Skip to content

LĀZA atbalsts Latvijas medicīnas studentiem 2022

Zināmi LĀZA stipendijas ieguvēji 2022. gadā

Latviešu ārstu un zobārstu apvienība (LĀZA) savā 75 gadu jubilejas gadā nu jau 17reizi piešķir Prof. Ilmāra Lazovska Medicīnas fonda stipendiju labākajiem medicīnas studentiem, lai palīdzētu un atbalstītu viņus ceļā uz ārsta amatu. Kopējais stipendiju apjoms šogad ir 6 500 USD. Profesora Ilmāra Lazovska stipendiātu kopskaits jau krietni pārsniedzis simtu, bet 2005. gadā pirmie Prof. Ilmāra Lazovska Medicīnas fonda stipendiāti bija Aina Ivanova, Andrejs Ivanovs, Roberts Veidemanis, Madara Kapeniece un Mārtiņš Malzubrs.

Šogad stipendiātiem bija jāiesniedz savi pieteikumi atbilstoši nolikuma prasībām un jātiekas ar atlases komisiju. Klātienes tikšanos aizstāja saruna elektroniskajā vidē. Sarunā ar pretendentiem piedalījās LĀZA valdes locekļi: Dr. Kaspars Tūters (Kanāda), Dr. Zaiga Alksne-Phillips (ASV), Dr. Ēriks Niedrītis, fonda veidotājs un vadītājs (ASV),Dr. Daina Dreimane (ASV), P. Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja pārstāvis Mārtiņš Vesperis un Dr. Edīte Lazovska(Latvija). ZOOM semināru–atlasi vadīja LĀZA biroja vadītāja Kamena Kaidaka

Profesora Ilmāra Lazovska Medicīnas fonda stipendiju 1000 USD apjomā šogad ieguva divi Latvijas medicīnas augstskolu vecāko kursu studenti – Anete Erta(RSU/6 kurss), rekomendācijas sniedza pasniedzēji Elga Sidhoma un Aleksejs Zavorins, un Marks Smirnovs(RSU/5. kurss),rekomendācijas sniedza pasniedzēji Jeļena Krasiļņikova un Sandra Skuja. Profesora Ilmāra Lazovska Medicīnas fonda veicināšanas stipendijas (500 USD) ieguva Tīna Luīze Čupāne(LU/4. kurss),rekomendācijas sniedza pasniedzēji Baiba Jansone un Džanna Krūmiņa, Vita Konopecka(RSU/5. kurss),rekomendācijas sniedza pasniedzēji MaraPilmane un Gunta Sumeraga, Anna Jete Gauja(RSU/5. kurss),rekomendācijas sniedza pasniedzēji Dace Rezeberga un Ingus Skadiņš, Daniils Žukovs(RSU/6. kurss), rekomendācijas sniedza pasniedzēji Nataļja Kurjāne un Viktorija Ķēniņa, un  Ingus Arnolds Apse(RSU/5 kurss),rekomendācijas sniedza pasniedzēji Ģirts Šalms un Kārlis Rācenis.

Klātienes sarīkojums, uz kuru aicināsim visus LĀZA stipendiātus, LĀZA biedrus un draugus, notiks 9. Latvijas Ārstu kongresa laikā 23. septembrī, kad svinīgajā plenārsēdē tiks pasniegtas LĀZA stipendijas. Bet jau 30. jūnijā LĀZA atzīmēs savu jubileju ar svētku konferenci Minesotā Dziesmu svētku laikā.

Atgādinām, ka līdz 15.septembrim Latvijas jaunie ārsti, zobārsti un arī citi praktizējoši speciālisti var pieteikties Ojāra Veides fonda stipendijām – atbalstam savai profesionālajai pilnveidei.

Plašāk par Latviešu ārstu un zobārstu apvienību (LĀZA)un iespējām atbalstīt medicīnas izglītību www.lazariga.lv