Skip to content

Augustā atsākas Latvijas Ārstu biedrības rīkotās konferences

Vasaras izskaņā atsāksies Latvijas Ārstu biedrības rīkotās konferences. Sadarbībā ar Latvijas Antidopinga biroju tapusī konference “DOPINGS UN SABIEDRĪBAS VESELĪBA” notiks jau 2021. gada 27. augustā plkst. 14.00 – 17.30 un visiem interesentiem būs skatāma tiešsaistē bez maksas. Konferences mērķis – vairot sabiedrības, it sevišķi dažādu specialitāšu ārstu un sporta jomas dalībnieku zināšanās par dopingu kā sabiedrības veselību problēmu.

Ja tiek pieņemts, ka fiziskās aktivitātes ir viens no efektīvākajiem veidiem kā uzlabot, uzturēt un saglabāt labu fizisko un psihisko veselību visa mūžā garumā, tad pretrunā tam visam ir ļaunprātīga un neapdomīga sportā aizliegto vielu jeb dopinga lietošana gan rekreācijas sportā un fitnesā, gan augstu sasniegumu sportā un laba izskata cienītājiem. Pamatojoties uz šo vielu augsto izplatību fitnesā un rekreācijas sportā un mazo informētību par sportā aizliegto vielu radītajām sekām, pētnieki atzīst, ka šī ir būtiska sabiedrības veselības problēma.

KONFERENCES PROGRAMMA

  • Konferences atklāšana
  • Ivans Šapošņikovs // Latvijas Antidopinga birojs eksperts izglītības un informācijas jautājumos, sertificēts treneris // Dopings sabiedrības veselības perspektīvā, vai jāuztraucas?
  • Dr. Pēteris Apinis // Ārsts un publicists, Pasaules Ārstu asociācijas žurnāla World Medical Journal un Latvijas Ārsts galvenais redaktors // Sports un jaunas ķīmiskas vielas, uzturbagātinātāji, augu un dzīvnieku izcelsmes produkti.
  • Dr. Juris Ērenpreiss // Dr. med., andrologs // Steroīdi un vīrieša reproduktīvā veselība. 
  • Dr. Ainārs Rudzītis // Dr. med., kardiologs // P. Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca // Anabolisko steroīdu ietekme uz sirds un asinsvadu sistēmu.
  • Dr. Laura Štāne // psihiatre, sertificēta trenere // Sportā aizliegto vielu lietošana – psihiatrijas perspektīva.
  • Diskusija

* Programmā iespējamas izmaiņas

Informācija par konferences translāciju tiešsaistē un reģistrāciju sekos tuvākajā laikā.