Skip to content

In memoriam LĀB godabiedram Ariānam Lūkinam

In memoriam LĀB godabiedram Ariānam Lūkinam.

1936.25.09. Rīgā – 2024. 06.07. Rīgā

87. raženā mūža vasaras plaukumā 6. jūlija pašā dienas vidū no mums šķīries izcilais plaušu ārsts un internists Ariāns Lūkins. Viņš ir  ārsts trešajā paaudzē. Vectēvs Fēlikss Lūkins (1875- 1934) cēlies no Mālpils pagasta  Lukiņu dzimtas. Mācoties Pēterburgas Kara Medicīnas akadēmijā, uzvārds krieviskots un beigšanas diplomā pārvērties par Lūkinu, brīžam rakstos un dokumentos arī garumzīme no uzvārda pazudusi.  Fēlikss savā laikā bija slavens Rīgas acu ārsts un homeopāts, arī Latvijas Rēriha biedrības dibinātājs. Viņa un dzīvesbiedres Antonijas Lūkinas  (vairāk gan sabiedrībā pazīstama kā rakstniece Ivande Kaija) ģimenē piedzima trīs bērni Silvija, Haralds un Ivars. Haralds Lūkins (1906-1991)  1931. gadā beidzis LU MF un pēc tēva pāragrās nāves pārņēma viņa praksi, pats kļūstot par Latvijā slavenu homeopātu. Ariāna māte Magdalēna Lūkina bija ginekoloģe – dzemdību speciāliste, profesora Ernesta Putniņa (1867-1962) klīnikā toreizējā Rīgas pilsētas 2. slimnīcā. 1936. gadā piedzima Ariāns, 1938. gadā Indars, vēlāk pazīstams bērnu neiroķirurgs un 1939. gadā Ilārija, izmācījās par psihiatri.

Ariāns Lūkins  beidzis RMI 1960. gadā. Pēc augstskolas ārsts un terapijas nodaļas vadītājs   Jēkabpilī (1960-70). 1971.  gadā, ejot plaušu tuberkulozei  mazumā, Ariāns Lūkins kļūst par jaunizveidotās pulmonoloģijas nodaļas  vadītāju Rīgas pilsētas 8. slimnīcā Šmerlī (1971). Jau gada beigās nāk vilinošs piedāvājums vadīt Paula Stradiņa klīniskās slimnīcas 13. pulmonoloģijas nodaļu, kuras vadītājs viņš bija līdz 1999. gadam, bet turpināja strādāt Paula Stradiņa KUS līdz 2014. gadam. Līdz pat 2023 . gada nogalei arvien turpināja ārsta darbu SIA MS „Gaiļezers”  Centra filiāles dienas stacionārā LZA augstceltnē. Dakteris Lūkins bija izcils speciālists plaušu slimībās, ārsts ar harismu, kas iedvesmoja pacientus un kolēģus, nesavtīgi kalpodams saviem pacientiem un mūsu ārsta profesijas prestižam. Arians Lūkins bija slavens ar savu mūzikas mīlestību, kaislīgs simfoniskās mūzikas un operas cienītājs un lietpratīgs klausītājs ar milzīgu  ierakstu kolekciju. Ariāns var lepoties ar savām meitām Indru un Zani, un dēlu Inesi un prāvu mazbērnu pulciņu.

Sit tibi terra levis!

Izvadīšana  sestdien, 13. jūlijā plkst. 14.00 no Torņkalna ev. lut. baznīcas.