Gertrūde Eniņa

29.09.1926.–28.11.2019.

28. novembrī mūžības gaitās devusies Latvijas Ārstu biedrības godabiedre, neiroloģe, profesore Dr.habil.med. Gertrūde Eniņa.

Gertrūde Eniņa dzimusi 1926. gada 29. septembrī Viļakā. Rīgas Medicīnas institūtu absolvējusi 1952. gadā. Jau no jaunības aizrautīgi pievērsusies zinātnei un pētījumiem, galvenokārt pētot smadzeņu asinsvadu slimības un neiroloģisko slimību diagnostikas iespējas, profesore ir arī vairāku izgudrojumu autore. No 1954. gada bijusi asistente Rīgas Medicīnas institūta Nervu slimību katedrā, docētāja, Neiroloģijas un neiroķirurģijas katedras vadītāja (1973–1992), profesore (no 1973. gada), Dr.med. (1959), Dr.habil.med. (1969).

Profesore ilgus gadus vadīja Latvijas Neirologu asociāciju, bija Eiropas Neirologu asociāciju federācijas biedre, Pasaules Neirologu federācijas biedri.

Ilgajos darba gados profesore izaudzinājusi vairākas neirologu paaudzes un devusi neizmērojamu ieguldījumu neiroloģijas attīstībā Latvijā. Profesores bagātais darba mūžs un ieguldījums Latvijas neiroloģijas attīstībā novērtēts ar valsts augstāko apbalvojumu – IV šķiras Triju Zvaigžņu ordeni (1998). Gertrūde Eniņa ievēlēta par Latvijas Ārsta biedrības godabiedri 2008. gadā un par mūža ieguldījumu medicīnā un ārstu izglītībā saņēmusi Gada balvu medicīnā (2010).

Atvadīšanās no profesores 3. decembrī plkst. 12.00 Rīgā, Miķeļa kapos.