Skip to content

Latvijas Ārstu biedrība izveidojusi Covid-19 infekcijas profilakses darba grupu

Šobrīd zinātnē balstītie dati atspoguļo, ka vakcinācija pret Covid-19 ir viens no būtiskākajiem un efektīvākajiem profilakses pasākumiem pandēmijas apkarošanai, kā arī Latvijā reģistrētās vakcīnas ir drošas un efektīvas. 

Lai atbalstītu vakcinācijas aptveres palielināšanu un sniegtu nepārprotamu un skaidru, zinātnē bāzētu viedokli par profilaktiskiem pasākumiem Covid-19 ierobežošanai, Latvijas Ārstu biedrība (turpmāk – LĀB) šā gada 2. septembrī ir izveidojusi Covid-19 infekcijas profilakses darba grupu. Darba grupā ir ievēlēti: LĀB viceprezidents Dr. Roberts Fūrmanis un LĀB valdes locekļi dr. Kārlis Rācenis, prof. Gustavs Latkovskis, prof. Alvils Krams. Darba grupu vada LĀB viceprezidents Dr. Roberts Fūrmanis.

Ar šo LĀB informē, ka turpmāk publiskajā telpā un plašsaziņas līdzekļos, kā arī komunikācijā ar valsts institūcijām un nevalstiskām organizācijām oficiālu LĀB viedokli par Covid-19 vakcinācijas un profilaktisko pasākumu jautājumiem paudīs darba grupas pārstāvji, izņemot gadījumos, kad darba grupa vai LĀB valde lemj citādi. 

“Darba grupa uzsver, ka vakcinācija pret COVID-19 joprojām ir vissvarīgākais no pandēmijas apkarošanas pasākumiem. Ja vakcinācija notiktu tik pat efektīvi kā citās valstīs, piemēram, Dānijā, arī Latvijā nebūtu nepieciešamības lietot maskas skolās un ievērot citus ierobežojumus, kas apgrūtina valsts attīstību un tās iedzīvotāju ikdienu.

Tādēļ LĀB aicina visus sabiedrības locekļus, kam pienākas vakcinācija un kas līdz šim nav vakcinējušies, to izdarīt gan savas veselības, gan visas sabiedrības vārdā. Latvijas Ārstu biedrība aicina visus Latvijas ārstus un jo īpaši ģimenes ārstus aktīvāk mudināt pacientus vakcinēties, īpaši un proaktīvi uzrunājot tieši augstākā riska grupas – vecumā virs 50 gadiem un pacientus ar hroniskām slimībām – kam saslimšana ar Covid-19 var būt liktenīga. Kategoriski nav pieļaujams, ka ārsts varētu atrunāt pacientu no vakcinācijas.

Darba grupa arī kategoriski norobežojas no LĀB prezidentes Ilzes Aizsilnieces izteikumiem, kas publicēti 06.09.2021. sociālajā tīklā Facebook. Atklātajā vēstulē paustais par Covid-19 profilakses pasākumiem ir kolēģes personīgais viedoklis un neatspoguļo oficiālo LĀB valdes nostāju. LĀB paļaujas uz nozares profesionāļu viedokli un lēmumiem Covid-19 infekcijas ierobežošanā.”

Latvijas Ārstu biedrības viceprezidents
Dr. Roberts Fūrmanis

Latvijas Ārstu biedrības valdes locekļi
Prof. Alvils Krams
Prof. Gustavs Latkovskis
Dr. Kārlis Rācenis