Skip to content

Mūžībā devusies Latvijas Ārstu biedrības Goda biedre Ciemalda Lūkina

Mūžībā devusies Latvijas Ārstu biedrības Goda biedre Ciemalda Lūkina (07.10.1932. -09.04.2021.).

Ciemalda Lūkina dzimusi ārsta Ernesta Plāķa ģimenē, vectēvs valodnieks Juris Plāķis bija Latvijas universitātes profesors. Ģimeni smagi skāra padomju režīma represijas, vectēvs, tēvs un māte 1940.-41. gadā tika represēti. 

Mazā Ciemalda tikai laimīgas sagadīšanās dēļ palika Latvijā. Beigusi Rīgas 2. vidusskolu. Politisku iemeslu dēļ tikai trešajā reizē izdevās iestāties Rīgas Medicīnas institūtā. Pēc RMI absolvēšanas no 1960. gada līdz 1969. gadam ķirurģe Jēkabpilī, tad ārste Rīgas 1.slimnīcā. Pēc specializācijas kursu beigšanas uroloģijā, ilgus gadus līdz aiziešanai pensijā tuberkulozes slimnīcas „Saurieši” uroloģijas nodaļas ārste.

Ciemalda Lūkina vienmēr aktīvi iesaistījusies ārstu profesionālajā un sabiedriskajā dzīvē. 2003. gadā apbalvota ar Triju Zvaigžņu ordeņa Zelta goda zīmi. Ar C. Lūkinas līdzdalību un rūpēm 2012. gadā iznākusi Jura Plāķa un Ernesta Plāķa atmiņu grāmata „Bez pasūtinājuma un cenzūras”. Latvijas radio 1 arhīvā var noklausīties Ciemaldai Lūkinai veltītu piemiņas veltījumu 11. aprīļa raidījumā „Šīs dienas acīm” plkst. 16.05. 

Sit tibi terra levis.
Latvijas Ārstu biedrība izsaka dziļu līdzjūtību tuviniekiem!