Skip to content

Latvijas Ārstu biedrības prezidentes amatā atkārtoti ievēlēta Ilze Aizsilniece

15. novembrī biedru kopsapulcē par Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) prezidenti atkārtoti uz četriem gadiem ir ievēlēta ģimenes ārste Ilze Aizsilniece, bet par viceprezidentiem – infektoloģe un hepatoloģe prof. Angelika Krūmiņa un nefrologs Māris Pļaviņš. Par Ilzi Aizsilnieci nobalsoja 245 biedri, bet par Angeliku Krūmiņu un Māri Pļaviņu attiecīgi –268 un 325 biedri.

Kopā pilnsapulcē piedalījās 430 biedri, no tiem 12 juridiskie un 418 individuālie biedri. Prezidenta vēlēšanās tika nodoti 417 biļeteni, no kuriem 26 bija nederīgi. Par otru LĀB prezidenta kandidātu Pēteri Apini nobalsoja 146 biedri.

Pilnsapulcē tika ievēlēta arī biedrības valde, kā arī profesionālās struktūrvienības un Revīzijas komisija. Kopumā LĀB valdē darbojas 15 cilvēki, tai skaitā – prezidents un divi viceprezidenti. Valdes sastāvs veidojas no 7 tieši ievēlētiem valdes locekļiem, prezidenta, diviem viceprezidentiem un 5 nominētiem valdes locekļiem – Latvijas Jauno ārstu asociācijas nominēta pārstāvja un katras LĀB profesionālās struktūrvienības priekšsēdētāja.

Biedru pilnsapulcē tieši ievēlēti tika sekojoši septiņi valdes locekļi – ķirurgs prof. Viesturs Boka – 262 balsis, endokrinologs un internists prof. Valdis Pīrāgs – 249 balsis, psihiatrs prof. Māris Taube – 244 balsis, anesteziologs, reanimatologs, algologs asoc. prof. Eva Strīķe – 229 balsis, fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārste Anda Nulle – 224 balsis, traumatologs un ortopēds Sandris Petronis – 219 balsis, radiologs asoc. prof. Ardis Platkājis – 215 balsis. Kopumā par valdi balsoja 331 biedrs.

Revīzijas komisijā ievēlēti ģimenes ārsts Jevgeņijs Bondins, psihoterapeite un veselības aprūpes vadības ārste Viktorija De Lāte un plastikas ķirurgs Gundars Krauklis.

Savukārt LĀB Arodtiesā turpmāk strādās eksperte, algologs un neirologs Valentīna Berga (315 balsis); narkoloģe, psihiatre un veselības aprūpes vadības ārste Astrīda Stirna (276 balsis); kardioloģe Sanda Jēgere (255balsis); internists Edmunds Jansons (234 balsis); traumatologs, ortopēds un rokas ķirurgs Jānis Krustiņš (232 balsis);neiroķirurgs Jānis Stuķēns (230 balsis); psihoterapeits Jānis Vītiņš (226 balsis);      eksperts un psihiatrs Jānis Bušs (225 balsis).

LĀB Sertifikācijas padomē ievēlēti sekojoši 17 locekļi: psihiatrs Elmārs Tērauds (309 balsis); ginekoloģe un dzemdību speciāliste Sandra Vītiņa (275 balsis); plastikas ķirurgs, bērnu ķirurgs Valdis Ģīlis (264 balsis);kardiologs Gustavs Latkovskis (259 balsis); plastikas ķirurgs, rokas ķirurgs Mārtiņš Kapickis (256 balsis); gastroenteroloģe Jeļena Derova (255 balsis); algologs, neirologs Ināra Logina (255 balsis); nefrologs, imunologs Inese Mihailova (250 balsis); pediatre, reimatologs, bērnu reimatologs Ingrīda Rumba-Rozenfelde (238 balsi); anesteziologs, reanimatologs Sigita Kazūne (235 balsis); ģimenes ārsts Alise Nīcmane-Aišpure (230 balsis); onkologs ķīmijterapeits Viktors Kozirovskis (225 balsis);  zobārsts, mutes, sejas un žokļu ķirurgs Egils Korņevs (222 balsis); bērnu ķirurgs un sirds ķirurgs Valts Ozoliņš (219 balsis); fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsts Zaiga Kalnbērza-Ribule (218 balsis); psihoterapeits, narkologs Tija Vanaga (214 balsis); homeopāte Inguna Vecvagare (211 balsis).

LĀB Izglītības komisijā ievēlēti 14 locekļi: ginekologs, dzemdību speciāliste Dace Rezeberga, (340 balsis); gastroenterologs un internists Aleksejs Derovs(318 balsis); endokrinologs un internists prof. Valdis Pīrāgs (313 balsis);kardioloģe Silvija Hansone (236 balsis); anesteziologs, reanimatologs Oļegs Sabeļņikovs (233 balsis); interniste um gastroenteroloģe Ilona Vilkoite (225 balsis); psihiatre Jeļena Vrubļevska (224 balsis); radiologs diagnosts Arturs Balodis (223 balsis); rokas ķirurgs un plastikas ķirurgs Aivars Tihonovs (217 balsis); pediatre un bērnu infektologs Ilze Grope (206 balsis);internists un dietologs Georgijs Moisejevs (205 balsis); zobārsts Inguna Rence – Bambīte (193 balsis); psihoterapeits Valdis Briedis (182 balsis); bērnu ķirurgs un sirds ķirurgs Valts Ozoliņš (165 balsis).

Ētikas komisijā turpmāk strādās sekojoši 15 pilnsapulcē ievēlētie locekļi: radiologs un invazīvais radiologs Kārlis Kupčs (280 balsis); psihoterapeits Gunta Andžāne (276 balsis); rokas ķirurgs, plastikas ķirurgs Haralds Adovičs (244 balsis); anesteziologs, reanimatologs Eva Šteina (223 balsis); veselības aprūpes vadības ārsts, neonatologs un pediatrs Ilze Kreicberga (223 balsis); mutes, sejas un žokļu ķirurgs, zobārsts Andis Paeglītis (213 balsis); urologs Vilnis Lietuvietis (206 balsis); neirologs Evija Miglāne (205 balsis); onkologs ķīmijterapeits Elīna Sīviņa (196 balsis); neiroķirurgs Henrijs Ozoliņš (195 balsis); narkologs un psihiatrs Inga Landsmane (187 balsis); fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsts, manuālās medicīnas ārsts Uģis Beķeris (186 balsis); ģimenes ārsts Evelīna Beire (183 balsis); nefrologs Ilze Puide (181 balss); traumatologs, ortopēds Kristaps Knohenfelds (180 balsis).

LĀB pašlaik ir 40 juridiskie un vairāk nekā 3336 individuālie biedri.