24.05 

 21.05

13.06.web

Par gaisa kvalitāti iekštelpās atbildību šobrīd neuzņemas neviens

2014. gada 19. martā

Par gaisa kvalitāti iekštelpās atbildību šobrīd neuzņemas neviens

Lai pievērstu sabiedrības un likumdevēju uzmanību izglītības iestāžu, biroju un dzīvojamo ēku vienkāršotās renovācijas, kā arī nepilnīgo ventilācijas sistēmu izbūves un ekspluatācijas sekām, Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) 18. martā rīkoja atkārtotu nozaru ekspertu diskusiju „Gaisa tīrība iekštelpās un energoefektivitāte.”

Lasīt tālāk ...

Spaisa un kaktusu mēslojuma maisījumu tirgošanu var aizliegt

2014. gada 12. martā

Spaisa un kaktusu mēslojuma maisījumu tirgošanu var aizliegt


Pildot solīto, Latvijas Ārstu (LĀB) biedrība izstrādājusi konkrētus priekšlikumus grozījumiem likumā Par narkotisko un psihotropo vielu un zāļu likumīgās aprites kārtību, lai aizliegtu Latvijā jebkādu narkotisko vielu tirdzniecību, ieskaitot tās, kas vēl tikai tiks radītas. LĀB uzskata, ka likuma normas jāmaina nekavējoties, negaidot jaunus Spaisa, kaktusu mēslojuma maisījumu un citu jauno psihoaktīvo vielu upurus.

Lasīt tālāk ...

Vienkāršas metodes, kā ikdienā cīnīties ar augstu asinsspiedienu

Vienkāršas metodes, kā ikdienā cīnīties ar augstu asinsspiedienu
www.apollo.lv
Piektdiena, 2014. gada 7. marts 
Statistikas dati rāda, ka viena no galvenajām veselības problēmām Latvijas sievietēm, tāpat kā vīriešiem, ir sirds un asinsvadu sistēmas slimības. Tāpēc, Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) aicina iepazīties ar vienkāršām metodēm, kā ikdienā cīnīties ar augstu asinsspiedienu, informēja Anete Vilciņa, Slimību profilakses un kontroles centra Sabiedrisko attiecību speciāliste.

Lasīt tālāk ...

Bīstamās nākotnes viešņas

2014. gada 6. martā

Bīstamās nākotnes viešņas
5. martā pēc diskusijas Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā deputāti nolēma veidot darba grupu, lai beidzot radītu tādas likumu un normatīvo aktu normas, kas aizliegtu Latvijas legālajā tirgū izplatīt jaunas psihoaktīvas vielas – nākotnes narkotikas. Neviens šodien nevar droši pateikt, kādu ļaunumu nes šīs vielas, kādas sekas tās atstāj uz cilvēka veselību, cik daudz jauniešu dzīvību tās paņems. Tās dara savu ļauno darbu šodien, lai gan valsts tās par narkotikām skaļi nosauks tikai rīt.

Lasīt tālāk ...

Latvijas Ārstu biedrība un Pārtikas drošības

untitledLA Logo 2014

Latvijas Ārstu biedrība un Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūts BIOR piedāvā piedalīties pārtikas patēriņa pētījumā un iegūt tālākizglītības punktus

Lasīt tālāk ...

Tabletes pārtikas vietā jeb pašārstēšanās posts

Tabletes pārtikas vietā jeb pašārstēšanās posts

Latvijas Ārstu biedrība 14. februārī rīkoja konferenci par uztura bagātinātāju un bezrecepšu zāļu lietošanu medicīnas praksē. Konferences mērķis bija izskatīt bezrecepšu zāļu un uztura bagātinātāju izplatību Latvijā, kā arī novērtēt to savstarpējo mijiedarbību un riskus pašārstēšanās gadījumā. Nozares ekspertu secinājumi liecina, ka Latvijas iedzīvotāji bezrecepšu zāles un uztura bagātinātājus lieto pārmērīgi daudz, uzticoties reklāmām un nekonsultējoties ar ārstiem.  

Lasīt tālāk ...

Latvijas iedzīvotāju kofeīna un cukura patēriņš

Latvijas iedzīvotāju kofeīna un cukura patēriņš

Arnis Kaktiņš, sociologs, Tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS direktors
Pēteris Apinis, Latvijas Ārstu biedrības prezidents
Maira Sudraba, RSU Sabiedrības veselības maģistratūras studente.


2006. gadā Veselības ministra Gundara Bērziņa vadībā ar Ministru kabineta noteikumiem Latvijas skolās tika aizliegts izplatīt saldinātos dzērienus. Pamatojums bija, ka vismaz 17% Latvijas bērnu sirgst ar liekā svara problēmām un aptaukošanos. Pret Gundara Bērziņa komandas ieceri samazināt kolas, enerģijas dzērienu, spraitu un citu līdzīgu dzērienu lietošanu skolās protestēja ārvalstu investori. Latvijā ieradās bijusī ASV valsts sekretāre Madlēna Olbraita, kas tikās ar Gundaru Bērziņu un, slēpjoties aiz cilvēktiesību lozungiem, pieprasīja atjaunot saldināto dzērienu tirdzniecību skolās. Gundars Bērziņš nepiekrita šim viedoklim, bet vēlāk saņēma Pasaules Veselības organizācijas atzinību.

Lasīt tālāk ...

Ģenētiski modificēto kultūru sējumu platības pasaulē pērn

Ģenētiski modificēto kultūru sējumu platības pasaulē 
LETA
Svētdiena, 2014. gada 16. februāris
Ģenētiski modificēto (ĢM) kultūru sējumu platības pasaulē 2013.gadā sasniedza rekordaugstu līmeni - 175,2 miljonus hektāru, kas ir par 3% vairāk nekā 2012.gadā, teikts Starptautiskā Biotehnoloģiju attīstīšanas dienesta publicētajā pārskatā.

Lasīt tālāk ...

Cukura un kofeīna lietošanas nacionālās īpatnības

Cukura un kofeīna lietošanas nacionālās īpatnības

Latvijas Ārstu biedrība kopā ar Tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centru SKDS veica izpēti, lai noskaidrotu, cik daudz cukura un kofeīna ar dažādiem dzērieniem uzņem gan Latvijas bērni, gan pieaugušie. Pētījuma rezultātus un secinājumus saņēma visi ieinteresētie preses, televīzijas un radio pārstāvji, daļēji publicēja, tāpēc man atliek nedaudz paskatīties skaitļos un norādīt uz interesantākajiem secinājumiem. Šoreiz tikai par kofeīnu saturošu dzērienu lietošanas tradīcijām.

Lasīt tālāk ...

dzemdes mioma

Jaunākā informācija par terapiju dzemdes miomas preoperatīvai ārstēšanai

Ņemot vērā, ka Latvijā ik gadu tiek veiktas 700 – 1000 dzemdes miomas operācijas un šī veselības problēma skar līdz pat 40% sieviešu reproduktīvajā vecumā, Gedeon Richter Plc. vārdā vēlamies Jūs informēt par jaunumiem dzemdes miomas preoperatīvajā ārstēšanā.

Lasīt tālāk ...

Varbūt pietiks rakstīt sūdzības portālos! Speciālistes viedoklis par dzemdētājām un ārstiem

Varbūt pietiks rakstīt sūdzības portālos! Speciālistes viedoklis par dzemdētājām un ārstiem
Apollo lasītāja www.apollo.lv Piektdiena, 2014. gada 24. janvāris 09:55 2 komentāri
«Apollo» lasītāja, kura vēlējās palikt anonīma, mums atsūtījusi savu viedokli par mītiem un patiesību saistībā ar Latvijas dzemdību namos notiekošo, izsakot savu viedokli par portālā «Kas Jauns» publicēto sievietes sūdzību par ārstu attieksmi pret dzemdētājām. (Esam saglabājuši autores izcēlumus):

Lasīt tālāk ...

Aptaukojušies

Inga Spriņģe, Baiba Zālīte, Re:Baltica; Rudīte Spakovska, Latvijas Radio
http://www.rebaltica.lv/lv/petijumi/veseliba_latvija/a/998/aptaukojusies.html
08.01.2014.
Pieaugušie uztraucas, ka pusaudži Latvijā kļūst arvien resnāki un slimāki, bet vienlaikus ļauj skolās tirgot kaitīgu pārtiku. Izslēgt no skolām kafejnīcas, nozīmētu prāvus zaudējumus privātajam biznesam.

Hugo Bērziņam (15) no rītiem patīk pagulēt, tāpēc uz skolu viņš dodas pēdējā brīdī. Brokastīm mājās laika neatliek. Skolas kafejnīcā kalsnais pusaudzis ar gaišiem, sprogainiem matiem steigā izdzer tēju un apēd ar šokolādi pārlietu smalkmaizīti par 30 santīmiem. Vēlīnās brokastis nozīmē, ka «bišķi nokavēju pirmo stundu».

Lasīt tālāk ...

7 vērtīgākie un veselīgākie produkti pasaulē


www.3ade.lv
Piektdiena, 2014. gada 3. janvāris 10:42 39 komentāri
Var iesākt dzīvot pēc noteikumiem no pirmdienas, bet var no Jaunā gada. Neatliksim tik nozīmīgu jautājumu, kā rūpes par savu veselību, raksta www.3ade.lv.

Lasīt tālāk ...

Vitamīnu lietošana ir naudas izšķiešana

Vitamīnu lietošana ir naudas izšķiešana

LETA
Trešdiena, 2013. gada 18. decembris

Sintētisko vitamīnu lietošana ir naudas izšķiešana - tie nesniedz nekādu labumu cilvēka veselībai un dažos gadījumos pat var būt kaitīgi, secināts vadošu britu un amerikāņu medicīnas zinātnieku pētījumā.

Lasīt tālāk ...

Latvijas Ārstu biedrība pasniegs VESELĪBAS GADA BALVU

veselibas balva

Latvijas Ārstu biedrība iedibina Veselības gada balvu

Lasīt tālāk ...

Smēķējoša grūtniece var dzemdēt potenciālu noziedznieku

Smēķējoša grūtniece var dzemdēt potenciālu noziedznieku

Apollo, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Bērni, kuru mātes grūtniecības laikā smēķē un lieto alkoholu, pieaugušo dzīvē ir ar kriminālu noslieci, apgalvo Krievijas galvenais bērnu psihiatrs Jevgēņijs Makuškins.

Lasīt tālāk ...

Smēķējoša grūtniece riskē, ka bērns kļūs par noziedznieku

Smēķējoša grūtniece riskē, ka bērns kļūs par noziedznieku
Topošās mātes, kas grūtniecības laikā turpina smēķēt cigarešu paciņu dienā vai vairāk, par 30% palielina risku, ka viņu atvases kļūs par noziedzniekiem, liecina kāda pētījuma rezultāti.

Šī saite saglabājās arī tad, ja citi faktori, kas statistiski saistīti ar kriminālu uzvedību, - garīgas slimības, problēmas ģimenē, nabadzība - tika izslēgti.

Lasīt tālāk ...

Vai mums nepieciešama līderība bērnu traumatismā?

Aigars Pētersons 30.septembris 2013 14:09
www.ir.lv

Vai mums nepieciešama līderība bērnu traumatismā?

Pirms diviem gadiem Latvija bija stabili pirmajā vietā bojā gājušo bērnu skaita ziņā.

Nesen Latgalē cieta kāds divgadīgs zēns, kurš tika vests ar mopēdu. Tas apgāzās un bērniņš nokļuva slimnīcā. Klajš piemērs pieaugušo bezatbildībai, kas ir viens no bērnu traumatisma iemesliem.

Pašreizējā statistika ir satraucoša un liecina, ka bez aktīvas un nekavējošas rīcības gan no valsts, gan pašvaldību, gan nevalstisko organizāciju puses nebūs iespējams apturēt Latvijas krišanu bērnu traumatisma bezdibenī.

Lasīt tālāk ...

1 lapa no 2

twitter.com draugim.lv
Lapa veidota ar ESF fonda
finansiālu atbalstu
Visvairāk skatītais raksts (reizes)
268647
LATVIJAS ĀRSTU BIEDRĪBA

Skolas iela 3
Rīga, LV-1010
tālr. +371 67220661
fakss +371 67220657
epasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.