Skip to content

Par valsts augstāko amatpersonu tikšanos ar veselības aprūpes nozarē strādājošajiem

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB), Latvijas Jauno ārstu asociācija (LJĀA), Latvijas Ģimenes ārstu asociācija (LĢĀA) un Latvijas Māsu asociācija (LMa) nosūta vēstuli, kurā aicina valsts augstākās amatpersonas nekavējoties tikties par veselības aprūpes finansējumu šim un nākamajiem gadiem.

Latvijas Valsts prezidentam Egilam Levitam
LR Saeimas priekšsēdētājam Edvardam Smiltēnam
LR Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam
LR finanšu ministram Arvilam Ašeradenam
LR veselības ministrei Līgai Meņģelsonei
LR Sociālo un darba lietu komisijas
priekšsēdētājai Ingai Bērziņai
LR Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas
priekšsēdētājam Jānim Reiram

Par valsts augstāko amatpersonu tikšanos ar veselības aprūpes nozarē strādājošajiem

Ņemot vērā plānoto Latvijas ekonomikas transformāciju, Latvijas Ārstu biedrība (LĀB), Latvijas Jauno ārstu asociācija (LJĀA), Latvijas Ģimenes ārstu asociācija (LĢĀA) un Latvijas Māsu asociācija (LMa) aicina Valsts prezidentu, Saeimu, Ministru prezidentu un valdību uz kopīgu tikšanos, lai nekavējoties pārrunātu plānoto valsts finansējumu veselības nozarei šogad un nākamajos gados, un tā ietekmi uz sabiedrības veselību, valsts ilgtspējīgu attīstību un drošību.

Veselības nozarē strādājošo organizācijas uzskata, ka izeju no kritiskās situācijas nozarē ir  iespējams rast tikai visiem apsēžoties pie viena galda un kopīgi meklējot efektīvus risinājumus. Tāpēc aicina valsts augstākās amatpersonas iespējami ātri rast iespēju visiem tikties klātienē, lai 2023. gada un nākamie valsts budžeti risinātu, nevis padziļinātu problēmas veselības aprūpes nozarē.

LĀB prezidente Ilze Aizsilniece
LJĀA valdes priekšsēdētājs Artūrs Šilovs
LĢĀA prezidente Sarmīte Veide
LMa prezidente Dita Raiska