2019. gada 1.-5. aprīlī Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) notiks liels zinātnes notikums – “RSU Zinātnes nedēļa 2019”.

RSU Zinātnes nedēļa sastāvēs no trim galvenajām aktivitātēm – trim konferencēm:

  • 1. – 3. aprīlis – RSU Starptautiskā konference “Zināšanas praksei” medicīnas un veselības aprūpes nozarē;
  • 2. aprīlī – RSU Starptautiskā starpdisciplinārā sociālo zinātņu konference “PLACES”;
  • 4. -5. aprīlis – RSU Starptautiskā studentu konference.https://isc.rsu.lv

 Ar izciliem rezultātiem noslēgusies tēžu iesniegšana trim starptautiskām konferencēm, kas norisināsies Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) rīkotās Zinātnes nedēļas laikā 1.–5. aprīlī. Iesniegto tēžu skaits medicīnas un veselības zinātņu konferencei Knowledge for Use in Practice, starpdisciplinārajai sociālo zinātņu konferencei PLACES un Baltijā lielākajai studentu konferencei Health and Social Sciences pārsniedz 1250, kas ir par 80% vairāk nekā pērn.

 “Pateicoties mērķtiecīgam un neatlaidīgam organizācijas komitejas darbam, mums ir veiksmīgi izdevies motivēt gan pašmāju, gan ārvalstu pētniekus piedalīties RSU starptautiskajā Zinātnes nedēļā. Ticu, ka aprīlī mūs sagaida lieliski zinātnes svētki!” saka RSU rektors profesors Aigars Pētersons, uzsverot, ka RSU 2019. gadu ir pasludinājusi par zinātnes gadu.

 

Zinātnes nedēļa ir šogad ieviesta tradīcija, ko RSU rīko sadarbībā ar virkni stratēģisko partneru Latvijā un ārvalstīs, ieskaitot industrijas pārstāvjus un diasporas organizācijas. Vienas nedēļas ietvaros augstskolā notiks virkne ar pētniecību saistītu pasākumu, kuru centrā ir trīs minētās konferences. Knowledge for Use in Practice norisināsies 1.–3. aprīlī, RSU konference PLACES – 2. aprīlī, bet RSU starptautiskā studentu konference 4.–5. aprīlī.

Zinātnes nedēļas ietvaros abām RSU jomām – veselības aprūpei un sociālajām zinātnēm – būs katrai sava konference, kas apliecinās to pētnieciskos sasniegumus starptautiskā mērogā. Salīdzinot ar tēžu skaitu, kas tika iesniegts RSU zinātniskajā konferencē pērn, šogad tas ir trīskāršojies. Par tik pat lielu izaugsmi iepriecināti ir arī studentu konferences organizatori, kas norāda, ka šogad strauji pieaudzis sociālo zinātņu īpatsvars: komunikācijas, politikas zinātnes, ekonomikas un jurisprudences sekcijās iesniegto tēžu skaits.

Zinātnes nedēļas laikā uzstāsies 37 ievērojami profesori un klīniku vadītāji no 17 pasaules valstīm, to skaitā no ASV, Vācijas, Nīderlandes, Norvēģijas u.c. Tajās norisināsies virkne pasākumu, tostarp 3. Baltijas jūras valstu simpozijs par simulāciju un virtuālās realitātes izmantošanu veselības aprūpes izglītībā un pacientu drošībā, kura apmeklētāji varēs piedalīties aptuveni desmit simulāciju praktiskajās nodarbībās. Zinātnes nedēļas ietvaros RSU sagaidāmas arī dažādas izstādes, diskusijas, ekskursijas un praktiskās nodarbības, kā arī divu RSU Goda doktoru inaugurācijas ceremonija.

Kā uzsver RSU rektors A. Pētersons, iepriecinošs ir arī lielais ārvalstu zinātnieku pieteikto tēžu īpatsvars, kas konferencēs Knowledge for Use in Practice un PLACES kopumā veido 10%. Savukārt studentu konferencē Health and Social Sciences no ārvalstu pētniekiem saņemts ap 16% tēžu. Tās iesnieguši studenti no Vācijas, Čehijas, Somijas, Zviedrijas, kā arī no Lietuvas, Igaunijas, Polijas, Ukrainas, Krievijas, Uzbekistānas un Kosovas.

Patlaban darbu sākusi starptautiska zinātniskā komiteja, kas izvērtē iesniegtās tēzes un lems par autoru dalību konferencē ar mutvārdu vai stenda referātu. Tēžu iesniedzējiem rezultāti tiks paziņoti, sākot ar 11. februāri. Vairāk informācijas: https://www.rsu.lv/zinatnes-nedela-2019

·         RSU docētājiem, studentiem, zinātniekiem, rezidentiem, esošajiem un bijušajiem doktorantiem, kā arī zinātnisko tēžu līdzautoriem dalība Zinātnes nedēļas konferencēs ir bezmaksas! RSU darbiniekiem nav nepieciešama iepriekšēja reģistrēšanās sistēmā Converia, ja vien darbinieks nevēlas veidot individuālu plenārsēžu un sekciju apmeklējumu Converia kalendārā. RSU darbinieki noteiktām sekcijām tiks reģistrēti ar RSU darbinieka ID karti konferenču dienās.

·         Savukārt Zinātnes nedēļas dalībniekiem, kuri nav RSU darbinieki vai studējošie, lai iegūtu tālākizglītības punktus un reģistrācijas karti, konferencei jāreģistrējas sistēmā Converia (https://express.converia.de/frontend/index.php?sub=261). Reģistrācijas karte būs pieejama pirms konferences Rīgas Stradiņa universitātē.

·         Par dalību konferencē tiks izsniegti sertifikāti elektroniskā formātā. Tos saņems prezentāciju autori un līdzautori. Sertifikāti tiks izsniegti arī konferences apmeklētājiem.

Augstskolas docētājiem, studentiem, zinātniekiem, rezidentiem, esošajiem un bijušajiem doktorantiem, kā arī zinātnisko tēžu līdzautoriem no LĀB dalība konferencē ir bezmaksas.

Tehnisku problēmu vai citu jautājumu gadījumos lūdzam sazināties ar RSU Zinātnes nedēļas projekta vadītāju Līgu Hartpengu: e-pasts Liga.Hartpenga@rsu.lv, mob. tālr. 26408489.