Cienījamie ārsti,

Latvijas Ārstu biedrība pateicas par Jūsu profesionalitāti un jau ieguldīto darbu COVID-19 ierobežošanā.

Jūs esat Latvijas veselības aprūpes mugurkauls un saprāta balss, kam vienlaikus uzlikta arī nopietna atbildība – ne tikai ārstēt, bet arī informēt un izglītot pacientus un sabiedrību. Vēlamies, lai zināt, ka šajā darbā neesat vieni un LĀB Jūs atbalsta katru dienu, ir gatava palīdzēt!

Mūs ir sasniegušas satraucošas ziņas, ka pie ārstiem masveidā griežas pacienti, darba devēji un darba ņēmēji, kas pieprasa, lai viņiem tiktu izsniegtas viltus slimības lapas, piemēram, lai atgūtu ceļojuma izmaksas vai darba ņēmējs varētu saņemt atbalstu no valsts sociālā budžeta.

LĀB nostāja šajā jautājumā ir nelokāma – šādi pieprasījumi ir kategoriski noraidāmi, jo ir pretlikumīgi un pretrunā ar ārsta ētiku! Tāpēc aicinām ikvienu ārstu, kas savā praksē sastopas ar šādu pieprasījumu, rīkoties profesionāli un atbildīgi, izskaidrojot situācijas nopietnību.

LĀB pašlaik risina šo jautājumu saziņā ar valsts atbildīgajām institūcijām, Patērētāju tiesību aizsardzības centru (PTAC) un Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociāciju (ALTA). Ziņosim par aktuālo situāciju www.arstubiedriba.lv un sociālajos tīklos Facebook un Twitter.

Paldies!

Izturību un veselību!
Dr. Ilze Aizsilniece
LĀB prezidente