Skip to content

“Gada balva medicīnā 2020” ceremonija būs skatāma TV3

“Gada balva medicīnā” šogad tiks pasniegta jau 11. reizi un tās svinīgā ceremonija būs skatāma 27. martā TV3 plkst. 15.10. Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) rīkotajā pasākumā TV skatītājus uzrunās Valsts prezidents Egils Levits ar kundzi Andru Leviti un veselības ministrs Daniels Pavļuts. Balvu par mūža ieguldījumu medicīnā šogad saņems Rīgas 1. slimnīcas valdes loceklis, izcils ārsts ķirurgs, medicīnas zinātņu doktors Andrejs Pavārs.

“Gada balva medicīnā ir veselības nozares gada nozīmīgākais pasākums, kas ierasti kuplā skaitā pulcinājis Latvijas izcilākos mediķus. Šogad ceremonija notiks Covid-19 apstākļos, ievērojot visas epidemioloģiskās prasības, un bez skatītājiem. Šoreiz mēs visi satiksimies TV ekrānos, lai uzzinātu “Gada balvas medicīnā 2020” ieguvēju vārdus un sejā skatītu mediķus, kuru darbs saņēmis Latvijas iedzīvotāju un kolēģu augstāko novērtējumu,” uzsver LĀB prezidente Ilze Aizsilniece.

Šogad “Gada balva medicīnā” tiks pasniegta 15 nominācijās, būs arī Veselības ministrijas, kā arī LĀB izdotā žurnāla Ārsts.lv specbalvas. Pasākumā tiks pasniegts arī AS „Grindeks” augstākais profesionālais apbalvojums – D. H. Grindeļa balva par nozīmīgu farmācijas un medicīnas jomā. Svinīgajā pasākumā uzstāsies koris “Maska”, duets “Balanas sisters”, etno mūzika grupa “Tautumeitas”, kā arī dziesminieks Kārlis Kazāks. Īpašu veltīju veselības aprūpes nozares darbiniekiem ir sagatavojusi Jūrmalas mūzikas skola. To vadīs aktieris Artūrs Skrastiņš.

Balvas tiks pasniegtas nominācijās “Gada ģimenes ārsts”, “Gada ārsts speciālists”, “Gada zobārsts”, “Gada ārsta palīgs”, “Gada farmaceits”, “Gada māsa”, “Gada māsas palīgs”, “Gada vecmāte”, “Gada funkcionālais speciālists” un “Gada slimnīca”. Par šīm nominācijām LĀB interneta mājaslapā varēja balsot ikviens sabiedrības pārstāvis. Kopumā sabiedrība balvām nominēja vairāk nekā 250 pretendentus, bet unikālo balsotāju skaits pārsniedza 13 tūkstošus.

Tradicionāli “Gada balva medicīnā” tiks pasniegta arī nominācijās “Gada jaunais ārsts”, “Gada cilvēks medicīnā”, “Gada notikums medicīnā” un “Gada balva par mūža ieguldījumu medicīnā”. Šajās nominācijās uzvarētājus nosaka Latvijas Ārstu biedrības un Latvijas Jauno ārstu asociācijas ekspertu vērtējums. Savukārt nominācijā “Gada docētājs” par saviem pedagogiem balso Rīgas Stradiņa universitātes un Latvijas Universitātes ārstniecības studenti.

„Gada balvas medicīnā” pasākumu organizē LĀB sadarbībā ar Veselības ministriju, Latvijas Jauno ārstu asociāciju un Latvijas Māsu asociāciju, kā arī Latvijas Universitāti un Rīgas Stradiņa universitāti. Pasākuma lieldraugi ir AS „Olainfarm”, AS „Grindeks” un SIA “Mēness aptieka”, to atbalsta SIA “Silvanols”, SIA “Centrālā laboratorija” un SIA “VCA Poliklīnika”, SIA “Latvijas Mobilais Telefons”, SIA MFD Veselības grupa, SIA “Veselības centrs 4” un SIA “Euroaptieka”.