Latvijas Ārstu biedrības valde aicina visus biedrības biedrus uz pilnsapulci!

2014.gada 27.oktobrī sasauktā LĀB atskaišu un pārvēlēšanu pilnsapulce kvoruma trūkuma dēļ nebija lemttiesīga, Latvijas Ārstu biedrības valde aicina biedrus uz LĀB atskaišu un pārvēlēšanu pilnsapulci 2014.gada 28.novembrī plkst. 17:00, Radisson Blu Hotel Latvija konferenču zālē, Elizabetes iela 55

 konf

Septiņi mīti par pasīvo smēķēšanu

Septiņi mīti par pasīvo smēķēšanu
Ikdienā mēs sastopamies ar visdažādākajiem mītiem un stereotipiem, kas radušies gan informācijas trūkuma dēļ, gan tādēļ, ka draugi un paziņas pastāstījuši par savu pieredzi, ko bieži vien mēdzam pieņemt kā neapstrīdamu patiesību. Arī diskusijas par pasīvo smēķēšanu nav izņēmums. Vai esi kādreiz dzirdējis kādu no šiem apgalvojumiem un vai zini, kā ir patiesībā?

Lasīt tālāk ...

Paldies 11. Saeimai par izmaiņām tabakas likumā! No šodienas likums Latvijā aizliedz apsmēķēt līdzcilvēkus un pakļaut tos vēža un insulta draudei

Paldies 11. Saeimai par izmaiņām tabakas likumā! No šodienas likums Latvijā aizliedz apsmēķēt līdzcilvēkus un pakļaut tos vēža un insulta draudiem

Latvijas likumdevēji 3. lasījumā nobalsojuši par būtiskāko normu– jebkura cilvēka tiesības uz veselību un tīru gaisu ir prioritāras pār smēķētāju tiesībām uz savu atkarību un tabakas industrijas tiesībām uz peļņu. Pateicos Saeimas Sociālo un darba lietu komisijai, kas tomēr atrada spēku likumu uz 11. Saeimas pēdējo plenārsēdi sagatavot, īpaši pateicos Arvilam Ašerādenam un Elīnai Siliņai. Tas, ka šo divu cilvēku nebūs nākamajā Saeimā, ir reāls zaudējums Latvijas likumdošanai – ja nebūtu viņu godaprāta un pilsoniskās attieksmes, tabakas industrija atkal būtu nobremzējusi likuma izskatīšanu. Vēl vēlos personiski pateikties kolēģim Vitālijam Orlovam no Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas un izteikt cerību, ka viņš tikpat korekti un mērķtiecīgi Latvijas iedzīvotāju interesēs strādās arī 12. Saeimā. Vēlos pateikties kolēģēm no Veselības ministrijas, ar kurām kopā strādājām plecu pie pleca, kā arī Veselības ministrijas parlamentārajam sekretāram Renāram Putniņam.

Lasīt tālāk ...

Nodod nederīgās zāles aptiekā

Latvijas Farmaceitu biedrība rīko sociālo kampaņu
"Nodod nederīgās zāles aptiekā!"


No 2014. gada 20. oktobra līdz 16. novembrim Latvijas Farmaceitu biedrība (LFB) ar Latvijas Vides aizsardzības fonda un aptuveni 700 Latvijas aptieku atbalstu, kas ir gandrīz 90% no visām aptiekām, realizē sociālo kampaņu, kas veltīta pareizas zāļu utilizācijas jautājumam - "Nodod nederīgās zāles aptiekā!".

Lasīt tālāk ...

Latvijai draud vēža epidēmija

Latvijai draud vēža epidēmija

Inga Paparde
www.nra.lv 15.oktobris 2014

Par dramatisko situāciju onkoloģijā liecina ne tikai vēža pacientu skaita pieaugums, bet arī augstā mirstība ar ļaundabīgiem audzējiem. Latvijā ir arī daudz augstāks pēdējās stadijās atklāto ļaundabīgo audzēju īpatsvars. Pacientiem nav pieejami moderni medikamenti, ar kuriem cilvēkus ārstē Eiropā.

Lasīt tālāk ...

C hepatīta ārstēšana Latvijā – tikai turīgo privilēģija?

C hepatīta ārstēšana Latvijā – tikai turīgo privilēģija?
Ieva Tolmane 14.oktobris 2014 www.ir.lv

Esam vienīgā valsts Eiropas Savienībā, kurā nav pieejama 100% kompensācija C hepatīta pacientu ārstēšanai.

Lasīt tālāk ...

VK iestājas par veselības nozares finansējuma kontroli

Inga Vārava: VK iestājas par veselības nozares finansējuma kontroli
09. oktobris 2014 www.delfi.lv

Valsts kontrole (VK) iestājas par neatkarīgu veselības nozarei piešķirtā valsts finansējuma kontroli, lai veicinātu resursu efektīvu izlietojumu.

Lasīt tālāk ...

Treneriem un sporta skolotājiem jāprot sniegt pirmā neatliekamā palīdzība

2014. gada 2. oktobrī

Treneriem un sporta skolotājiem jāprot sniegt pirmā neatliekamā palīdzība

30. septembrī Latvijas Ārstu biedrībā (LĀB) notika nozares ekspertu diskusija „Medicīnas nodrošinājums sporta sacensībās un sporta būvēs”. Mediķi, treneri, sportisti un valsts un sabiedrisko institūciju pārstāvji aktualizēja jautājumu par to, ka Latvijā nav normatīvo dokumentu, kas nosaka, kādam medicīnas aprīkojumam jābūt sporta zālēs, sporta pasākumos, kādas pirmās palīdzības prasmes jāprot trenerim vai sporta skolotājam, jo iedzimtās sirds slimības bērniem un insults vai infarkts veciem cilvēkiem ir biežākie nāves iemesli sporta stundās vai fizisku nodarbību laikā.

Lasīt tālāk ...

Latvijas produkts – veselīga un patriotiska izvēle

2014. gada 23. septembrī

Latvijas produkts – veselīga un patriotiska izvēle

Aicinot izvēlēties Latvijā ražotus un veselīgus produktus, Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) kopā ar Zemkopības ministriju (ZM) rīko konferenci „Latvijas produkts – veselīga izvēle”, kas notiks Rīgas Stradiņa universitātē (RSU), 25. septembrī, plkst. 13.00.

Lasīt tālāk ...

12 padomi veselīgai un kvalitatīvai dzīvei

2014. gada 17. septembrī

12 padomi – kā dzīvot veselīgu un kvalitatīvu dzīvi

Šodien, 18. septembrī, plks. 15.00 Latvijas Ārstu biedrībā (LĀB) notiks informatīvā izdevuma „12 Latvijas Ārstu biedrības ieteikumi veselībai un kvalitatīvai dzīvei”.  

Lasīt tālāk ...

25 lietas, ko ātrās ēdināšanas iestādes negrib, lai tu zinātu

25 lietas, ko ātrās ēdināšanas iestādes negrib, lai tu zinātu 
www.puaro.lv

Mūsdienās daudzi izvēlas ātrās uzkodas, taču cik tas ir droši? Bieži vien šīs nozares pārstāvji apiet šķēršļus, lai iegūtu ātru peļņu. Viens no šiem šķēršļiem ir tava veselība. Šeit uzskaitītas 25 lietas, ko ātrās ēdināšanas iestādes nevēlas, lai tu zinātu.

Lasīt tālāk ...

mīti un patiesība par smēķēšanu

Mīti un patiesība par pasīvo smēķēšanu

Lasīt tālāk ...

Smēķētājiem - cigaretes dūmi šķērsgriezumā


Smēķētājiem - cigaretes dūmi šķērsgriezumā
www.apollo.lv Otrdiena, 2014. gada 12. augusts 09:49

Vai zināji, ka tabakas dūmi satur vairāk nekā 4000 ķīmisko vielu, tā padarot katru cigareti gandrīz par ķimikāliju rūpnīcu, bet ikvienu, kas šos dūmus ieelpo, gribot vai negribot, par šīs rūpnīcas atkritumu savācēju?
Smēķētājiem - cigaretes dūmi šķērsgriezumā.

Lasīt tālāk ...

Cilvēks ar Āfrikas cūku mēri saslimt nevar. Ēdiet cūkgaļu droši, taču termiski apstrādātu!

2014. gada 1. jūlijā

Cilvēks ar Āfrikas cūku mēri saslimt nevar. Ēdiet cūkgaļu droši, taču termiski apstrādātu!

Āfrikas cūku mēris radījis nelielu paniku Latvijas patērētājos - bailēs no saslimšanas, cilvēki pārstājuši lietot cūkgaļu. Āfrikas cūku mēri izraisa DNS saturošs vīruss, kas ir patogēns tikai cūkām, izraisa asiņainu caureju, neauglību, pāragras dzemdības cūkām. Vīruss var būt tik patogēns, ka apmirst viss ganāmpulks, bet arī tik labvēlīgs, ka lielākā daļa lopu izdzīvo.

Lasīt tālāk ...

1 lapa no 4

twitter.com draugim.lv
Lapa veidota ar ESF fonda
finansiālu atbalstu
Visvairāk skatītais raksts (reizes)
393137
LATVIJAS ĀRSTU BIEDRĪBA

Skolas iela 3
Rīga, LV-1010
tālr. +371 67220661
fakss +371 67220657
epasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.