Skip to content

Mūžībā devusies endokrinoloģe Lidija Golubeva

Vēlamies paziņot skumju vēsti, ka š.g. 4. decembrī aizsaulē aizgājusi ilggadējā ārste endokrinoloģe Lidija Golubeva. Lidija, dzimusi 1927. gada 3. augustā skolotāju Putniņu ģimenē, lielu daļu savas dzīves veltīja medicīnai. Viņa vienmēr izcili mācījās, pabeidza skolu ar zelta medaļu, bet Rīgas Medicīnas institūtu ar sarkano diplomu. 3 mēnešus nostrādājot Daugavpils slimnīcā, pēcāk iestājās klīniskajā ordinatūrā, un pēc tās pabeigšanas savas darba gaitas turpināja Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā. Lidijas dzīve lielā mērā ir saistīta tieši ar šo slimnīcu, kur viņa strādāja 9. nodaļā kā viena no pirmajiem Latvijas endokrinologiem, aizejot pensijā 62 gadu vecumā. Lai gan medicīna bija Lidijas aicinājums un sirdsdarbs, viņai bija daudzpusīgas intereses, tai skaitā dzeja, klavierspēle un dārzniecība. Viņa uzrakstīja divas bērnu grāmatas, no kurām vienu aktrise Venta Vecumniece lasīja Latvijas radio pārraidēs bērniem. Lidijas mīļākais krievus dzejnieks bija Ļermontovs, un viņa atdzejoja viņa dzejoļus latviešu valodā. Lidijai bija kupla ģimene ar bērniem, mazbērniem un mazmazbērniem, kā arī liela mīlestība pret dzīvniekiem – dzīves pēdējos gadus viņa pavadīja kopā ar savu kaķi Bebi. Vasarās Lidija rūpējās par savu mazdārziņu Baltezera ciematā, kura skaistos ziedus vienmēr apbrīnoja ciemiņi, kaimiņi un garāmgājēji. 94 gadu vecumā pēc smagas slimības Lidija atvadījās no ģimenes, atstājot gaišas un priecīgas atmiņas. Sarunu ar Lidiju par un ap medicīnu var noskatīties šeit: https://www.facebook.com/apinispeteris/videos/299081251430514
Lidijas ģimene

Latvijas Ārstu biedrība izsaka dziļu līdzjūtību tuviniekiem!