Skip to content

Latvijas Nacionālā opera un balets vēlas iepriecināt Latvijas ārstniecības personas

Novērtējot saspringto darbu un lielo atbildību COVID-19 pandēmijas laikā, Latvijas Nacionālā opera un balets vēlas iepriecināt Latvijas ārstniecības personas – cilvēkus, kas vienmēr modri stāv sardzē par mūsu veselību. Tieši mediķiem esam pateicīgi par to, ka šobrīd atkal varam vērt durvis skatītājiem.

Lai saspringtajā darba dzīvē rastu arī kādu enerģijas un prieka dzirksti, ārstniecības personām piedāvājam apmeklēt vairākas Latvijas Nacionālās operas un baleta repertuāra izrādes septembrī un oktobrī ar 25% atlaidi.

Džakomo Pučīni
MADAMA BUTTERFLY opera
2021. gada 17. septembrī 
Diriģents Mārtiņš Ozoliņš
Atjaunojuma režisors Vladimirs Okuņs
Unikāla iespēja izbaudīt LNO vēsturiskā 1925. gada iestudējuma skaistumu: saglabāta oriģinālā scenogrāfija, kostīmu dizains un arī režijas uzstādījums. Iestudējums, kas vēstī par japāņu meitenes un amerikāņu virsnieka neiespējamo mīlestību, ir uzskatāms par vienu no visvecākajiem saglabātajiem operuzvedumiem pasaulē.
Pāvels Akimkins
TRĪS DRAUGI balets
2021. gada 18. septembrī  
Diriģents Andris Veismanis
Horeogrāfs Sergejs Zemļanskis
Ir 1928.gads, un kādā lielā Vācijas pilsētā trīs draugi, kas ir bijuši kopā gan skolā, gan pēc tam frontē, strādā savā auto darbnīcā un pelna niecīgu iztiku, ķīlējot mašīnas. Apkārt valda krīze un izmisums, arvien biežāk ielās iziet agresīvi noskaņota jaunatne. Roberts, Gotfrīds un Oto atbalstu un prieku rod savstarpējā draudzībā.
Džuzepe Verdi
SIMONS BOKANEGRA opera
2021. gada 28. septembrī 
Diriģents Normunds Vaicis
Iestudējums tapis saskaņā ar Stīvena Lolesa oriģinālrežijas konceptu
Pirmo reizi Latvijas Nacionālajā operā tiek iestudēts Džuzepes Verdi meistardarbs “Simons Bokanegra”. Šīs operas titulvaronis kļūst par Dženovas dodžu, balsojumā pārspējot aristokrātu Fiesko, taču viņus abus saista ne tikai cīņa par varu, bet arī kāda liktenīga sieviete.  Operu “Simons Bokanegra” Džuzepe Verdi sacerēja jau 1857. gadā, tomēr publikas un kritikas īpašu atzinību guva darba otrā redakcija, kas pirmizrādi piedzīvoja 1881. gadā.
DIVI METRI baleta viencēlieni
2021. gada 1. oktobrī 
Horeogrāfi Elza Leimane, Antons Freimans, Aivars Leimanis
Baleta iestudējums Divi metri ir horeogrāfu vienlaikus gan nopietna, gan humora pilna reakcija uz baleta mākslinieka iekšējiem pārdzīvojumiem pandēmijas laikā.
Elzas Leimanes veidotā ieilgusī etīde Līdzcilvēks vēsta par cilvēku, kurš nespēj atrast izeju no teātra un vienlaikus arī no sevis. Tas ir dejotāja mēģinājums risināt vissarežģītāko – attiecības ar sevi. Antons Freimans radījis teatrālu uzvedumu par emocionālajiem un fiziskajiem aspektiem māksliniekam, atsākot dejot pēc ilgāka piespiedu pārtraukuma. Savukārt Aivara Leimaņa veidotā etīde eksperimentēs ar obligātajiem noteikumiem, minot, kā izskatītos balets, ja māksliniekiem būtu jāievēro 2m distance. 
Vojcehs Kilars, Pāvels Hinovskis
DRAKULA balets
2021. gada 8. oktobrī
Diriģents Mārtiņš Ozoliņš
Horeogrāfs Kšištofs Pastors
Īru rakstnieka Brema Stokera 19. gadsimta nogalē sarakstītais romāns Drakula ir iedvesmojis māksliniekus jaundarbiem visās mākslas jomās – kino, televīzijā, teātrī, mūzikā un citur. Poļu horeogrāfs Kšištofs Pastors nu šo aizraujošo stāstu ir izteicis krāšņajā baleta valodā, par pamatu ņemot Vojceha Kilara mūziku gotiskajai kinofilmai Brema Stokera Drakula (1992). 400 gadus ilgušais mīlasstāsts ir kā ceļvedis noslēpumiem apvītajā vampīru pasaulē.
Fransiss Pulenks
KARMELĪŠU DIALOGI opera
2021. gada 15. oktobrī
Diriģents Mārtiņš Ozoliņš
Režisors Vensāns Busārs
Fransisa Pulenka dedzīgi rakstītā opera Karmelīšu dialogi (1956) vēsta par karmelīšu mūķenēm, kuru šīs zemes gaitas vardarbīgi aprāvās uz ešafota Franču revolūcijas laikā 1794. gadā. Kompjeņas mocekļu stāsts guva plašu rezonansi 20. gadsimta sākumā, pateicoties vācu rakstnieces Ģertrūdes fon Leforas romānam Pēdējā uz ešafota ( Die Letzte am Schafott ). Viņas iztēlē dzima un vēlāk kļuva arī par Pulenka operas galveno varoni novice Blānša – trausla, nobijusies pusaugu meitene, kurai lemts cieši ielūkoties biedējošās, bezcerīgās pasaules acīs un meklēt izeju no pašas baiļu radītajām lamatām
Biļetes pieejamas LNO kasēs un citās “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās, kā arī elektroniski vietnē www.bilesuparadize.lv. 

Ievadot atlaides kodu med21, saņemsiet biļetes cenas atlaidi 25% apmērā.

Atlaides kods nedarbojas biļešu iegādei uz izrādēm citos datumos. 

Visas piedāvājumā iekļautās izrādes iespējams apmeklēt tikai personām, kuras veikušas pilnu  vakcinācijas kursu vai pārslimojušas COVID-19, uzrādot derīgu COVID-19 sertifikātu. Pasākuma laikā sejas maskas nav nepieciešamas un netiks ievērota distance.