Skip to content

WMA NOSODA UZBRUKUMU UKRAINAS BĒRNU SLIMNĪCAI UN ATKĀRTOTI AICINA NODROŠINĀT VESELĪBAS APRŪPI KONFLIKTA ZONĀS

Pēc raķešu uzbrukuma Okhmatdyt bērnu slimnīcai Kijevā, Ukrainā un citiem nesenajiem uzbrukumiem veselības aprūpes personālam, kā arī veselības iestādēm konflikta zonās, Pasaules Medicīnas asociācija un Latvijas Ārstu biedrība pauž atbalstu upuriem un viņu ģimenēm.
Aicinām visas konfliktā iesaistītās puses ievērot un atbalstīt starptautiskās humanitārās tiesības un Ženēvas konvencijas, lai bez nosacījumiem aizsargātu veselības aprūpi.

“Slimnīcas, citas veselības iestādes, veselības aprūpes personāls, NMPD un pacienti, neatkarīgi no tā, vai tie ir zīdaiņi, mazi bērni, pusaudži, jaunās māmiņas vai jebkura vecuma cilvēki, nedrīkst būt mērķis,” sacīja Dr. Lujain Alqodmani, Pasaules Medicīnas asociācijas prezidents. . “Mēs pieprasām, lai visi veselības aprūpes speciālisti un iestādes konflikta zonās tiktu aizsargātas un ievērotas saskaņā ar starptautiskajām humanitārajām tiesībām, lai nodrošinātu, ka viņi var turpināt sniegt būtisku aprūpi tiem, kam tā nepieciešama.”

WMA aicinājums sasaucas ar neseno Pasaules Veselības profesiju alianses (WHPA)  atklāto vēstuli, kurā tiek pieprasīta aizsardzība konfliktos, kurus tā ir parakstījusi. WHPA atklātā vēstule pauž nelokāmu nosodījumu pieaugošajai vardarbībai, kas vērsta pret veselības aprūpes iestādēm un personālu dažādos pasaules reģionos.

Tā pieprasa, lai konflikta gadījumā visas puses bez nosacījumiem ievērotu starptautiskās humanitārās tiesības, jo īpaši “nodrošināt aktīvu veselības aprūpes iestāžu un personāla aizsardzību, humānu attieksmi pret ievainotajiem un slimajiem, kā arī aizliegt veselības aprūpes iestāžu un transportlīdzekļu ļaunprātīgu izmantošanu militāriem mērķiem.” Veselības aprūpes speciālisti visā pasaulē tiek aicināti parakstīt atklāto vēstuli, lai pievienotu savu viedokli šiem aicinājumiem. Parakstīt vēstuli var šeit:  WHPA atklātā vēstule, kas aicina aizsargāt veselības aprūpes iestādes un personālu konflikta zonās saskaņā ar starptautiskajām tiesībām.