Skip to content

RSU Medicīnas vēstures institūts aicina iesniegt tēzes Starptautiskās medicīnas vēstures biedrības 47. kongresam

2020. gada augustā Rīga kļūs par pasaules medicīnas vēstures galvaspilsētu, uzņemot Starptautiskās medicīnas vēsturnieku biedrības (International Society for the History of Medicine — ISHM) 47. kongresu.
Kongresu organizē Latvijas medicīnas vēsturnieku biedrība sadarbībā ar Rīgas Stradiņa universitāti un Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeju.

Kongress noritēs no 24. līdz 28. augustam, piedāvājot aizraujošu zinātnisko un sociālo programmu. Ar keynote lekcijām uzstāsies nozarē ievērojami pētnieki, runājot par medicīniskām ekspedīcijām, medicīnu Gulaga nometnēs, anatomu ietekmi uz Danse macabre mākslas žanru, kā arī būs iespējams noskaidrot, kā iegūt vai neiegūt Nobela prēmiju. Kongresa programma gan paneļdiskusijās, gan zinātniskajās sekcijās aptvers aktuālās tendences un problēmas medicīnas vēstures pētījumos visā pasaulē. Paralēli kongresam notiks satelītkonference “Anatomy&Beyond”, kas veltīta medicīnas un mākslas mijiedarbībai un šīs mijiedarbības nākotnei.
Jau šobrīd reģistrējušies un tēzes iesūtījuši dalībnieki no Austrālijas, ASV, Meksikas, Ķīnas, Argentīnas, Krievijas u.c. pasaules valstīm. Kopumā sagaidāmi ap 200 delegātu no visas pasaules.

Kolēģi, kuri veic pētījumus arī medicīnas vēsturē, aicināti iepazīties ar kongresa mājas lapu www.ishm2020.com , iepazīt programmu, lektorus, sekciju tēmas visdažādākās medicīnas vēstures jomās un līdz 1. martam iesniegt tēzes dalībai kongresa zinātniskajā programmā.

RSU darbiniekiem (dalībnieki no LV aicināti izmantot šo kategoriju) reģistrācija dalībai kongresā ar ievērojamu atlaidi – 100 EUR (pārējiem – 300 EUR).