Latvijas Ārstu biedrības valde savā sēdē vakar pilnībā atbalstīja Latvijas Ģimenes Ārstu asociācijas prasības un izvēlēto metodi– streiku– cīņai par pacientu tiesībām saņemt pieejamu primāro aprūpi. Ģimenes ārsti ir skaitliski lielākā Latvijas Ārstu biedrības asociācija un kā izrādās– drosmīgākā un izlēmīgākā. Latvijas Ārstu biedrība kolēģiem gatava sniegt visu iespējamo atbalstu. Veiksmīga, efektīva un pilnvērtīga veselības aprūpes sistēma jebkurā valstī balstās uz primārās aprūpes un neatliekamās palīdzības dienestu, jo tieši šajā līmenī pat vispārēja budžeta trūkuma apstākļos var nodrošināt jebkuram cilvēkam pieejamu ārsta palīdzību. Ja ģimenes ārsta dienestā vairs nav iespējams samaksāt algas māsām un ārsta palīgiem, runāt par medicīnas pieejamību no ministrijas puses ir melīgi. Latvijas Ārstu biedrība vienlaikus uzskata, ka steidzami finansiālas un organizatoriskas problēmas risināmas arī citās medicīnas jomās, īpaši universitātes slimnīcās.

Šajās dienās aprit gads, kopš Veselības ministriju vada Anda Čakša. Diemžēl gada laikā ir saņemti neskaitāmi solījumi un vīzijas par ievērojamu finansējuma pieaugumu un algu celšanu, taču neviena redzama darba rezultāta šajā jomā nav.

Latvijas Ārstu biedrības valde atbalsta arī Latvijas Veselības un sociālo darbinieku arodbiedrības prasības un izvēlētās protesta metodes.

 

Maira Sudraba,
Latvijas Ārstu biedrības biroja vadītāja