TRADĪCIJA

Mūsu mediķi – ārsti, zobārsti, māsas, vecmātes, ārstu palīgi, māsu palīgi un citi – ikdienā rūpējas, lai mēs atgūtu pašu dārgāko – veselību. Lielākā daļa no viņiem katru dienu pēc vislabākās sirdsapziņas dara savu darbu un palīdz mums visiem būt veseliem un dzivespriecīgiem.
Lai atbalstītu un godinātu šos speciālistus, 2008. gadā tika uzsākta tradīcija „Gada balvas medicīnā” pasniegšana.
Ikvienam pacientam ir iespēja pateikt paldies savai ārstniecības personai – ārstam, zobārstam, ārsta palīgam, vecmātei, farmaceitam, funkcionālajam speciālistam, izvirzot viņu kā potenciālo balvas saņēmēju.

VĒSTURE

Pirmo reizi Gada balva medicīnā tika pasniegta 2008. gada 14. martā Latvijas Dailes teātrī. Tad Veselības ministrija kopumā saņēma 2870 pieteikumus balvai – 390 vēstules un 2480 elektroniskus pieteikumus. Katru gada šī balva kļuva arvien nozīmīgāka un pazīstamāka. Cilvēki sūtīja savus pieteikumus pat no ārzemēm, vēloties godināt speciālistus, kas viņiem palīdzējuši izveseļoties. 2010. gadā krīzes dēļ balva netika pasniegta, bet šī lieliskā tradīcija tika atjaunota 2012. gadā, kad atsaucās vairāk nekā trīs tūkstoši iedzīvotāju, bilstot labus vārdus par 1331 Latvijas veselības aprūpes profesionāli, bet iepriekšējā „Gada balvas medicīnā” balsojumā 2013. gadā piedalījās gandrīz seši tūkstoši Latvijas iedzīvotāju, bet 2014. gadā balsotāju skaits jau pārsniedza 6000.

Zināmi “Gada balva medicīnā 2023” laureāti un speciālbalvu saņēmēji

Fotogrāfijas no ceremonijas.

Autors: Ģirts Miksons: https://failiem.lv/u/pnsus4k9px?share_email_id=140bf8f
Brīvprātīgā fotogrāfe Sandra Plociņa: https://failiem.lv/u/9w6wequ5pb

Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) rīkotā “Gada balva medicīnā” svinīgā ceremonija šogad notika jau 14. reizi.  Nozīmīgāko no balvām – “Balvu par mūža ieguldījumu medicīnā” šogad saņēma divas izcilas personības – kardiologs, zinātnieks, profesors Ivars Siliņš un traumatologs, ortopēds un veselības aprūpes vadības ārsts Jānis Petronis. Savukārt “Gada cilvēks medicīnā 2023” balva tika piešķirta  pacientu interešu aizstāvei Latvijā un starptautiskā vidē, Latvijas Hemofilijas biedrības un Latvijas Pacientu organizāciju tīkla vadītājai  Baibai Ziemelei.  Par “Gada notikumu medicīnā 2023” tika atzīta Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā veiktā sarežģītā onkoloģiskā operācija.

Svinīgajā pasākumā uzstājās pazīstamā grupa  “DAGAMBA”, dziedātājas Kristīne Prauliņa un Anta Eņģele, pianisti Agense Egliņa un Matīss Žilinskis, bet pasākumu vadīja aktieris Lauris Subatnieks un Marta Lovisa Jančevska.

Savā uzrunā pasākumā dalībniekiem Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs teica: “ Šodien jūs esat šeit, lai atskatītos uz aizvadīto gadu, lai godinātu labākos no labākajiem. Šodien mēs visi esam šeit, lai teiktu paldies mūsu mediķiem par pašaizliedzīgo darbu, ko jūs ikdienā darāt, lai palīdzētu līdzcilvēkiem. Man jāsaka jums arī paldies gan par jūsu iejūtību pret pacientiem, gan par to, ka pie ārstā vai zobārsta vairs nav tik bailīgi iet kā kādreiz.

Mums vēl visiem ir daudz kopā darāms, lai veselības aprūpes sistēma mūsu valstī būtu labāka un pieejamāka. Bet jau šobrīd, kad mēs runājam par mūsu veselības aprūpi, kad mēs runājam par mūsu medicīnu, mums ir tiesības runāt par to, lai vide, kurā jūs strādājat, būtu drošāka, lai jūs justos droši sarunājoties un ārstējot pacientus un lai pacientiem būtu iespēja saņemt maksimāli plašu informāciju par to, kāda veida ārstniecība ir nepieciešama.”

Ceremonijā tika pasniegta 21 balva, tostarp AS “Grindeks” augstākais apbalvojums D.H. Grindeļa balva, kā arī AS “Olainfarm” specbalva “Iedvesma”, žurnāla Ārsts.lv un “Ievas veselība” speciālbalvas.

“ Saprast pacienta sāpes , slimību un pārdzīvojumu, atbalstīt cilvēku veselības atgūšanas ceļā vai atvieglot  ciešanas neārstējamas slimības gadījumā ir  ārsta, māsas, ārsta palīga , ikviena mediķa svarīgākais uzdevums. Izvēloties medicīnu kā savu profesionālo ceļu, mēs izvēlamies arī dzīves ceļu, kurā  itin bieži savas personīgās vēlmes  ir jāpakārto mediķa darbam. Gada balva medicīnā ir iespēja pateikti paldies visiem mediķiem , kas katru dienu veic lielākos vai mazākus varoņdarbus , glābjot cilvēku veselību un dzīvību, “ saka Ilze Aizsilniece, Latvijas Ārstu biedrības prezidente.

“Gada vecmāte 2023” ir Daugavpils reģionālās slimnīcas vecmāte Jana Priedīte, kas ir arī Daugavpils reģionālās slimnīcas “Sieviešu klīnikas māmiņu skolas” vecmāte.  Kā Janu Priedīti raksturo pacienti – viņa ir īsts pierādījums, ka būt par vecmāti ir sirdsdarbs. Savukārt kolēģi saka, ka labprāt no viņas mācās un, ka viņas attieksme pret darbu un pacientiem ir apbrīnojama.

Par “Gada ģimenes ārsts 2023” sabiedrības balsojumā kļuvusi Janīna Žubule no Rīgas, par kuru pacienti saka tā – ārsts ar lielo burtu! Balsojot pacienti ir norādījuši, ka Janīna Žubule nepalaiž nevienu sīkumu garām, jo viņai ir svarīgi, lai pacients izveseļotos. Viņu raksturo, kā ļoti atsaucīgu un kompetentu ģimenes ārsti, kuras cilvēcība, optimisms un smaids ir neatņemama sastāvdaļa no pacienta atveseļošanās procesa.

“Gada ārsts speciālists 2023” šogad ir Dace Lietuviete oftalmoloģe, “Veselības centru apvienības” galvenā oftalmoloģe un AIWA Clinic Oftalmoloģijas dienesta vadītāja. Pacienti, novērtējot Daces Lietuvietes darbu, saka, ka viņa ir sirdsgudra, pašaizliedzīga, zinoša un izcila sava darba profesionāle, ārsts, kurš ikvienam pacientam velta vislielāko uzmanību, spēj atrast risinājumu vissarežģītākajām situācijām.

Titula “Gada jaunais ārsts 2023″ ieguvējs ir Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Patoloģijas centra ārsts-patologs Miķelis Pūķis. Patoloģijas centra vadītāja Aija Balode par viņu raksta tā: “Daudzi jaunieši sāk mācīties medicīnu, lai palīdzētu cilvēkiem uzveikt slimības un dzīvot veselīgāk, bet diemžēl tikai nedaudzi pēc garajām studijām un rezidentūras spēj saglabāt ļoti skaidru šo mērķi. Dr. Pūķis ir lielisks piemērs, ka šo mērķi var saglabāt un ar katru gadu pacelt vēl augstāk. Strādājot patoloģijas jomā un nesatiekot pacientu, tas, iespējams, ir vēl grūtāk, bet atbildība un vēlēšanās katram pacientam palīdzēt visprofesionālākā veidā ir Dr. Pūķa aicinājums. Dakteris nesamierinās tikai ar savas profesionalitātes pilnveidošanu, bet no kolēģiem visaktīvāk darbojas laboratorijas darba kvalitātes uzlabošanā, iesaistās izglītojošu pasākumu vadīšanā gan centrā, gan klīnikās, atrod laiku, lai virzītu un uzlabotu laboratorijas informācijas sistēmu un tās funkcionalitāti saistībā ar pārējām datu bāzēm.”

“Gada slimnīca 2023” ir Kuldīgas slimnīca, kas šogad atzīmē 21.gadu kopš jaunā Kuldīgas slimnīca nodrošina veselības aprūpes pakalpojumus, tomēr slimnīcas pirmsākumi Kuldīgā ir jau kopš 1827.gada. 370 darbinieku kolektīva vārdā balvu saņēma Kuldīgas slimnīcas valdes priekšsēdētājs Andris Aniņš. Klīnika aizvadītajos gados ir piedzīvojusi lielas, pozitīvas pārmaiņas, un tādā vidē ir patīkami strādāt un būt pacientam. Balsojot cilvēki norāda, ka slimnīcā ir draudzīga vide un profesionāļi, kuri pilnveido savas zināšanas.

“Gada zobārsts 2023” ir zobārste Laura Čerāne, kura saņēmusi balsojumā augstu novērtējumu tieši par dabu ar mazajiem pacientiem. Viņu sauc par vismīļāko bērnu zobārsti, kas prot panākt, ka bērnam nav bail no zobārsta! Perfekta sava darba darītāja, iejūtīga un laipna. Savukārt “Gada funkcionālais speciālists 2023” ir Cēsu klīnikas fizioterapeite Māra Krūze, kas vienlīdz labi strādā ar zīdaiņiem, bērniem ar īpašām vajadzībām, insulta pacientiem un senioriem. Viņas ikdienas darbība ir vērsta uz pacientu centrētu pieeju, individuālu risinājumu meklēšanu un zināšanu sniegšanu rehabilitācijas komandas ietvaros. Māras Krūzes stiprā puse ir empātija, kompleksas domāšanas un spriešanas spēja, kā arī neizmērāma aizrautība pret to ko dara, ko novērtē gan pacienti, gan kolēģi.

“Gada docētājs 2023” nominācijā par saviem pedagogiem balsoja Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) un Latvijas Universitātes (LU) ārstniecības studenti. “Gada docētājs” LU ir Medicīnas fakultātes Pediatrijas katedras vadītāja Ingrīda Rumba – Rozenfelde, kura, kā studenti raksturo, ir ne tikai inteliģenta un profesionāla, bet arī ieinteresēta un atsaucīga pret savu studentu viedokli un jautājumiem. Viņa ir ne tikai zinoša medicīnas jomā, bet arī spējīga padziļināti izskaidrot sarežģītus jautājumus, izmantojot saprotamu valodu, lai nodrošinātu labāku izpratni. Savukārt “Gada docētājs” RSU ir  Pataloģijas katedras vadītāja, docētāja Ilze Štrumfa, kas iegulda lielu darbu un vēlmi, lai motivētu studentus saprast tik svarīgu studiju kursu kā pataloģija un vienmēr ar lielu entuziasmu un izpratni ir gatava sadarboties ar studentiem.  

“Gada farmaceits 2023” ir  “Euroaptieka farmācija” aptiekas vadītāja un farmaceite Marina Leščika. Nīcgales ielas aptiekas Rīgā apmeklētāji raksta, ka Marina Leščika ir zinoša un atsaucīga farmaceite, profesionāla un kompetenta, kā arī saprotoša un empātiska komunikācijā ar klientiem.

“Gada ārsta palīgs 2023” ir Grundzāles ambulances ārsta palīgs Māra Ziemiņa, kas ir ilggadīga darbiniece un visu mūžu strādā šeit. Kā balsojumā raksta viņas pacienti – gadu gaitā uzkrājusi milzīgas zināšanas un plašu pieredzi, vēl aizvien interesējas par novitātēm medicīnā. Lielisks speciālists, kas visu savu mūžu veltījis Grundzāles iedzīvotāju uzmanīšanai un ārstēšanai.

“Gada māsa 2023” ir Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Latvijas onkoloģijas centra vispārējās aprūpes māsa Ira Runce. Pacienti raksturo viņu kā zinošu, saprotošu, ļoti izpalīdzīgu, vienmēr zina kā pareizi sniegt palīdzošu roku.  Savukārt “Gada māsas palīgs 2023” ir Balvu un Gulbenes slimnīcas māsu palīgs Olga Pomare . Pacienti par viņu saka- ļoti sirsnīgs un iejūtīgs cilvēks, kas ar lielu atbildības sajūtu dara savu darbu.

D.H. Grindeļa balvu par izciliem sasniegumiem Latvijas medicīnā un ieguldījumu sabiedrības veselībā saņēma Rīgas Stradiņa universitātes profesore. Medicīnas zinātņu doktore un praktizējoša ārste ar specializāciju infekciju un aknu slimībās prof. Angelika Krūmiņa.

Savukārt AS “Olainfarm” speciālbalva piešķirta neiroloģei Viktorijai Ķēniņai.  Viņas pienesums reto neiroloģisko slimību pacientu ārstēšanā un aprūpē ir ļoti nozīmīgs. Kopš 2022. gada Viktorija Ķēniņa ir Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Reto Neiroloģisko slimību centra virsrārste, bet pirms tam vadīja Rīgas Austrumu klīniskās universitātes Reto slimību koordinācijas centra atbalsta vienību. Reto neiroloģisko saslimšanu diagnostikā un ārstēšanā vēl ir daudz nezināma, tādēļ Viktorija Ķēniņa un viņas komanda ir kā ledlauži, kas paver ceļu daudziem Latvijas pacientiem saņemt atbilstošāko terapiju.

Žurnāls “Ārsts.lv” speciālbalvu par teicamu sadarbību sabiedrības informēšanā un izglītošanā saņēma Epilepsijas un miega medicīnas centra miega speciāliste – pediatre un Latvijas Miega medicīnas biedrības valdes priekšsēdētāja Marta Celmiņa.

Jau piekto reizi žurnāls IEVAS Veselība pasniedza arī savu specbalvu atsaucīgākajam konsultantam, ko šogad saņēma oftalmologs Kristīne Baumane, RAKUS Oftalmoloģijas  klīnikas vadītāja.

“Balvu par mūža ieguldījumu medicīnā” saņem:

Ivars Siliņš ir Rīgas Medicīnas institūta (tagad – RSU) pirmā izlaiduma (1956) absolvents, ārsts, kardiologs, zinātnieks, Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieks (2004), profesors. Viena no Latvijas medicīnas leģendām gan praktizējošu ārstu vidū, gan akadēmiskajās aprindās. Strādājis slimnīcā “Gaiļezers”, kopš tās atvēršanas 1979. gadā un ilgus gadus bijis Iekšķīgo slimību klīnikas vadītājs. Profesors aktīvi darbojies gan zinātniskajā darbā, gan jaunās mediķu paaudzes skološanā. Atmiņu grāmatas “Mans gājiens” (2016) autors. LĀB Goda biedrs kopš 2001. gada. Apbalvots ar LĀB II pakāpes Goda zīmi “Tempus Hominis” (2011)

Jānis Petronis darba gaitas uzsācis Gulbenes slimnīcā (1970), bijis ilggadējs Rīgas 2. slimnīcas vadītājs un valdes priekšsēdētājs (1980 – 2019). Ieviesa ceļa locītavas endoprotezēšanas operāciju ar kinemātiskās datornavigācijas sistēmu “Orthopilot (2003). Vairāku publikāciju autors. LĀB Goda biedrs kopš 2014. gada. Apbalvots ar IV šķiras Triju Zvaigžņu ordeni (2000). Saņēmis Rīgas Gada balvu sociālajā nozarē (2016), Rīgas domes Atzinības rakstu un piemiņas balvu par inovatīvu metožu pielietošanu medicīnā, sabiedrības veselības veicināšanu un Rīgas medicīnas nozares popularizēšanu pasaulē (2019).

Par “Gada cilvēku medicīnā 2023” šogad kļūst Baiba Ziemele , reto slimību eksperte. Latvijas Hemofilijas biedrības (LHB) vadītāja. Aizrautīgi mācoties un krājot pieredzi, no parasta pacienta kļuvusi par pacientu interešu aizstāvi Latvijā un starptautiskā vidē. Risina dažādus ar veselības aprūpes un zāļu pieejamību saistītus jautājumus cilvēkiem ar iedzimtiem asins recēšanas traucējumiem (hemofiliju, Villebranda slimību, retiem faktoru deficītiem), cilvēkiem ar retām slimībām un pacientiem kopumā. Veido reto slimību politiku Eiropā kā RARE2030 eksperts, popularizē Villebranda slimību Eiropas Hemofilijas konsorcija un Pasaules Hemofilijas federācijas komiteju vārdā, aicina pievērst vairāk uzmanības sieviešu ar asins recēšanas traucējumiem ārstēšanai pasaulē.

Par “Gada notikumu medicīnā 2023” šogad atzīta Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā veikta sarežģīta operācija. Veiktajos izmeklējumos tika konstatēts kaulu gigantšūnu audzējs – agresīvs kaulu audzējs, kas ļoti strauji progresē, bojājot kaulu un mīkstos audus, taču metastāzes veido reti. Šajā gadījumā vienīgā ārstēšanas iespēja ir ķirurģiska pilnīga audzēja rezekcija un kaula aizvietošana. Operācija ilga 6,5 stundas. Lai operācija noritētu ātrāk un samazinātu kļūdu iespējamību, to veica 2 ķirurgu brigādes – viena operēja roku, otra kāju. Jaunam cilvēkam būtiski ir saglabāt funkcionālu plaukstas locītavu, tāpēc tika pieņemts lēmums veikt audzēja rezekciju un izņemto kaulu rekonstruēt ar paša pacienta kaulu no apakšstilba. Operācijā piedalījās ārsti traumatologi, ortopēdi – Lauris Repša, Mārtiņš Malzubris, Mārcis Jēgers, ārsta palīgs Kintija Krūmiņa, ārsts anesteziologs Iveta Golubovska, ārsts rezidents anestezioloģijā Matīss Briuks, operāciju māsas Līga Savicka un Irina Krajeva, māsa anestēziste Marija Verhoustinska. 

“Gada balva medicīnā” svinīgā ceremonija būs skatāma 23. martā ReTV plkst. 22.00, bet atkārtojumā 24. un 30. martā, ar atkārtojumu – 24.03. – 11:00 un 30.03. – 12:00. “Gada balvas medicīnā” pasākumu organizē LĀB sadarbībā ar Latvijas Jauno ārstu asociāciju un Latvijas Māsu asociāciju, kā arī Latvijas Universitāti un Rīgas Stradiņa universitāti. Pasākuma lieldraugi ir AS “Olainfarm”, AS “Grindeks”, “Mēness aptieka”, SIA “Centrālā laboratorija” un AS “Veselības centru apvienība”.

Gada balva medicīnā 2022

 • Gada ģimenes ārsts 2022 – Dace Roska ģimenes ārste no Ogres
 • Gada ārsts speciālists 2022 – Cēsu klīnikas otolaringologs Dins Sumerags
 • Gada zobārsts 2022 – ģimenes zobārstniecības zobārste Baiba Puķīte
 • Gada ārsta palīgs 2022 – Dienvidkurzemes novada Gramzdas un Aizvīķu feldšeru punktu ārsta palīgs Agrita Driviņa
 • Gada māsa 2022 – Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centra 5. nodaļas māsa Vita Reidemane
 • Gada māsas palīgs 2022 – Liepājas reģionālā slimnīcas māsas palīgs Jolanta Kļimova
 • Gada farmaceits 2022 – “Mēness aptiekas” vadītāja un farmaceite Ieva Virza
 • Gada funkcionālais speciālists 2022 – Vidzemes slimnīcas poliklīnikā Valkā fizioterapeite Kristīne Krastiņa
 • Gada vecmāte 2022 – Kuldīgas slimnīcas ilggadējā galvenā vecmāte Inga Losāne
 • Gada docētājs medicīnā 2022 – Medicīnas fakultātes Ķirurģijas katedras docents Kristaps Atstupens; RSU ir Rehabilitācijas fakultātes docente Ieva Jēkabsone.
 • Gada slimnīca 2022 –  Cēsu klīnika
 • Gada jaunais ārsts 2022 – Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centra psihiatre Liene Sīle
 • Gada cilvēks medicīnā 2022 – Sarmīte Cīrule, Rīgas Austrumu Klīniskās universitātes slimnīcas vispārējās aprūpes māsa
 • Gada notikums medicīnā 2022 – Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) Sirds ķirurģijas centra un Rīgas Austrumu klīniskās universitātes (RAKUS) Latvijas Onkoloģijas centra speciālistu veiktā unikālā operācija pacientam ar primāru aknu audzēju, kura izplatība sasniedza sirds labo priekškambari.
 • Gada balva par mūža ieguldījumu medicīnā 2022 – Traumatologs, ortopēds un veselības aprūpes vadības ārsts Jānis Petronis; ārsts kardiologs, zinātnieks, profesors Ivars Siliņš

 

GADA BALVA MEDICĪNĀ 2021

 • Gada ģimenes ārsts 2021 – Ina Mortukāne, ģimenes ārste no Bauskas
 • Gada ārsts speciālists 2021 – Evija Smilgāja, Aizkraukles medicīnas centra psihiatre, narkoloģe un bērnu psihiatre
 • Gada zobārsts 2021 – Nataļja Boša, Zobārstniecības “DentaNata” zobārste
 • Gada ārsta palīgs 2021 – Larisa Zvirgzdiņa, Druvienas feldšeru – vecmāšu punkta ārsta palīgs
 • Gada māsa 2021 – Arta Rasimenoka, ģimenes ārsta pediatra prakses “Ilstre” māsa
 • Gada māsas palīgs 2021 – Anita Baķe, māsas palīgs Vidzemes slimnīcā
 • Gada farmaceits 2021 – Vladimirs Keidāns, “Latvijas Aptieka” farmaceits
 • Gada funkcionālais speciālists 2021 – Selga Kancāne, Kuldīgas slimnīcas ergoterapeite
 • Gada vecmāte 2021 – Līga Priede, Rīgas Dzemdību nama vecmāte
 • Gada docētājs medicīnā 2021 – Zane Lukstiņa, Latvijas Universitātes lektore, bioloģe; Rīgas Stradiņa universitātes asoc. prof. Dzintra Kažoka
 • Gada slimnīca 2021 – Vidzemes slimnīca
 • Gada jaunais ārsts 2021 – Anna Valaine, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas hematoonkoloģe
 • Gada cilvēks medicīnā 2021 – asoc. prof. Arvīds Irmejs, Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Krūts slimību centra vadītājs, onkologs un krūts ķirurgs
 • Gada notikums medicīnā 2021 – Latvijas Anesteziologu un reanimatologu asociācijas iesaistīšanās Latvijas veselības aprūpes sistēmas pilnveidē un sabiedrības veselības veicināšanā, kā arī Covid-19 pacientu glābšanā
 • Gada balva par mūža ieguldījumu medicīnā 2021 – prof. Vija Zaiga-Kluša, Latvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķe, farmakoloģe; prof. Uldis Vikmanis, pirmais atjaunotās Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes dekāns, onkologs
GADA BALVA MEDICĪNĀ 2020

 • Gada ģimenes ārsts 2020 – Ilze Skuja, “Veselības centrs 4” ģimenes ārste
 • Gada ārsts speciālists 2020 – Andrejs Elksniņš – Finogejevs, ORTO klīnikas un Daugavpils reģionālās slimnīcas traumatologs – ortopēds
 • Gada zobārsts 2020 – Dana Burtnieka, Siguldas zobārstniecības “KF Dental” un Valmieras zobārstniecības klīnikas “Dentalfix” zobārste
 • Gada ārsta palīgs 2020 – Genādijs Rusanovs, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) ārsta palīgs
 • Gada māsa 2020 – Olga Cereļa, Rīgas Dzemdību nama māsa
 • Gada māsas palīgs 2020 – Gunta Maslinarska, RAKUS “Biķernieki” māsas palīgs
 • Gada farmaceits 2020 – Dināra Gedzjune, Daugavpils “Latvijas aptieka” vadītāja un farmaceite
 • Gada funkcionālais speciālists 2020 – Inga Rutmane-Lazda, audiologopēde
 • Gada vecmāte 2020 – Diāna Zaļepska, Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas vecmāte
 • Gada docētājs medicīnā 2020 – Rīgas Stradiņa universitātes docētāja Zane Vitenberga-Verza un Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes docētāja Agate Galuza
 • Gada slimnīca 2020 – Daugavpils reģionālā slimnīca
 • Gada debija medicīnā 2020 – Dana Isarova, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Infekciju kontroles dienesta vadītājas p.i. , rezidente pediatrijā
 • Gada cilvēks medicīnā 2020 – Andra Cīrule, RAKUS Tuberkulozes un plaušu slimību centra galvenā ārste
 • Gada notikums medicīnā 2020 – Latvijas zinātnieku izstrādātais siekalu tests Covid-19 ierobežošanai
 • Gada balva par mūža ieguldījumu medicīnā 2020 – Andrejs Pavārs, medicīnas zinātņu doktors un asociētais profesors, Rīgas 1.slimnīcas valdes loceklis
GADA BALVA MEDICĪNĀ 2019

 • Gada ģimenes ārsts 2019 – Daina Eglīte, pediatre un ģimenes ārste no Koknese
 • Gada ārsts speciālists 2019 – Jānis Mednieks, Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas un Klīnikas “Diamed” neirologs
 • Gada zobārsts 2019 – Jekaterina Keļsina, Mārupes zobārstniecības, veselības centru apvienības “VCA Dent” un Medicīnas centra “PP” zobārste
 • Gada ārsta palīgs 2019 – Kristīne Rosicka, I. Laizānes ārstu prakses ārsta palīdze no Vangažiem
 • Gada māsa 2019 – Inga Medne, Cēsu slimnīcas NMP māsa
 • Gada farmaceits 2019 – Līva Feldmane, Kārļa Ulmaņa gatves “Euroaptieka” vadītāja no Rīga
 • Gada funkcionālais speciālists 2019 – Dana Paiča, Kuldīgas slimnīcas rehabilitācijas nodaļas vecākā fizioterapeite
 • Gada vecmāte 2019 – Raminta Kiseļova, Daugavpils reģionālās slimnīcas vecmāte
 • Gada cilvēks medicīnā 2019 – Ilze Ortveina, Latvijas Māsu asociācijas viceprezidente
 • Gada docētājs medicīnā 2019 – Arnolds Jezupovs, Latvijas Universitātes profesors, ķirurgs; Rudīte Koka, Rīgas Stradiņa universitātes asoc. profesore
 • Gada slimnīca 2019 – Bērnu klīniskās universitātes slimnīca
 • Gada debija medicīnā 2019 – Signe Šetlere, bērnu neiroloģe
 • Gada notikums medicīnā 2019 – Latvijas jauno ārstu iesaistīšanās un līderības uzņemšanās veselības aprūpes sistēmas pilnveidē
 • Gada balva par mūža ieguldījumu medicīnā 2019 – Pēteris Ošs, ārsts anesteziologs un reanimatologs

GADA BALVA MEDICĪNĀ 2018

 • Gada ģimenes ārsts 2018 – Broņislava Elksniņa, Daugavpils
 • Ģimenes ārsts speciālists 2018 – Aleksandra Kušpelo, „Veselības centrs 4” ķirurģe
 • Gada zobārsts 2018  – Daniels Veremeja, Mazsalacas slimnīca
 • Gada ārsta palīgs 2018 – Elita Skrējāne, Vecsaules pagasts
 • Gada māsa 2018  – Līga Svarinska, Jērcēnu pagasta veselības punkts
 • Gada farmaceits 2018 – Lauris Bernāns, “Euroaptieka” Liepājā
 • Gada funkcionālais speciālists 2018 – Madara Ķikāne, Valmieras fizioterapijas centrs „Alakris”
 • Gada vecmāte 2018 – Sanita Zemīte, Jelgavas slimnīca
 • Gada cilvēks medicīnā 2018 – Liene Cipule, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) vadītāja
 • Gada docētājs medicīnā 2018 – Paulis Laizāns, LU pasniedzējs, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas ķirurgs
 • Gada slimnīca 2018 – Jūrmalas slimnīca
 • Gada debija medicīnā 2018 –  Kristaps Jurjāns, P. Stradiņa KUS neirologs
 • Gada notikums medicīnā 2018 – operācija, ko veica mediķu komanda no Mikroķirurģijas centra un RAKUS Latvijas Onkoloģijas centra
 • Gada balva par mūža ieguldījumu medicīnā 2018 – psihiatrs Mintauts Caune un ķirurgs Anatolijs Ņikitins
 • Gada speciālbalva medicīnā – Pēteris Apinis, LĀB  dibinātājs un ilggadējs  prezidents,  žurnāla „Latvijas Ārsts” galvenais redaktors

GADA BALVA MEDICĪNĀ 2017

 • Gada ārsts 2017 – Silvija Paraščiņaka, ģimenes ārste, Silvijas Paraščiņakas ģimenes ārsta prakse, Malta
 • Gada zobārsts 2017 – Nataļja Bišlere, zobārste, SIA „DentaNata”, Valka
 • Gada ārsta palīgs 2017 – Gunta Romka, ārsta palīdze, Modrītes Silaunieces ģimenes ārsta prakse, Balvi
 • Gada farmaceits 2017 – Inta Olte, farmaceite, „Benu aptieka”, Ērgļi
 • Gada māsa 2017 – Valda Caune, māsa, Paula Stradiņa KUS Onkoloģijas klīnika, Rīga
 • Gada funkcionālais speciālists 2017 – Ilona Dorofejeva, fizioterapeite un kraniosakrālā terapeite, „Veselības centrs 4”, Rīga
 • Gada vecmāte 2017 – Rasma Kaminska, vecmāte, Dobeles un apkārtnes slimnīca
 • Gada cilvēks medicīnā 2017 – Valsts Asinsdonoru centra direktore, bijušā RAKUS valdes priekšsēdētājai Egita Pole
 • Gada docētājs medicīnā 2017 – RSU Anatomijas un antropoloģijas institūta Morfoloģijas katedras asociētā profesore Dzintra Kažoka
 • Gada slimnīca 2017 –  Jelgavas pilsētas slimnīca
 • Gada notikums medicīnā 2017 – ģimenes ārstu streiks
 • Gada balva par mūža ieguldījumu medicīnā 2017 – osteorefleksoterapeits profesors Georgs Jankovskis un ķirurgs docents Ojārs Uldis Aleksis

GADA BALVA MEDICĪNĀ 2016

 • Gada ārsts 2016 – torakālais ķirurgsMāris Apšvalks, Tuberkulozes un plaušu slimību centrs, Stopiņu novads
 • Gada zobārsts 2016 – zobārsteSvetlana Puka, ārsta prakse zobārstniecībā, Balvi
 • Gada ārsta palīgs 2016 – ārsta palīdzeIneta Skučenkova, Vitas Norenbergas ģimenes ārsta prakse, Laidze
 • Gada farmaceits 2016 – farmaceita asistenteLilija Cirse, Mēness aptieka, Daugavpils
 • Gada māsa 2016 – māsa Melita Strazdiņa, Aizkraukles slimnīcas poliklīnika
 • Gada funkcionālais speciālists 2016 – fizioterapeite Liene Cipule, klīnika DiaMed, Rīga
 • Gada vecmāte 2016 – Iveta Reķe, Cēsu klīnika
 • Gada cilvēks medicīnā 2016 – Alūksnes slimnīcas valdes pr., interniste Maruta Kauliņa
 • Gada docētājs medicīnā 2016 – LU Medicīnas fakultātes Internās medicīnas katedras profesors kardiologs Gustavs Latkovskis.
 • Gada slimnīca 2016 – Liepājas reģionālā slimnīca
 • Gada balva par mūža ieguldījumu medicīnā 2016 – balvu par mūža ieguldījumu   saņēma patoloģe Maiga Skudra un neirologs profesors Juris Bērziņš

GADA BALVA MEDICĪNĀ 2015

 • Gada ārsts 2015 – ģimenes ārsts Jāzeps Pogumirskis no Indras pagasta
 • Gada zobārsts 2015 – zobārste Gaļina Grunšteine no Kalupes
 • Gada ārsta palīgs 2015 – ārsta palīgs Inita Opmane, kas strādā Neretas NMP punktā
 • Gada farmaceits 2015 – farmaceite Maiga Liepiņa no Salacgrīvas
 • Gada māsa 2015 – Anna Duļkeviča no Daugavpils slimnīcas
 • Gada funkcionālais speciālists 2015 – Hardijs Ķīsītis,, Rūjienas senioru māja un Veselības sporta studija „Vingrotava”
 • Gada vecmāte 2015 – Vija Kalniņa no Jūrmalas slimnīcas
 • Gada cilvēks medicīnā 2015 – LU profesors, infektologs un epidemiologs medicīnas zinātņu doktors Uga Dumpis
 • Gada slimnīca 2015 – Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca
 • Gada notikums medicīnā 2015 – sirds transplantācija bērnam, ko 2015. gada 6. septembrī profesora Romana Lāča vadībā veica Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Sirds ķirurģijas centra mediķi
 • Gada docētājs 2015 – RSU profesors nefrologs Harijs Čerņevskis
 • Gada balva par mūža ieguldījumu medicīnā 2015 – balvu par mūža ieguldījumu saņēma onkoloģijas ķirurģe Sarmīte Baltkāje un bērnu ķirurgs profesors Jānis Gaujēns

GADA BALVA MEDICĪNĀ 2014

 • Gada ārsts 2014 – ģimenes ārste Aina Braķe no Ērgļu pagasta
 • Gada zobārsts 2014 – zobārste llze Brauere no Jelgavas slimnīcas
 • Gada ārsta palīgs 2014 – ārsta palīdze Zinaida Leščinska no Feimaņu pagasta
 • Gada farmaceits 2014 – farramaceite Gunita Bole-Melgaile no Valmieras Pārgaujas aptiekas
 • Gada māsa 2014 – ķirurģiskās aprūpes māsa Natālija Spade no Liepājas reģionālās slimnīcas
 • Gada funkcionālais speciālists 2014 par labāko iedzīvotāji atzinuši fizioterapeitu Raivi Aršauski
 • Gada vecmāte 2014 – vecmāte Iveta Žilvinska no Daugavpils reģionālās slimnīcas
 • Gada cilvēks medicīnā 2014 – kardiologs, profesors Andrejs Ērglis Latvijas Kardioloģijas centra vadītājs
 • Gada slimnīca 2014 – Rīgas Dzemdību nams
 • Gada notikums medicīnā 2014 – starptautiskās neatliekamās medicīniskās palīdzības un ārkārtas situāciju medicīnas mācības “Dzīvības cena 2014”
 • Gada balva par mūža ieguldījumu medicīnā 2014 – saņēma Latvijas un Krievijas Zinātņu akadēmiju akadēmiķis, skolotājs, pasaulē pazīstamais traumatologs un ortopēds, Viktors Kalnbērzs un izcilais speciālists, zinātnieks un skolotājs, kura vadībā izglītojusies visa Latvijas endokrinologu paaudze – docents Agnis Štifts

GADA BALVA MEDICĪNĀ 2013

 • Gada ārsts 2013 – Juris Jakovins, ģimenes ārsts no Valmieras
 • Gada ārsta palīgs 2013 – Antoņina Sinkeviča no Kombuļu pagasta
 • Gada farmaceits 2013 – Laima Klimona no Lizuma pagasta
 • Gada māsa 2013 – Aija Hmeļevska, operāciju māsa no Ludzas rajona slimnīcas
 • Gada rehabilitācijas speciālists 2013 – fizioterapeite Arnita Birziņa no Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas
 • Gada vecmāte2013 – Ingūna Ķuda no Liepājas reģionālās slimnīcas
 • Gada cilvēks medicīnā 2013 – Pēteris Ošs, P. Stradiņa klīniskās slimnīcas Intensīvās terapijas un reanimācijas nodaļas vadītājs
 • Gada slimnīca 2013 – Daugavpils psihoneiroloģiskā slimnīca
 • Gada notikums medicīnā 2013 – Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam par izcilu profesionalitāti un operativitāti, par pašaizliedzību un psiholoģisku noturību, nodrošinot palīdzības sniegšanu Zolitūdes traģēdijā cietušajiem
 • Gada balva Par koleģialitāti ārstniecībā un pacientu aprūpē – Bērnu klīniskajai universitātes slimnīcai par izcilu profesionalitāti un prasmi sadarboties, nodrošinot palīdzības sniegšanu sprādzienbīstamā situācijā apdraudētajiem pacientiem aizvadītā gada augustā
 • Gada cilvēks medicīnas izglītībā 2013 (RSU studentu pašpārvaldes balva) – Oskars Kalējs, RSU profesors
 • Gada balva par mūža ieguldījumu medicīnā – Georgs Andrejevs, profesors

GADA BALVA MEDICĪNĀ 2012

 • Gada ārsts 2012 – Andris Spridzāns, Andra Spridzāna ģimenes ārsta prakse, Viļakas novads, Šķilbēnu pagasts
 • Gada ārsta palīgs 2012 – Gunta Kleinšmite, Skaidrītes Kaufmanes ģimenes ārsta prakse, Pāvilostas novads, Vērgales pagasts
 • Gada māsa 2012 – Līga Vera, Kuldīgas slimnīcas bērnu nodaļas vecākā māsa
 • Gada vecmāte 2012 – Lūcija Tropa, Preiļu slimnīcas vecmāte
 • Gada farmaceits 2012 – Agnese Ritene, Tukuma Centra aptiekas vadītāja
 • Gada funkcionālais speciālists 2012 – Filips Bernadskis, Nacionālā rehabilitācijas centra Vaivari ergoterapeits
 • Gada cilvēks medicīnā 2012 – Vilnis Grīnbergs, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Intensīvās terapijas nodaļas virsārsts
 • Gada notikums medicīnā 2012 – profesora Aivara Lejnieka vadībā izveidotā trīssējumu grāmata Klīniskā medicīna
 • Gada slimnīca 2012 – Liepājas reģionālā slimnīca
 • Gada balva par mūža ieguldījumu medicīnā 2012 – Semjons Štrihs, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Rīgas reģionālā centra vadītājs

GADA BALVA MEDICĪNĀ 2009

 • Gada ģimenes ārsts 2009 – Rainis Birznieks, ģimenes ārsts no Rīgas
 • Gada ārsts speciālists 2009 – Anatolijs Danilāns, profesors, P. Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas gastroenterologs
 • Gada medicīnas māsa 2009 – Sofija Raituma, Rīgas Dzemdību nama vecmāte
 • Gada ārsta palīgs 2009 – Iveta Ziemele, Laucienes ambulances feldšere
 • Gada rehabilitācijas speciālists 2009 – Ruta Balode, rehabilitācijas centra Līgatne fizioterapeite
 • Gada balva neatliekamās palīdzības brigādei – Mana glābējkomanda – Daugavpils NMP brigāde: ārste Inna Gavrilova, feldšere Larisa Rundzāne un autovadītājs Vitālijs Vaģelis
 • Mana slimnīca – P. Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca
 • Gada sasniegums medicīnā – Ilona Balode, Ainažu bērnu psihoneiroloģiskās slimnīcas valdes priekšsēdētāja, balva piešķirta par izveidoto jaunās slimnīcas ēkas kompleksu, kas pilnībā piemērots bērnu ar garīgiem traucējumiem ārstēšanai, rehabilitācijai un integrēšanai sabiedrībā
 • Gada balva par mūža ieguldījumu medicīnā – Gertrūde Eniņa, profesore, neiroloģe

GADA BALVA MEDICĪNĀ 2007

 • Gada ārsts speciālists 2007 – Pēteris Studers, traumatologs, ortopēds, Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīca
 • Gada ģimenes ārsts 2007 – Modrīte Silauniece, ģimenes ārste, no Balvu rajona Kubulu pagasta
 • Gada ārsta palīgs 2007 – Inga Martinova, ārsta palīdze no Jēkabpils rajona Leimaņu medpunkta
 • Gada medicīnas māsa 2007 – Maija Dūduma, medicīnas māsa no Iecavas veselības un sociālās aprūpes centra
 • Labākais ārstniecības kolektīvs veselības aprūpē – Madonas slimnīca
 • Gada balva par mūža ieguldījumu medicīnā – Nikolajs Skuja, profesors, medicīnas zinātņu habilitētais doktors

Nolikums (lejuplādēt)