijas Medicīnas fonds (LMF) ir ASV dibināta bezpeļņas organizācija un jau kopš 1990. gada sniedz atbalstu Latvijas veselības aprūpei.

Kamena Kaidaka M.D. 
LMF un LĀZA administrator Latvijā
+371 29121922
www.latvianmedicalfoundation.org
lmf.latvia@gmail.com

Lielākais medicīnas forums Latvijā – 9. Latvijas Ārstu kongress notiks septembrīŠim attēlam ir tukšs alt atribūts; faila nosaukums ir image.png


Šim attēlam ir tukšs alt atribūts; faila nosaukums ir image-4.png

Šim attēlam ir tukšs alt atribūts; faila nosaukums ir image-5.png

Šim attēlam ir tukšs alt atribūts; faila nosaukums ir image-6.png

Lielākais medicīnas forums Latvijā – 9. Latvijas Ārstu kongress norisināsies 2022. gada 21. – 24. septembrī ATTA CENTRE Krasta ielā 60, Rīgā. Kongresa, kuru organizē Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) un Latviešu ārstu un zobārstu apvienības (LĀZA), vienojošais temats šogad būs virzība uz pacienta centrētu precīzijas medicīnu. Reģistrēties dalībai kongresā un iepazīties ar tā programmu var www.arstukongress.lv

Paralēli kongresam notiks arī 9. Latvijas Ginekologu un dzemdību speciālistu asociācijas kongress, kā arī Latvijas Māsu asociācija (LMa) atzīmēs 100 gadus māsu profesijai Latvijā. Savukārt LĀZA svinēs 75 gadu pastāvēšanu.

9. Latvijas Ārstu kongresa prezidents ir Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas zinātniskās daļas vadītājs, gastroenterologs, Latvijas Universitātes profesors Mārcis Leja. Savukārt prezidenta vietnieki ir Masačūsetsas vispārējās slimnīcas Bostonā ASV Sporta medicīnas nodaļas vadītājs, Latvijas Medicīnas fonda līdzdibinātājs un Hārvarda Universitātes Medicīnas skolas profesors ortopēdiskajā ķirurģijā Bertrams Zariņš, kā arī Ogres rajona slimnīcas direktore Veselības aprūpes jomā, ārste – infektoloģe un hepatoloģe, Rīgas Stradiņa universitātes profesore un LĀB valdes locekle Angelika Krūmiņa. Kongresa Zinātnisko komisiju veido vairāk nekā 30 Latvijas vadošie veselības aprūpes speciālisti un medicīnas zinātnieki.

“Latvijas Ārstu kongress ierasti notiek reizi četros gados, ik reizi pulcējot vairākus tūkstošus ārstu no Latvijas un visas pasaules. Epidemioloģiskās situācijas dēļ 9. Latvijas Ārstu kongress norisināsies pēc piecu gadu intervāla un tiks organizēts hibrīdformātā – tā darbā būs iespēja piedalīties gan klātienē, gan tiešsaistē. Turpinot tradīcijas, pirmajā kongresa dienā notiks svinīgais ekumēniskais dievkalpojums Doma baznīcā un ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa,” uzsver 9. Latvijas Ārstu kongresa rīcības komitejas vadītāja, LĀB prezidente Ilze Aizsilniece.

Pēc svinīgās ziedu nolikšanas pie Brīvības pieminekļa jau 21. septembrī notiks arī pirmās piecas zinātniskās sesijas un kongresa dalībnieku tikšanās neformālā gaisotnē. Savukārt ceturtdien, 22. septembrī, notiks kongresa atklāšanas plenārsēde “200 gadu Latvijas medicīnā – zinātne, izaugsme un atklājumi”, kuras laikā tiks pasniegtas Latvijas Medicīnas fonda stipendijas. Plenārsēdi vadīs Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas vēstures institūta direktors, profesors Juris Salaks. Šajā dienā notiks arī plenārsēde “Medicīniska kļūda. Pacientu un ārstu savstarpējo attiecību ētiskie un juridiskie aspekti drošas medicīnas kontekstā”, kā arī vairākas zinātniski praktiskās sesijas un diskusijas, dodot iespēju jebkuram Latvijas ārstam nepastarpināti iesaistīties kongresa darbā.

Savukārt piektdien, 23. septembrī, ar īpašu plenārsēdi “Mūsu ceļš medicīnā – zināšanas, darbs, humānisms” tiks atzīmēta LĀZA 75 gadu jubileja, godinot latviešu izcelsmes mediķu devumu pasaulē. Tai sekos plenārsēde “Medicīnas politizācija un medicīnas attīstības potenciāls ekonomiskās krīzes apstākļos”, kā arī virkne diskusiju un starpdisciplināru zinātnisko sekciju un zinātniski praktisko sesiju.

Kongress noslēgsies sestdien, 24. septembrī, ar plenārsēdi – “Ieskatoties nākotnē: Latvijas medicīna nākamajā simtgadē”, dodot vielu pārdomām līdz nākamajam Latvijas Ārstu kongresam, kurā atzīmēsim tā 10. jubileju. 

Kongresa norises starplaikos tā dalībniekiem būs iespēja apmeklēt medicīnas preču un recepšu medikamentu stendus, kā arī iepazīties ar stenda referātiem.

Reizē ar Latvijas Ārstu kongresu no 22. līdz 24. septembrim Latvijas Ginekologu un dzemdību speciālistu asociācija organizē 9. Latvijas Ginekologu un dzemdību speciālistu kongresu un aicina kolēģus dalīties un papildināt zināšanas un pieredzi arī savā jomā,  kopīgi virzīt mērķus nākotnes profesionālajai darbībai. Kongresa ietvaros plānota ķirurģijas meistarklase 22. septembrī profesora Revaz Botchorishvili, starptautiskā endoskopiskās ķirurģijas centra vadītāja, vadībā. Kongresa trijās dienās plānotas zinātniskās sesijas un diskusijas gan par aktuāliem ginekoloģijas jautājumiem, vēža profilaksi un ārstēšanu, gan grūtniecības un dzemdību aprūpi.

Uzmanību mildronāts un sporta sacensības!

Pamatojoties uz 2022. gadā publicēto Aizliegto vielu un metožu sarakstu kā arī faktu, ka aktīvā viela Meldonium (Mildronāts®, Mildronate®, Meldonium Olainfarm®, Quaterine® u.c.) ir IEKĻAUTS Aizliegto vielu un metožu sarakstā kopš 2016.gada 1.janvāra, Latvijas Antidopinga birojs atgādina, ka aktīvās vielas Meldonium lietošana sportistiem ir aizliegta.

Tas nozīmē, ka ikviens sportists, kas piedalās atzītas sporta federācijas rīkotajos pasākumos (treniņi, nacionālā vai starptautiskā līmeņa sacensības) var tikt uzaicināts nodot dopinga kontroles paraugu. Ja Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) akreditētā laboratorijā testētais paraugs uzrāda aizliegtas vielas, tās metabolītu vai marķieru klātbūtni paraugā, kas ņemts no sportista ķermeņa, tas nozīmē, ka sportistam var tikt piemērotas individuālās soda sankcijas – diskvalifikācija līdz četriem gadiem, atkarība no lietas apstākļiem. Meldonium ir iekļauts Aizliegto vielu un metožu saraksta S4. klasē – hormonu un vielmaiņas modulatori.

Ja sportistam ir nepieciešams lietot, kādu sportā aizliegto vielu, kas iekļauta Aizliegto vielu un metožu sarakstā tad, sportistam nepieciešams pieteikties Terapeitiskās lietošanas atļaujai (TLA), balstoties uz ārsta uzstādīto diagnozi. Atļaujai iespējams pieteikties Latvijas Antidopinga birojā.

Pasaules Antidopinga kodekss nosaka, ka:

 • Sportistu un citu personu pienākums ir būt informētiem par to, kas ir antidopinga noteikumu pārkāpums, kā arī par to, kādas vielas un metodes ir iekļautas aizliegto vielu un metožu sarakstā.
 • Katra sportista personīgais pienākums ir nodrošināt, lai viņa organismā nenokļūtu aizliegtās vielas.

Lai izvairītos no pārpratumiem, Latvijas Antidopinga birojs iesaka sportistiem vienmēr PĀRBAUDĪT uztura bagātinātāju un MEDIKAMENTU SASTĀVU, kā arī darīt zināmu ārstam, ka esat sportists un Jūsu organismā nedrīkst nonākt aizliegtās vielas! Informējam, ka ir sagatavots materiāls priekš veselības aprūpes speciālistiem – PACIENTS SPORTISTS, kas noderēs plaša profila specialitāšu ārstiem, fizioterapeitiem un ikvienam, kas palīdz sportistam sasniegt viņa mērķus.

Atgādinām, ka būtiski zināt pašam sportistam kādus medikamentus un uztura bagātinātājus viņš lieto!

Federation of European Societies for Surgery of the Hand semināri

Aicinām apmeklēt seminārus https://fessh.com/, kur sadaļā “Hand in Hand with Ukraine Webinar Series” ir pieejama informācija par semināriem par kara traumu menedžmentu, kas parasti notiek ceturtdienās. Semināri ir bezmaksas un visi interesenti ir laipni aicināti reģistrēties un piedalīties šajās mācībās attālinātā formātā, kā arī ir pieejams semināru ieraksts.  

Semināri tiek organizēti sadarbojoties FESSH (Federation of European Societies for Surgery of the Hand) and BSSH (The British Society for Surgery of the Hand).

Ārsts – bērnu ķirurgs, Egils Lavendelis aizgājis mūžībā

Ārsts – bērnu ķirurgs, Egils Lavendelis aizgājis mūžībā 3. maijā.
Atvadīšanās no Saulkrastu kapu kapličas otrdien, 10. maijā plkst. 12:00.
Viņš dzimis 29.05.1962. Rīgā, beidzis Rīgas 2 vidusskolu, studējis Rīgas Medicīnas institūta Pediatrijas fakultātē no 1980. līdz 1986. gadam, pēc tam 1987. gadā internatūrā bērnu ķirurģijā. Kopš 1988. gada sācis strādāt Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā par bērnu ķirurgu un bijis tās patriots. No 1994. gada strādājis arī Veselības ministrijā, ilgus gadus bijis Veselības statistikas un medicīnas tehnoloģiju aģentūras direktors, kopš 2009. gada atgriezies bērnu slimnīcā un strādājis par tās valdes locekli, vēlāk par novietnes „Gaiļezers” virsārstu, bet vienmēr bijis pieejams kā bērnu ķirurgs un turpinājis dežurēt.

Klīnika ALMA aicina darbā kolēģi

Klīnika ALMA aicina darba radiologu un ultrosonogrāfijas specialistu.

Darbs ar jauno USG aparātu.

Kontaktinformācija:
tālr. 67282229, mob. tālr. 26372446.
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 20 – 4 (2. stāvs), Rīga
epasts: info@alma.lv,
mājas lapa: www.alma.lv

Jelgavas pilsētas slimnīca aicina kolektīvā dežūrārstus

Jelgavas pilsētas slimnīca aicina kolektīvā dežūrārstus -internista, neirologa, pediatra, ginekologa specialitātēs Uzņemšanas nodaļā.v

Ja Tev ir:
● augstākā medicīniskā izglītība ārsta specialitātē,
● teicamas komunikācijas, sadarbības un saskarsmes prasmes,
● spēja analītiski domāt un pieņemt lēmumus,
● spēja strādāt komandā, organizēt un plānot savu un komandas darbu.

Tavi galvenie darba pienākumi būs:
● nodrošināt neatliekamo medicīnisko palīdzību pacientiem dažādu orgānu sistēmu slimību gadījumos, veikt atbilstošas diagnostiskās manipulācijas,
● novērtēt pacienta veselības stāvokli dinamikā un pielietotās terapijas gaitā,
● noformēt medicīnisko dokumentāciju,
● veikt pacienta izmeklēšanu un iegūto datu novērtēšanu.

Tavi ieguvumi būs:
● stabils atalgojums un sociālās garantijas,
● patīkama, moderna un sakārtota darba vide,
● bezmaksas veselības aprūpe Jelgavas pilsētas slimnīcā,
● draudzīgs kolektīvs,
● atalgojums reģistrētam speciālistam par 16h maiņu sākot no 304.00 EUR (bruto), par 24h maiņu sākot no 425.00 EUR (bruto), par darbu svētku dienā 24h maiņā sākot no 669.00 EUR (bruto), sertificētam speciālistam par 16h maiņu sākot no 345.00 EUR (bruto), par 24h maiņu sākot no 483.00 EUR (bruto), par darbu svētku dienā 24h maiņā sākot no 759.00 EUR (bruto) (atkarībā no valstī noteiktā par darbu COVID apstākļos),
● kvalifikācijas paaugstināšana atbilstoši profesijai,
● attaisnota prombūtne kvalifikācijas paaugstināšanai,
● prēmijas īpašos gadījumos.

Pieteikuma vēstuli un CV lūdzam sūtīt: uz e-pastu: personals@jpslimnica.lv

Veselības inspekcija izsludina atklātu konkursu uz vakanto amatu

Aicinot pievienoties mūsu komandai uz sadarbību ar klientiem vērstu kolēģi,
Veselības inspekcija izsludina atklātu konkursu uz vakanto Sabiedrības veselības departamenta Latgales kontroles nodaļas inspektora veselības aprūpes jomā ierēdņa amatu (profesijas kods 2422 07)

viena amata vieta uz nenoteiktu laiku

Amatam noteiktās prasības:

 • obligāti: augstākā akadēmiskā vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība veselības aprūpē,
 •  vēlama vismaz viena gada praktiskā darba pieredze veselības nozarē,
 • B kategorijas autovadītāja apliecība, jo darba pienākumi saistīti ar darba braucieniem ar iestādes automašīnu,
 • atbilstība Valsts civildienesta likuma 7.panta prasībām,
 • valsts valodas zināšanas augstākajā līmenī (C1),
 • lietvedības darba prasmes un zināšanas, datorprasmes,
 • veiksmīgas komunikācijas spējas,

mēs piedāvājam:

 • iespēju veikt atbildīgu un interesantu darbu valsts pārvaldē,
 • iespējas profesionāli augt un papildināt zināšanas,
 • papildatvaļinājumu atbilstoši darba rezultātiem,
 • veselības apdrošināšanu pēc trīs mēnešiem no darba uzsākšanas,
 • darbu labiekārtotās biroja telpās un atsaucīgus kolēģus,
 • atalgojumu atbilstoši 10.mēnešalgu grupai (1.kategorijai 940 EUR; 2.kategorijai 1115EUR; 3.kategorijai 1287EUR) bruto un valsts pārvaldē noteiktās sociālās garantijas,
 • darba vieta Jēkabpilī.
 • apmācību darba uzsākšanas periodā,

galvenie darba pienākumi:

 • veikt uzraudzību veselības aprūpes jomā,
 • konsultēt klientus par normatīvo aktu prasībām,
 • veikt kontroles un, konstatējot neatbilstības, uzdot veikt korektīvās darbības, izskatīt administratīvās lietas un pieņemt tajās lēmumus,
 • izskatīt klientu iesniegumus un sagatavot atbildes.

Pieteikuma dokumentus (motivētu pieteikumu ar norādi inspektors veselības aprūpes jomā Latgales kontroles nodaļā, CV, motivācijas vēstuli un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas) iesniegt Veselības inspekcijā, reģ. nr. 90002448818, uz e-pasta adresi: personal@vi.gov.lv

Informējam, ka tiks izskatīti to pretendentu pieteikumi, kuri būs iesnieguši visus norādītos dokumentus.

Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes regulu Nr.2016/679,Veselības inspekcija informē, ka:

 • pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi,
 • datu pārzinis ir Veselības inspekcija, kontaktinformācija: Klijānu iela 7, Rīga, LV-1012. Tālrunis uzziņām 67819675.

Informāciju par mums skat. Veselības inspekcijas mājas lapa www.vi.gov.lv

SIA Sacrum piedāvā apakšnomai iekārtotus ārsta kabinetus

Ārstu kopprakse SIA Sacrum piedāvā apakšnomai iekārtotus ārsta kabinetus:

1)  Ārsta kabinets dažas dienas nedēļā Siguldas Veselības centrā Ziedu ielā 5.

2)  Ārsta kabinets Osteopātijas centrā Rīgā Brīvības 221. Iespējama noma gan pilnai, gan nepilnai darba nedēļai.

Sīkāka informācija par iespējām, noteikumiem, palīgtelpām un elastīgo apmaksu telefoniski:

Dace Bērziņa 29252058 vai Ģirts Bērziņš 29415680