2020. gada 14.janvārī notika Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) pilnsapulce. Atskaiti par padarīto sniedza LĀB prezidente Dr. Ilze Aizsilniece, Sertifikācijas padomes priekšsēdētāja vietnieks Dr. Valdis Ģīlis, Revīzijas komisijas vadītājs Dr. Andis Užāns un Ētikas komisijas vadītājs Dr. Pēteris Apinis. Savukārt par Arodtiesas darbu atskaitījās Dr. Jāzeps Baško un advokāte Ilze Vilka, par paveikto arī iepazīstināja LĀB Izglītības komisijas priekšsēdētāja vietnieks Uģis Beķeris. Sapulcē tika apstiprinātas arī izmaiņas LĀB izglītības komisijas nolikumā.

LĀB prezidente klātesošos iepazīstināja ar 2019. gadā paveikto Latvijas ārstu profesionālo, ekonomisko un tiesisko interešu aizstāvībā, kā arī sabiedrības veselības veicināšanā. Tāpat tika runāts par Latvijas veselības aprūpes sistēmas un ārstu kvalifikācijas pilnveidošanu. Dr. Aizsilniece savā prezentācijā uzsvēra kopīgi sasniegto – mediķu vienotību un kopīgās protesta akcijas, kuras pērn pulcēja vairāk nekā 6000 cilvēku. Tāpat LĀB prezidente atzīmēja, ka pērn būtiski pieaudzis organizācijas biedru skaits, kā arī kopējais sabiedrības un mediju atbalsts nozarei.

“Vēlos atgādināt Henrija Forda slaveno teicienu, ka sanākt kopā – tas ir sākums, turēties kopā – tas ir progress, strādāt kopā – tie ir panākumi,” sacīja LĀB prezidente. Viņa arī atgādināja, ka kopīgiem spēkiem izdevies panākt papildu 60 miljonu eiro piešķiršanu nozarē strādājošo atalgojuma palielināšanai 2020. gadā, vienlaikus apsolot turpināt uzstāt uz trūkstošo līdzekļu piešķiršanu vēl šogad, kā arī solītā 20% atalgojuma pieauguma nodrošināšanu arī 2021. un 2022. gadā.

LĀB_prezidentes prezentācija šeit