Skip to content

Ar Rietumu Bankas un tās labdarības fonda atbalstu notiks Imantam Ziedonim veltīti koncerti

Ar Rietumu Bankas un tās labdarības fonda Nākotnes Atbalsta fondsatbalstu jūnijā Rīgā notiks koncerti, kuri veltīti izcilam latviešu dzejniekam un rakstniekam Imantam Ziedonim. 

Koncertos «Ziedonis. Lācis. Vīrieši.» piedalīsies pazīstamie Latvijas solisti, aktieri un mūziķi, tajā skaita Intars Busulis, Jānis Šipkēvics, Andris Keišs, Artūrs Skrastiņš, Kaspars Znotiņš un citi. Viņi izpildīs komponista Kārļa Lāča dziesmas, kuras ir speciāli rakstītas katram izpildītājam.

«Tie, kas ir strādājuši ar Ziedoni, ir ieviesuši tādu jēdzienu kā “Ziedoņa faktors”. To apmēram var izstāstīt tā, ka Tu pats kaut ko komponē, ņemies, bet beigās tas nostājas kaut kā nedaudz savādāk, bet labāk. Tas tad arī ir tas brīnums, ka pieskaroties Ziedoņa darbiem, viņš tos piekārto pa savam, pat tagad, jau aizsaulē esot», tā Kārlis Lācis.

«Esmu starp šarmantākajiem Latvijas puišiem, kuri izpildīs dziesmas par svarīgāko – par MĪLESTĪBU. Ziedoņa dzeja un Kārļa Lāča mūzika tik ļoti saplūst nu jau kopīgā, daudz spēcīgākā stāstā», Intars Busulis.

Koncerti «Ziedonis. Lācis. Vīriešinotiks 18. un 19. jūnijā Dailes teātrī.

Kā teica Nākotnes Atbalsta fonda valdes priekšsēdētāja Inga Šīna: «Man liels prieks par to, ka atbalstām šo lielisku radošu projektu. Tas ir ļoti savlaicīgs, kaut gan pēc savas būtības tas nav un nevar būt piesaistīts kādam konkrētam laikam, jo Imanta Ziedoņa darbi, kā viss patiesi izcils, ir mūžīgi un būs aktuāli vienmēr. Bet it īpaši šodien mums visiem ir tik nepieciešami gudrība, mīlestība un spēks, kuri ir viņa darbos. Vēlu visiem – gan pašiem mūziķiem un aktieriem, gan klausītajiem – iejusties šajā harmoniskajā pasaulē, kļūt par tās daļiņu un smelties tajā spēkus sava dzīvei un nākotnei!».

Sadarbībā ar Nākotnes Atbalsta fondu daļa ielūgumu uz koncertiem ar Latvijas Ārstu biedrības atbalstu ir uzdāvināti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta ārstiem un citiem darbiniekiem, kuri visa Covid-19 pandēmijas periodā pašaizliedzīgi strādāja, palīdzot tās apkarošanā, un turpina šo darbu arī tagad.

Savukārt sadarbībā ar Latvijas Sarkano krustu ielūgumi uz koncertiem uzdāvināti brīvprātīgajiem, kuri sniedz palīdzību Ukrainas bēgļiem Latvijā.