VGB 2014 RGB                                         

Latvijas Ārstu biedrības VESELĪBAS GADA BALVA ir pateicība tiem, kas rūpējušies par sabiedrības veselību – par sabiedrības apziņu, par tīru vidi, par sociālo labklājību, par garīgo un fizisko veselību –,
tāpēc balva tiek pasniegta desmit nominācijās, tostarp pašvaldībai, veselīgas pārtikas ražotājam, tautas sporta dzīves organizatoram un citiem.
VESELĪBAS GADA BALVA 2014 pasākums būs skatāms LNT 25. oktobrī plkst. 16.00

 

VK iestājas par veselības nozares finansējuma kontroli

Inga Vārava: VK iestājas par veselības nozares finansējuma kontroli
09. oktobris 2014 www.delfi.lv

Valsts kontrole (VK) iestājas par neatkarīgu veselības nozarei piešķirtā valsts finansējuma kontroli, lai veicinātu resursu efektīvu izlietojumu.

Lasīt tālāk ...

Treneriem un sporta skolotājiem jāprot sniegt pirmā neatliekamā palīdzība

2014. gada 2. oktobrī

Treneriem un sporta skolotājiem jāprot sniegt pirmā neatliekamā palīdzība

30. septembrī Latvijas Ārstu biedrībā (LĀB) notika nozares ekspertu diskusija „Medicīnas nodrošinājums sporta sacensībās un sporta būvēs”. Mediķi, treneri, sportisti un valsts un sabiedrisko institūciju pārstāvji aktualizēja jautājumu par to, ka Latvijā nav normatīvo dokumentu, kas nosaka, kādam medicīnas aprīkojumam jābūt sporta zālēs, sporta pasākumos, kādas pirmās palīdzības prasmes jāprot trenerim vai sporta skolotājam, jo iedzimtās sirds slimības bērniem un insults vai infarkts veciem cilvēkiem ir biežākie nāves iemesli sporta stundās vai fizisku nodarbību laikā.

Lasīt tālāk ...

Latvijas produkts – veselīga un patriotiska izvēle

2014. gada 23. septembrī

Latvijas produkts – veselīga un patriotiska izvēle

Aicinot izvēlēties Latvijā ražotus un veselīgus produktus, Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) kopā ar Zemkopības ministriju (ZM) rīko konferenci „Latvijas produkts – veselīga izvēle”, kas notiks Rīgas Stradiņa universitātē (RSU), 25. septembrī, plkst. 13.00.

Lasīt tālāk ...

12 padomi veselīgai un kvalitatīvai dzīvei

2014. gada 17. septembrī

12 padomi – kā dzīvot veselīgu un kvalitatīvu dzīvi

Šodien, 18. septembrī, plks. 15.00 Latvijas Ārstu biedrībā (LĀB) notiks informatīvā izdevuma „12 Latvijas Ārstu biedrības ieteikumi veselībai un kvalitatīvai dzīvei”.  

Lasīt tālāk ...

25 lietas, ko ātrās ēdināšanas iestādes negrib, lai tu zinātu

25 lietas, ko ātrās ēdināšanas iestādes negrib, lai tu zinātu 
www.puaro.lv

Mūsdienās daudzi izvēlas ātrās uzkodas, taču cik tas ir droši? Bieži vien šīs nozares pārstāvji apiet šķēršļus, lai iegūtu ātru peļņu. Viens no šiem šķēršļiem ir tava veselība. Šeit uzskaitītas 25 lietas, ko ātrās ēdināšanas iestādes nevēlas, lai tu zinātu.

Lasīt tālāk ...

mīti un patiesība par smēķēšanu

Mīti un patiesība par pasīvo smēķēšanu

Lasīt tālāk ...

Smēķētājiem - cigaretes dūmi šķērsgriezumā


Smēķētājiem - cigaretes dūmi šķērsgriezumā
www.apollo.lv Otrdiena, 2014. gada 12. augusts 09:49

Vai zināji, ka tabakas dūmi satur vairāk nekā 4000 ķīmisko vielu, tā padarot katru cigareti gandrīz par ķimikāliju rūpnīcu, bet ikvienu, kas šos dūmus ieelpo, gribot vai negribot, par šīs rūpnīcas atkritumu savācēju?
Smēķētājiem - cigaretes dūmi šķērsgriezumā.

Lasīt tālāk ...

Cilvēks ar Āfrikas cūku mēri saslimt nevar. Ēdiet cūkgaļu droši, taču termiski apstrādātu!

2014. gada 1. jūlijā

Cilvēks ar Āfrikas cūku mēri saslimt nevar. Ēdiet cūkgaļu droši, taču termiski apstrādātu!

Āfrikas cūku mēris radījis nelielu paniku Latvijas patērētājos - bailēs no saslimšanas, cilvēki pārstājuši lietot cūkgaļu. Āfrikas cūku mēri izraisa DNS saturošs vīruss, kas ir patogēns tikai cūkām, izraisa asiņainu caureju, neauglību, pāragras dzemdības cūkām. Vīruss var būt tik patogēns, ka apmirst viss ganāmpulks, bet arī tik labvēlīgs, ka lielākā daļa lopu izdzīvo.

Lasīt tālāk ...

Vesels cilvēks ir Latvijas galvenā vērtība

2014. gada 18. jūnijā

Vesels cilvēks ir Latvijas galvenā vērtība

Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) rīkotajā starpnozaru ekspertu diskusijā „Ārsts. Vide. Veselība”, kas notika 17. jūnijā, ārsti, biologi, ķīmiķi, ģeogrāfi, vides aizsardzības speciālisti un eksperti, likumdevēji, sabiedrisko organizāciju pārstāvji un veselības politikas veidotāji kopīgi meklēja risinājumus Latvijas vides veselības uzlabošanā. Diskusijas gaitā, aptverot plašu jautājumu loku, eksperti secināja: Latvijas valstij nepieciešama vienota stratēģija veselīgas, sociāli nodrošinātas vides sakārtošanā, lai cilvēks būtu fiziski un psihiski vesels.

Lasīt tālāk ...

Otrreizējie un trešreizējie tabakas dūmi

Otrreizējie un trešreizējie tabakas dūmi

Jau ilgus gadus mēs cīnamies ar smēķēšanas ļaunumu. Tabakas smēķēšana ir galvenais riska faktors vēzim un infarktam, aizsērējušām artērijām un tamdēļ nogrieztām kājām. Tabakas smēķētājiem nav izredžu izvairīties no hroniskas elpošanas un sirdsdarbības mazspējas.

Lasīt tālāk ...

Tiesības elpot no tabakas dūmiem brīvu gaisu

2014. gada 27. maijā

Tiesības elpot no tabakas dūmiem brīvu gaisu

Šodien, 27. maijā Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdē, kurā kārtējo reizi tika skatīti priekšlikumi likuma „Par tabakas izstrādājumu realizācijas, reklāmas un lietošanas ierobežošanu” grozījumiem, tika nolemts atbalstīt Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) izstrādātos ierosinājumus un apsvērt iespēju virzīt tos iekļaušanai likumā, kas nodrošinātu deklarētas cilvēka tiesības uz tīru, ar tabakas dūmiem nepiesārņotu vidi.

Lasīt tālāk ...

Kas liek Saeimas deputātam cīnīties pret cilvēku veselību

2014. gada 21. maijā
Kas liek Saeimas deputātam cīnīties pret cilvēku veselību?

Likums „Par tabakas izstrādājumu realizācijas, reklāmas un lietošanas ierobežošanu" Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā ir iestrēdzis jau otro gadu. Tiesa, laiku pa laikam sanāk komisija, sanāk Sabiedrības veselības apakškomisija, sanāk darba grupa, paspriež, nobalso. Vienmēr šajās tikšanās reizēs pazaudē Ārstu biedrības priekšlikumus. Un, kas ir ļoti raksturīgi, – neizdodas veikt Saeimas komisijas audioierakstu, jo „kāds vadiņš nav bijis savienots ar ierakstu ierīci”. Tieši tā arī bija 20. maijā – komisija sprieda, lēma, runāja, bet viss runātais tā arī netika ierakstīts, lai nebūtu pierādījumu par sacīto.

Lasīt tālāk ...

Kustība un sports visos vecumos – tas nozīmē dzīvot

Kustība un sports visos vecumos – tas nozīmē dzīvot

Ārsts ir sabiedrības skolotājs. Īpaši jau tāpēc, ka skolotājiem vispār neļauj mācīt veselības mācību. Vēl trakāk – papildus sociālajām zinībām, papildus ētikai, sabiedrības mācībai būs arī dzīvesziņas mācība, kuras programmu izstrādā nevienam nezināms sabiedrisks grupējums, kas saistīts ar vienu Saeimā un valdībā pārstāvētu partiju. Saeimas aktīvākie deputāti veselības mācību uztver tikai un vienīgi kā Prezervatīvu mācību un visu diskusiju ietver jautājumu lokā – kāpēc nevajag veikt abortus.

Lasīt tālāk ...

Vēža skrīniga metodes Latvijā nesasniedz cerēto rezultātu

 2014. gada 16. maijā

Vēža skrīniga metodes Latvijā nesasniedz cerēto rezultātu

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) 20. maijā rīko diskusiju „Krūšu un dzemdes kakla vēža skrīninga efektivitāte”. Latvijā tiek īstenota vēža savlaicīgas atklāšanas programma, kuras ietvaros sievietes tiek aicinātas veikt valsts apmaksātu krūts vēža un dzemdes kakla vēža profilaktisko pārbaudi. 2013. gada rādītāji liecina, ka krūts vēža skrīningu veikušas 35% sieviešu, bet uz dzemdes kakla vēža skrīninga pārbaudēm ieradušās tikai 28% uzaicināto sieviešu.

Lasīt tālāk ...

Soli tuvāk no tabakas dūmiem brīvai videi

2014. gada 8. maijā

Soli tuvāk no tabakas dūmiem brīvai videi

Latvijas Sabiedrības veselības politikas virsmērķis ir pagarināt Latvijas iedzīvotāju veselīgi nodzīvotos dzīves gadus un novērst priekšlaicīgu nāvi, saglabājot, uzlabojot un atjaunojot veselību. Tiesības uz veselību ir viena no cilvēka pamattiesībām. Satversmes 111.pants ir nosaka - „valsts aizsargā cilvēku veselību”. Eiropas Kopienas dibināšanas līguma 152. pantā teikts, - „nosakot un īstenojot visu Kopienas politiku un darbības, ir jānodrošina augsts cilvēku veselības aizsardzības līmenis”.

Lasīt tālāk ...

1 lapa no 3

twitter.com draugim.lv
Lapa veidota ar ESF fonda
finansiālu atbalstu
Visvairāk skatītais raksts (reizes)
372033
LATVIJAS ĀRSTU BIEDRĪBA

Skolas iela 3
Rīga, LV-1010
tālr. +371 67220661
fakss +371 67220657
epasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.