TRADĪCIJA

Mūsu mediķi – ārsti, zobārsti, māsas, vecmātes, ārstu palīgi, māsu palīgi un citi – ikdienā rūpējas, lai mēs atgūtu pašu dārgāko – veselību. Lielākā daļa no viņiem katru dienu pēc vislabākās sirdsapziņas dara savu darbu un palīdz mums visiem būt veseliem un dzivespriecīgiem.
Lai atbalstītu un godinātu šos speciālistus, 2008. gadā tika uzsākta tradīcija „Gada balvas medicīnā” pasniegšana.
Ikvienam pacientam ir iespēja pateikt paldies savai ārstniecības personai – ārstam, zobārstam, ārsta palīgam, vecmātei, farmaceitam, funkcionālajam speciālistam, izvirzot viņu kā potenciālo balvas saņēmēju.

VĒSTURE

Pirmo reizi Gada balva medicīnā tika pasniegta 2008. gada 14. martā Latvijas Dailes teātrī. Tad Veselības ministrija kopumā saņēma 2870 pieteikumus balvai – 390 vēstules un 2480 elektroniskus pieteikumus. Katru gada šī balva kļuva arvien nozīmīgāka un pazīstamāka. Cilvēki sūtīja savus pieteikumus pat no ārzemēm, vēloties godināt speciālistus, kas viņiem palīdzējuši izveseļoties. 2010. gadā krīzes dēļ balva netika pasniegta, bet šī lieliskā tradīcija tika atjaunota 2012. gadā, kad atsaucās vairāk nekā trīs tūkstoši iedzīvotāju, bilstot labus vārdus par 1331 Latvijas veselības aprūpes profesionāli, bet iepriekšējā „Gada balvas medicīnā” balsojumā 2013. gadā piedalījās gandrīz seši tūkstoši Latvijas iedzīvotāju, bet 2014. gadā balsotāju skaits jau pārsniedza 6000.

Zināmi “Gada balva medicīnā 2022” laureāti un speciālbalvu saņēmēji


Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) rīkotā “Gada balva medicīnā” svinīgā ceremonija šogad notika jau 13. reizi.  Nozīmīgāko no balvām – “Balvu par mūža ieguldījumu medicīnā” šogad saņēma divas medicīnas leģendas – anestezioloģe un reanimatoloģe Vija Cera un fiziologs un kardiologs Vilnis Dzērve-Tāluts. Savukārt “Gada cilvēks medicīnā 2022” balva tika piešķirta māsai un savas vienības Ukrainā galvenajai mediķei Sarmītei Cīrulei.  Par “Gada notikumu medicīnā 2022” tika atzīta Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) Sirds ķirurģijas centra un Rīgas Austrumu klīniskās universitātes (RAKUS) Latvijas Onkoloģijas centra speciālistu veiktā unikālā operācija pacientam ar primāru aknu audzēju, kura izplatība sasniedza sirds labo priekškambari.

Svinīgajā pasākumā uzstājās un vairāk nekā 400 viesus priecēja pazīstamā pašmāju a cappella grupa “Latvian Voices”, čellists Antons Trocjuks un vijolnieks Daniils Bulajevs, ģitārists Mārcis Auziņš, Katrīna Dimanta un Dakteri Klauni, bet pasākumu vadīja aktieris Mārtiņš Brūveris. Viesus un ReTV skatītājus uzrunāja veselības ministre Līga Meņģelsone un Valsts prezidenta dzīvesbiedre, ārste ginekoloģe Andra Levite, kas tradicionāli godināja “Gada vecmāte” balvas laureāti. Ceremonijā tika pasniegta 21 balva, tostarp AS “Grindeks” augstākais apbalvojums D.H. Grindeļa balva, kā arī AS “Olainfarm”, žurnāla Ārsts.lv un “Ievas veselība” speciālbalvas.

Balvas par mūža ieguldījumu medicīnā
Balvas par mūža ieguldījumu medicīnā laureāte Vija Cera ir izcila, nesavtīga, savā laikā vadošā savas nozares speciāliste, specializētas septisko un toksikoloģisko pacientu reanimācijas aizsācēja Latvijā. Bijusi Rīgas 5. slimnīcas nodaļas vadītāja, kā arī vadījusi Gaiļezera slimnīca nodaļu. Ilgstoši bijusi RAKUS Toksikoloģijas centra vadītāja un virsārste (1987-2015). Triju  Zvaigžņu ordeņa virsniece (1998). Apbalvota ar LĀB II pakāpes Goda zīmi “Tempus Hominis” (2010) un ir LĀB goda biedre (2016).

Savukārt Vilnis Dzērve – Tāluts ir Latvijas Universitātes Kardioloģijas un reģeneratīvās medicīnas institūta vadošais pētnieks, viņa virsvadībā tapuši starptautiski atzīti sirds un asinsvadu slimību un to riska faktoru epidemioloģiskie pētījumi, kas nozīmīgi Latvijas sirds un asinsvadu slimību profilakses programmu veidošanā. V. Dzērve-Tāluts ir vairāk nekā 200 zinātnisku publikāciju autors, tai skaitā publikācijām un pētījumu protokoliem par meldonija klīniskajiem pētījumiem kardioloģijā. Vairāku Latvijas Ārstu kongresu zinātniskais vadītājs. 2018. gadā saņēmis D.H. Grindeļa balvu par mūža ieguldījumu Latvijas medicīnā. LĀB valdes loceklis (2010-2022), viceprezidents (2010-2018). Saņēmis Atzinības krusta 4. šķiru (2012). Apbalvots ar LĀB II pakāpes Goda zīmi “Tempus Hominis” (2011)  un ir LĀB goda biedrs (2022).

“Gada cilvēks medicīnā 2022”
Sarmīte Cīrule, Rīgas Austrumu Klīniskās universitātes slimnīcas vispārējās aprūpes māsa, ir pirmā māsa no Latvijas, kas pērn septembrī devās uz Ukrainu, lai strādātu kara hospitālī pašā frontes līnijā. Sarmīte ir savas vienības galvenā mediķe, kas neraugoties uz decembra beigās gūto kontūziju, ir apņēmusies Ukrainā palikt līdz uzvarai! Viņai smagajos kara apstākļos palīdz pieredze, kas iegūta gan Īrijā, gan uz kuģa pie Dānijas krastiem, kur viņa pildījusi medicīnas virsnieka pienākumus. Viņas pārliecību par to, ka taisnība uzvarēs stiprina ticība Dievam un pērn uzsāktās vēstures maģistrantūras studijas, kas tagad uz laiku noliktas malā, lai palīdzētu ukraiņu tautai.

“Gada notikumu medicīnā 2022”
Pateicoties PSKUS ārstes radioloģes asoc.prof. Maijas Radziņas veiktajiem precīzajiem izmeklējumiem, operācijas pieeja un gaita tika rūpīgi izplānota, piedaloties dažādu ķirurģijas specialitāšu ārstiem no PSKUS Sirds ķirurģijas centra un RAKUS Latvijas Onkoloģijas centra. Operāciju veica vairākos etapos, iesaistot aknu, asinsvadu un sirds ķirurgu komandas. Kopējais operācijas ilgums sasniedza 9 stundas. Pirmajā operācijas etapā aknu ķirurgi asoc. prof. Artūrs Ozoliņš, doc. Armands Sīviņš, dr. Jānis Vilmanis, ķirurģijas rezidenti Laura Veinberga un Deniss Anufrijevs veica aknas veidojuma izdalīšanu, kas pārsniedza vairāk nekā pusi no kopējā aknas apjoma. Sarežģītākais uzdevums bija atdalīt blīvi piegulošos veidojuma audus no apakšējās dobās vēnas. Operāciju turpināja sirds ķirurgu komanda prof. Pētera Stradiņa vadībā, piedaloties dr. Kristiānam Meidropam un dr. Edgaram Freilibam. Šajā etapā pacients tika pieslēgts mākslīgai asinsritei, apturēta viņa sirdsdarbība un no sirds tika pilnībā izņemtas audzēja masas. Noslēdzošā operācijas etapā asinsvadu ķirurgiem dr. Mārcim Gediņam un dr. Robertam Rumbam izdevās evakuēt audzēja masas no apakšējās dobās un aknu vēnas. Tika atjaunota sirdsdarbība un pacients veiksmīgi atvienots no mākslīgās asinsrites, kuras kopējais laiks bija 62 minūtes. Anestēziju nodrošināja kardioanesteziologu komanda – dr. Edgars Zellāns, dr. Inguna Krustiņa un dr. Karina Drizlionoka. Mākslīgo asinsriti nodrošināja dr. Biruta Mozule un perfuzioniste Gunita Leksere. Operācijā piedalījās četras operāciju māsas – Tatjana Skudrova, Laura Šūmakere, Dina Erdmane-Hermane un Renāte Orbitāne.

“Gada vecmāte 2022”
“Gada vecmāte 2022” ir Kuldīgas slimnīcas ilggadējā galvenā vecmāte Inga Losāne, kas Kurzemē palīdzējusi piedzimt bērniņiem jau vairākās paaudzēs. Kā raksta vecmātes Ingas Losānes pacientes – viņa ir rūpīga, iejūtīga un vispār – labākā vecmāte, no visām, kādas pieredzētas!

Aizvadītā gada labākie ārsti
Par “Gada ģimenes ārsts 2022” sabiedrības balsojumā kļuvusi Dace Roska no Ogres, kas profesijai un pacientiem veltījusi vairākas desmitgades. Kā atzīst viņas pacienti – daktere Roska ārstē ne vien slimības, bet arī cilvēka prātu, ir laipna, iejūtīga, allaž iedziļinās problēmās. Savukārt “Gada ārsts speciālists 2022” ir Cēsu klīnikas otolaringologs Dins Sumerags, kura ceļš uz ārsta profesiju sācies caur mūziku, jo savulaik viņš absolvējis Latvijas mūzikas akadēmiju operdziedātāja specialitātē, interesējoties, kā rodas balss.

Titula “Gada jaunais ārsts 2022” ieguvēja ir Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centra psihiatre Liene Sīle. Viņa ar izcilību aizstāvējusi doktora disertāciju, kas veltīta šizofrēnijas sekmīgākai ārstēšanai, un vēl doktorantūras laikā panākusi adaptētās metodes – agrīnās intervences pacientiem ar šizofrēniju- iekļaušanu Psihiskās veselības aprūpes organizēšanas uzlabošanas plānā 2023.-2025. gadam, paverot ceļu šīs metodes turpmākai attīstībai Latvijā.

Jauno ārstu skolotāji
“Gada docētājs 2022” nominācijā par saviem pedagogiem balsoja Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) un Latvijas Universitātes (LU) ārstniecības studenti. “Gada docētājs” LU ir Medicīnas fakultātes Ķirurģijas katedras docents Kristaps Atstupens, ko studenti raksturo kā mierīgu, zinošu, atraktīvu, godīgu un brīnišķīgu pasniedzēju. Savukārt “Gada docētājs” RSU ir Rehabilitācijas fakultātes docente Ieva Jēkabsone. Viņa ir ļoti atsaucīga, sniedz pamatotu un strukturētu atgriezenisko saiti un vienmēr ir organizēta savā darbā, veidojot patiesi informatīvas un interesantas nodarbības un lekcijas.

“Gada slimnīca 2022”
“Gada slimnīca 2022” ir Cēsu klīnika, kas šogad atzīmēja 260 gadus. Vairāk nekā 300 cilvēku lielā kolektīva vārdā balvu svinīgajā ceremonijā saņēma Cēsu klīnikas valdes locekle Aivija Zerne un galvenā ārste Inga Skrapce. Klīnika aizvadītajos gados ir piedzīvojusi lielas pozitīvas pārmaiņas, un tādā vidē ir patīkami strādāt un būt pacientam.

Gada speciālisti
“Gada zobārsts 2022” ir ģimenes zobārstniecības zobārste Baiba Puķīte, kura apbrīnojamā veidā spēj saprasties ar pašiem mazākajiem, kas ciemojas zobārsta krēslā. Pateicoties viņai, Cēsīs aug vesela paaudze, kas nebaidās no zobārsta. Savukārt “Gada funkcionālais speciālists 2022” ir Vidzemes slimnīcas poliklīnikā Valkā fizioterapeite Kristīne Krastiņa, kas pēc traumām palīdzējusi piecelties arī tiem, kuriem neviens nesolīja, ka reiz viņi vēl staigās.

“Gada farmaceits 2022” ir “Mēness aptiekas” vadītāja un farmaceite Ieva Virza. Rīgas Valdemāra ielas aptiekas apmeklētāji raksta, ka Ieva Virza allaž pauž interesi par katra klienta vajadzībām, viņai ir dziļas un pamatīgas zināšanas, turklāt šīs kvalitātes netiek zaudētas pat tad, ja aptiekā izveidojusies rinda.

Gada ārsta palīgs, māsa un māsas palīgs
“Gada ārsta palīgs 2022” ir Dienvidkurzemes novada Gramzdas un Aizvīķu feldšeru punktu ārsta palīgs Agrita Driviņa.  Kā raksta kāda viņas paciente: “Mums, lauciniekiem, viņa ir īsts glābiņš, jo mūsu pusē pie ģimenes ārsta nokļūt nav nemaz tik viegli. 40 gadu laikā viņa dienu no dienas palīdz vietējiem ļaudīm un ir arī izglābusi dzīvības!”

“Gada māsa 2022” ir Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centra 5. nodaļas māsa Vita Reidemane. Viņas kolēģi īpaši uzsver ne vien viņas profesionalitāti un atsaucību, bet arī to, ka jau daudzus gadus liela daļa viņas dzīves tiek veltīta ne vien pašaizliedzīgam darbam slimnīcā, bet arī studentu izglītošanai RSU. Savukārt “Gada māsas palīgs 2022” ir Liepājas reģionālā slimnīcas māsas palīgs Jolanta Kļimova. Kolēģi laureāti raksturo ar vārdu “zelts” – dažādās variācijās… Viens saka, ka viņai esot zelta rokas, bet cits – ka zelta sirds!

Speciālbalvas
D.H. Grindeļa balvu no AS “Grindeks” Padomes priekšsēdētājs Kirova Lipmana rokām par izciliem sasniegumiem Latvijas medicīnā un ieguldījumu sabiedrības veselībā saņēma Latvijas Zinātņu Akadēmijas korespondētājloceklis, kardiologs, prof. Oskars Kalējs. Savukārt AS “Olainfarm” speciālbalva piešķirt psihiatram Elmāram Tēraudam, kurš ir spilgta personība Latvijas medicīnā un sniedz neatsveramu ieguldījumu sabiedrības labklājībā, veicinot pielāgošanos jaunajai realitātei un palīdzot mazināt stresu.

Žurnāls “Ārsts.lv” speciālbalvu par teicamu sadarbību sabiedrības informēšanā un izglītošanā saņēma fizioterapeits Gustavs Mellenbergs, kas žurnālam sagatavojis 15 ikvienam cilvēkam noderīgus rakstus par to, kā kustēties un būt veseliem. Jau piekto reizi žurnāls IEVAS Veselība pasniedza arī savu specbalvu atsaucīgākajam konsultantam, ko  saņēma ģimenes ārsts Ainis Dzalbs.

GADA BALVA MEDICĪNĀ 2021

 • Gada ģimenes ārsts 2021 – Ina Mortukāne, ģimenes ārste no Bauskas
 • Gada ārsts speciālists 2021 – Evija Smilgāja, Aizkraukles medicīnas centra psihiatre, narkoloģe un bērnu psihiatre
 • Gada zobārsts 2021 – Nataļja Boša, Zobārstniecības “DentaNata” zobārste
 • Gada ārsta palīgs 2021 – Larisa Zvirgzdiņa, Druvienas feldšeru – vecmāšu punkta ārsta palīgs
 • Gada māsa 2021 – Arta Rasimenoka, ģimenes ārsta pediatra prakses “Ilstre” māsa
 • Gada māsas palīgs 2021 – Anita Baķe, māsas palīgs Vidzemes slimnīcā
 • Gada farmaceits 2021 – Vladimirs Keidāns, “Latvijas Aptieka” farmaceits
 • Gada funkcionālais speciālists 2021 – Selga Kancāne, Kuldīgas slimnīcas ergoterapeite
 • Gada vecmāte 2021 – Līga Priede, Rīgas Dzemdību nama vecmāte
 • Gada docētājs medicīnā 2021 – Zane Lukstiņa, Latvijas Universitātes lektore, bioloģe; Rīgas Stradiņa universitātes asoc. prof. Dzintra Kažoka
 • Gada slimnīca 2021 – Vidzemes slimnīca
 • Gada jaunais ārsts 2021 – Anna Valaine, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas hematoonkoloģe
 • Gada cilvēks medicīnā 2021 – asoc. prof. Arvīds Irmejs, Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Krūts slimību centra vadītājs, onkologs un krūts ķirurgs
 • Gada notikums medicīnā 2021 – Latvijas Anesteziologu un reanimatologu asociācijas iesaistīšanās Latvijas veselības aprūpes sistēmas pilnveidē un sabiedrības veselības veicināšanā, kā arī Covid-19 pacientu glābšanā
 • Gada balva par mūža ieguldījumu medicīnā 2021 – prof. Vija Zaiga-Kluša, Latvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķe, farmakoloģe; prof. Uldis Vikmanis, pirmais atjaunotās Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes dekāns, onkologs
GADA BALVA MEDICĪNĀ 2020

 • Gada ģimenes ārsts 2020 – Ilze Skuja, “Veselības centrs 4” ģimenes ārste
 • Gada ārsts speciālists 2020 – Andrejs Elksniņš – Finogejevs, ORTO klīnikas un Daugavpils reģionālās slimnīcas traumatologs – ortopēds
 • Gada zobārsts 2020 – Dana Burtnieka, Siguldas zobārstniecības “KF Dental” un Valmieras zobārstniecības klīnikas “Dentalfix” zobārste
 • Gada ārsta palīgs 2020 – Genādijs Rusanovs, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) ārsta palīgs
 • Gada māsa 2020 – Olga Cereļa, Rīgas Dzemdību nama māsa
 • Gada māsas palīgs 2020 – Gunta Maslinarska, RAKUS “Biķernieki” māsas palīgs
 • Gada farmaceits 2020 – Dināra Gedzjune, Daugavpils “Latvijas aptieka” vadītāja un farmaceite
 • Gada funkcionālais speciālists 2020 – Inga Rutmane-Lazda, audiologopēde
 • Gada vecmāte 2020 – Diāna Zaļepska, Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas vecmāte
 • Gada docētājs medicīnā 2020 – Rīgas Stradiņa universitātes docētāja Zane Vitenberga-Verza un Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes docētāja Agate Galuza
 • Gada slimnīca 2020 – Daugavpils reģionālā slimnīca
 • Gada debija medicīnā 2020 – Dana Isarova, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Infekciju kontroles dienesta vadītājas p.i. , rezidente pediatrijā
 • Gada cilvēks medicīnā 2020 – Andra Cīrule, RAKUS Tuberkulozes un plaušu slimību centra galvenā ārste
 • Gada notikums medicīnā 2020 – Latvijas zinātnieku izstrādātais siekalu tests Covid-19 ierobežošanai
 • Gada balva par mūža ieguldījumu medicīnā 2020 – Andrejs Pavārs, medicīnas zinātņu doktors un asociētais profesors, Rīgas 1.slimnīcas valdes loceklis
GADA BALVA MEDICĪNĀ 2019

 • Gada ģimenes ārsts 2019 – Daina Eglīte, pediatre un ģimenes ārste no Koknese
 • Gada ārsts speciālists 2019 – Jānis Mednieks, Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas un Klīnikas “Diamed” neirologs
 • Gada zobārsts 2019 – Jekaterina Keļsina, Mārupes zobārstniecības, veselības centru apvienības “VCA Dent” un Medicīnas centra “PP” zobārste
 • Gada ārsta palīgs 2019 – Kristīne Rosicka, I. Laizānes ārstu prakses ārsta palīdze no Vangažiem
 • Gada māsa 2019 – Inga Medne, Cēsu slimnīcas NMP māsa
 • Gada farmaceits 2019 – Līva Feldmane, Kārļa Ulmaņa gatves “Euroaptieka” vadītāja no Rīga
 • Gada funkcionālais speciālists 2019 – Dana Paiča, Kuldīgas slimnīcas rehabilitācijas nodaļas vecākā fizioterapeite
 • Gada vecmāte 2019 – Raminta Kiseļova, Daugavpils reģionālās slimnīcas vecmāte
 • Gada cilvēks medicīnā 2019 – Ilze Ortveina, Latvijas Māsu asociācijas viceprezidente
 • Gada docētājs medicīnā 2019 – Arnolds Jezupovs, Latvijas Universitātes profesors, ķirurgs; Rudīte Koka, Rīgas Stradiņa universitātes asoc. profesore
 • Gada slimnīca 2019 – Bērnu klīniskās universitātes slimnīca
 • Gada debija medicīnā 2019 – Signe Šetlere, bērnu neiroloģe
 • Gada notikums medicīnā 2019 – Latvijas jauno ārstu iesaistīšanās un līderības uzņemšanās veselības aprūpes sistēmas pilnveidē
 • Gada balva par mūža ieguldījumu medicīnā 2019 – Pēteris Ošs, ārsts anesteziologs un reanimatologs

GADA BALVA MEDICĪNĀ 2018

 • Gada ģimenes ārsts 2018 – Broņislava Elksniņa, Daugavpils
 • Ģimenes ārsts speciālists 2018 – Aleksandra Kušpelo, „Veselības centrs 4” ķirurģe
 • Gada zobārsts 2018  – Daniels Veremeja, Mazsalacas slimnīca
 • Gada ārsta palīgs 2018 – Elita Skrējāne, Vecsaules pagasts
 • Gada māsa 2018  – Līga Svarinska, Jērcēnu pagasta veselības punkts
 • Gada farmaceits 2018 – Lauris Bernāns, “Euroaptieka” Liepājā
 • Gada funkcionālais speciālists 2018 – Madara Ķikāne, Valmieras fizioterapijas centrs „Alakris”
 • Gada vecmāte 2018 – Sanita Zemīte, Jelgavas slimnīca
 • Gada cilvēks medicīnā 2018 – Liene Cipule, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) vadītāja
 • Gada docētājs medicīnā 2018 – Paulis Laizāns, LU pasniedzējs, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas ķirurgs
 • Gada slimnīca 2018 – Jūrmalas slimnīca
 • Gada debija medicīnā 2018 –  Kristaps Jurjāns, P. Stradiņa KUS neirologs
 • Gada notikums medicīnā 2018 – operācija, ko veica mediķu komanda no Mikroķirurģijas centra un RAKUS Latvijas Onkoloģijas centra
 • Gada balva par mūža ieguldījumu medicīnā 2018 – psihiatrs Mintauts Caune un ķirurgs Anatolijs Ņikitins
 • Gada speciālbalva medicīnā – Pēteris Apinis, LĀB  dibinātājs un ilggadējs  prezidents,  žurnāla „Latvijas Ārsts” galvenais redaktors

GADA BALVA MEDICĪNĀ 2017

 • Gada ārsts 2017 – Silvija Paraščiņaka, ģimenes ārste, Silvijas Paraščiņakas ģimenes ārsta prakse, Malta
 • Gada zobārsts 2017 – Nataļja Bišlere, zobārste, SIA „DentaNata”, Valka
 • Gada ārsta palīgs 2017 – Gunta Romka, ārsta palīdze, Modrītes Silaunieces ģimenes ārsta prakse, Balvi
 • Gada farmaceits 2017 – Inta Olte, farmaceite, „Benu aptieka”, Ērgļi
 • Gada māsa 2017 – Valda Caune, māsa, Paula Stradiņa KUS Onkoloģijas klīnika, Rīga
 • Gada funkcionālais speciālists 2017 – Ilona Dorofejeva, fizioterapeite un kraniosakrālā terapeite, „Veselības centrs 4”, Rīga
 • Gada vecmāte 2017 – Rasma Kaminska, vecmāte, Dobeles un apkārtnes slimnīca
 • Gada cilvēks medicīnā 2017 – Valsts Asinsdonoru centra direktore, bijušā RAKUS valdes priekšsēdētājai Egita Pole
 • Gada docētājs medicīnā 2017 – RSU Anatomijas un antropoloģijas institūta Morfoloģijas katedras asociētā profesore Dzintra Kažoka
 • Gada slimnīca 2017 –  Jelgavas pilsētas slimnīca
 • Gada notikums medicīnā 2017 – ģimenes ārstu streiks
 • Gada balva par mūža ieguldījumu medicīnā 2017 – osteorefleksoterapeits profesors Georgs Jankovskis un ķirurgs docents Ojārs Uldis Aleksis

GADA BALVA MEDICĪNĀ 2016

 • Gada ārsts 2016 – torakālais ķirurgsMāris Apšvalks, Tuberkulozes un plaušu slimību centrs, Stopiņu novads
 • Gada zobārsts 2016 – zobārsteSvetlana Puka, ārsta prakse zobārstniecībā, Balvi
 • Gada ārsta palīgs 2016 – ārsta palīdzeIneta Skučenkova, Vitas Norenbergas ģimenes ārsta prakse, Laidze
 • Gada farmaceits 2016 – farmaceita asistenteLilija Cirse, Mēness aptieka, Daugavpils
 • Gada māsa 2016 – māsa Melita Strazdiņa, Aizkraukles slimnīcas poliklīnika
 • Gada funkcionālais speciālists 2016 – fizioterapeite Liene Cipule, klīnika DiaMed, Rīga
 • Gada vecmāte 2016 – Iveta Reķe, Cēsu klīnika
 • Gada cilvēks medicīnā 2016 – Alūksnes slimnīcas valdes pr., interniste Maruta Kauliņa
 • Gada docētājs medicīnā 2016 – LU Medicīnas fakultātes Internās medicīnas katedras profesors kardiologs Gustavs Latkovskis.
 • Gada slimnīca 2016 – Liepājas reģionālā slimnīca
 • Gada balva par mūža ieguldījumu medicīnā 2016 – balvu par mūža ieguldījumu   saņēma patoloģe Maiga Skudra un neirologs profesors Juris Bērziņš

GADA BALVA MEDICĪNĀ 2015

 • Gada ārsts 2015 – ģimenes ārsts Jāzeps Pogumirskis no Indras pagasta
 • Gada zobārsts 2015 – zobārste Gaļina Grunšteine no Kalupes
 • Gada ārsta palīgs 2015 – ārsta palīgs Inita Opmane, kas strādā Neretas NMP punktā
 • Gada farmaceits 2015 – farmaceite Maiga Liepiņa no Salacgrīvas
 • Gada māsa 2015 – Anna Duļkeviča no Daugavpils slimnīcas
 • Gada funkcionālais speciālists 2015 – Hardijs Ķīsītis,, Rūjienas senioru māja un Veselības sporta studija „Vingrotava”
 • Gada vecmāte 2015 – Vija Kalniņa no Jūrmalas slimnīcas
 • Gada cilvēks medicīnā 2015 – LU profesors, infektologs un epidemiologs medicīnas zinātņu doktors Uga Dumpis
 • Gada slimnīca 2015 – Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca
 • Gada notikums medicīnā 2015 – sirds transplantācija bērnam, ko 2015. gada 6. septembrī profesora Romana Lāča vadībā veica Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Sirds ķirurģijas centra mediķi
 • Gada docētājs 2015 – RSU profesors nefrologs Harijs Čerņevskis
 • Gada balva par mūža ieguldījumu medicīnā 2015 – balvu par mūža ieguldījumu saņēma onkoloģijas ķirurģe Sarmīte Baltkāje un bērnu ķirurgs profesors Jānis Gaujēns

GADA BALVA MEDICĪNĀ 2014

 • Gada ārsts 2014 – ģimenes ārste Aina Braķe no Ērgļu pagasta
 • Gada zobārsts 2014 – zobārste llze Brauere no Jelgavas slimnīcas
 • Gada ārsta palīgs 2014 – ārsta palīdze Zinaida Leščinska no Feimaņu pagasta
 • Gada farmaceits 2014 – farramaceite Gunita Bole-Melgaile no Valmieras Pārgaujas aptiekas
 • Gada māsa 2014 – ķirurģiskās aprūpes māsa Natālija Spade no Liepājas reģionālās slimnīcas
 • Gada funkcionālais speciālists 2014 par labāko iedzīvotāji atzinuši fizioterapeitu Raivi Aršauski
 • Gada vecmāte 2014 – vecmāte Iveta Žilvinska no Daugavpils reģionālās slimnīcas
 • Gada cilvēks medicīnā 2014 – kardiologs, profesors Andrejs Ērglis Latvijas Kardioloģijas centra vadītājs
 • Gada slimnīca 2014 – Rīgas Dzemdību nams
 • Gada notikums medicīnā 2014 – starptautiskās neatliekamās medicīniskās palīdzības un ārkārtas situāciju medicīnas mācības “Dzīvības cena 2014”
 • Gada balva par mūža ieguldījumu medicīnā 2014 – saņēma Latvijas un Krievijas Zinātņu akadēmiju akadēmiķis, skolotājs, pasaulē pazīstamais traumatologs un ortopēds, Viktors Kalnbērzs un izcilais speciālists, zinātnieks un skolotājs, kura vadībā izglītojusies visa Latvijas endokrinologu paaudze – docents Agnis Štifts

GADA BALVA MEDICĪNĀ 2013

 • Gada ārsts 2013 – Juris Jakovins, ģimenes ārsts no Valmieras
 • Gada ārsta palīgs 2013 – Antoņina Sinkeviča no Kombuļu pagasta
 • Gada farmaceits 2013 – Laima Klimona no Lizuma pagasta
 • Gada māsa 2013 – Aija Hmeļevska, operāciju māsa no Ludzas rajona slimnīcas
 • Gada rehabilitācijas speciālists 2013 – fizioterapeite Arnita Birziņa no Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas
 • Gada vecmāte2013 – Ingūna Ķuda no Liepājas reģionālās slimnīcas
 • Gada cilvēks medicīnā 2013 – Pēteris Ošs, P. Stradiņa klīniskās slimnīcas Intensīvās terapijas un reanimācijas nodaļas vadītājs
 • Gada slimnīca 2013 – Daugavpils psihoneiroloģiskā slimnīca
 • Gada notikums medicīnā 2013 – Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam par izcilu profesionalitāti un operativitāti, par pašaizliedzību un psiholoģisku noturību, nodrošinot palīdzības sniegšanu Zolitūdes traģēdijā cietušajiem
 • Gada balva Par koleģialitāti ārstniecībā un pacientu aprūpē – Bērnu klīniskajai universitātes slimnīcai par izcilu profesionalitāti un prasmi sadarboties, nodrošinot palīdzības sniegšanu sprādzienbīstamā situācijā apdraudētajiem pacientiem aizvadītā gada augustā
 • Gada cilvēks medicīnas izglītībā 2013 (RSU studentu pašpārvaldes balva) – Oskars Kalējs, RSU profesors
 • Gada balva par mūža ieguldījumu medicīnā – Georgs Andrejevs, profesors

GADA BALVA MEDICĪNĀ 2012

 • Gada ārsts 2012 – Andris Spridzāns, Andra Spridzāna ģimenes ārsta prakse, Viļakas novads, Šķilbēnu pagasts
 • Gada ārsta palīgs 2012 – Gunta Kleinšmite, Skaidrītes Kaufmanes ģimenes ārsta prakse, Pāvilostas novads, Vērgales pagasts
 • Gada māsa 2012 – Līga Vera, Kuldīgas slimnīcas bērnu nodaļas vecākā māsa
 • Gada vecmāte 2012 – Lūcija Tropa, Preiļu slimnīcas vecmāte
 • Gada farmaceits 2012 – Agnese Ritene, Tukuma Centra aptiekas vadītāja
 • Gada funkcionālais speciālists 2012 – Filips Bernadskis, Nacionālā rehabilitācijas centra Vaivari ergoterapeits
 • Gada cilvēks medicīnā 2012 – Vilnis Grīnbergs, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Intensīvās terapijas nodaļas virsārsts
 • Gada notikums medicīnā 2012 – profesora Aivara Lejnieka vadībā izveidotā trīssējumu grāmata Klīniskā medicīna
 • Gada slimnīca 2012 – Liepājas reģionālā slimnīca
 • Gada balva par mūža ieguldījumu medicīnā 2012 – Semjons Štrihs, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Rīgas reģionālā centra vadītājs

GADA BALVA MEDICĪNĀ 2009

 • Gada ģimenes ārsts 2009 – Rainis Birznieks, ģimenes ārsts no Rīgas
 • Gada ārsts speciālists 2009 – Anatolijs Danilāns, profesors, P. Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas gastroenterologs
 • Gada medicīnas māsa 2009 – Sofija Raituma, Rīgas Dzemdību nama vecmāte
 • Gada ārsta palīgs 2009 – Iveta Ziemele, Laucienes ambulances feldšere
 • Gada rehabilitācijas speciālists 2009 – Ruta Balode, rehabilitācijas centra Līgatne fizioterapeite
 • Gada balva neatliekamās palīdzības brigādei – Mana glābējkomanda – Daugavpils NMP brigāde: ārste Inna Gavrilova, feldšere Larisa Rundzāne un autovadītājs Vitālijs Vaģelis
 • Mana slimnīca – P. Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca
 • Gada sasniegums medicīnā – Ilona Balode, Ainažu bērnu psihoneiroloģiskās slimnīcas valdes priekšsēdētāja, balva piešķirta par izveidoto jaunās slimnīcas ēkas kompleksu, kas pilnībā piemērots bērnu ar garīgiem traucējumiem ārstēšanai, rehabilitācijai un integrēšanai sabiedrībā
 • Gada balva par mūža ieguldījumu medicīnā – Gertrūde Eniņa, profesore, neiroloģe

GADA BALVA MEDICĪNĀ 2007

 • Gada ārsts speciālists 2007 – Pēteris Studers, traumatologs, ortopēds, Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīca
 • Gada ģimenes ārsts 2007 – Modrīte Silauniece, ģimenes ārste, no Balvu rajona Kubulu pagasta
 • Gada ārsta palīgs 2007 – Inga Martinova, ārsta palīdze no Jēkabpils rajona Leimaņu medpunkta
 • Gada medicīnas māsa 2007 – Maija Dūduma, medicīnas māsa no Iecavas veselības un sociālās aprūpes centra
 • Labākais ārstniecības kolektīvs veselības aprūpē – Madonas slimnīca
 • Gada balva par mūža ieguldījumu medicīnā – Nikolajs Skuja, profesors, medicīnas zinātņu habilitētais doktors