LAB Logo  zurnals                                                                               

                Sports baneris                                                                                         

Vai Latvijā lietotā pārtika ir droša?

2015. gada 7. aprīlī

Vai Latvijā lietotā pārtika ir droša?

Latvijas Ārstu biedrība un Latvijas Veterinārārstu biedrība ar Zemkopības ministrijas un Veselības ministrijas atbalstu rīko Pasaules Veselības dienai veltītu konferenci „Droša pārtika”, kas notiks Rīgas Stradiņa universitātes aulā Rīgā, Dzirciema ielā 16, 10. aprīlī plkst. 13.00.

Lasīt tālāk ...

sporta aktivitātes recepte

I. S. Priedīte, V. Lāriņš, M. Sauka, G. Selga, L. Kalniņa, J. Krievkalns, L. Artjuhova
Fiziskās aktivitātes receptes izrakstīšana ģimenes ārsta praksē

http://www.vsmc.gov.lv/wp-content/uploads/2015/03/Portaliem2015VSMC.pdf
http://www.vsmc.gov.lv/wp-content/uploads/2015/01/Recepte.pdf

Medicīnas fakultātes dekāne: Aptaukošanās bērnībā. Vai tā mūsdienās ir novēršama?

Medicīnas fakultātes dekāne: Aptaukošanās bērnībā. Vai tā mūsdienās ir novēršama?

Ingrīda Rumba – Rozenfelde, LU Medicīnas fakultātes dekāne, profesore, LZA korespond.loc.
www.delfi.lv 13. janvāris 2015

Ārsti sit trauksmes zvanus: alkohols atstāj graujošas sekas

2014. gada 22. novembrī

Ārsti sit trauksmes zvanus: alkohols atstāj graujošas sekas

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB), piedaloties Eiropas Savienības (ES) aktivitātē Awareness Week on Alcohol Related Harm (AWARH), 25. novembrī rīko konferenci „Par alkohola radītā kaitējuma mazināšanu Latvijā”. Lai aktualizētu alkohola lietošanas negatīvo ietekmi uz cilvēka veselību un sabiedrību kopumā un analizētu nepieciešamās izmaiņas likumdošanā, kas regulē alkohola apriti, konferencē piedalīsies ārsti, veselības politikas veidotāji un sabiedrisko organizāciju pārstāvji.

Lasīt tālāk ...

Klāt aukstais laiks - bērniem skolā jāsmok nost!

Klāt aukstais laiks - bērniem skolā jāsmok nost!
Latvijā pieņemts, ka problēmas drīkst būt tikai vienas ministrijas pārraudzībā. Vilcienam nokritis ritenis– tātad atbild satiksmes ministrs, policists piedzēries– iekšlietu ministrs. Divu ministriju ierēdņu kopāsēdēšana nozīmē atbildības grūstīšana no vienas galda puses uz otru. Pirms sastādīta jaunā valdība vēlos vērst uzmanību uz problēmu, kas ir būtiska izglītības, ekonomikas un veselības jomai. Pēc skolu ēku siltināšanas šajā gadsimtā, veco skolas ēku telpas ziemas mēnešos ir neveselīgākā zināmā vide tieši aiz Getliņu izgāztuves.

Lasīt tālāk ...

Septiņi mīti par pasīvo smēķēšanu

Septiņi mīti par pasīvo smēķēšanu
Ikdienā mēs sastopamies ar visdažādākajiem mītiem un stereotipiem, kas radušies gan informācijas trūkuma dēļ, gan tādēļ, ka draugi un paziņas pastāstījuši par savu pieredzi, ko bieži vien mēdzam pieņemt kā neapstrīdamu patiesību. Arī diskusijas par pasīvo smēķēšanu nav izņēmums. Vai esi kādreiz dzirdējis kādu no šiem apgalvojumiem un vai zini, kā ir patiesībā?

Lasīt tālāk ...

Paldies 11. Saeimai par izmaiņām tabakas likumā! No šodienas likums Latvijā aizliedz apsmēķēt līdzcilvēkus un pakļaut tos vēža un insulta draudei

Paldies 11. Saeimai par izmaiņām tabakas likumā! No šodienas likums Latvijā aizliedz apsmēķēt līdzcilvēkus un pakļaut tos vēža un insulta draudiem

Latvijas likumdevēji 3. lasījumā nobalsojuši par būtiskāko normu– jebkura cilvēka tiesības uz veselību un tīru gaisu ir prioritāras pār smēķētāju tiesībām uz savu atkarību un tabakas industrijas tiesībām uz peļņu. Pateicos Saeimas Sociālo un darba lietu komisijai, kas tomēr atrada spēku likumu uz 11. Saeimas pēdējo plenārsēdi sagatavot, īpaši pateicos Arvilam Ašerādenam un Elīnai Siliņai. Tas, ka šo divu cilvēku nebūs nākamajā Saeimā, ir reāls zaudējums Latvijas likumdošanai – ja nebūtu viņu godaprāta un pilsoniskās attieksmes, tabakas industrija atkal būtu nobremzējusi likuma izskatīšanu. Vēl vēlos personiski pateikties kolēģim Vitālijam Orlovam no Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas un izteikt cerību, ka viņš tikpat korekti un mērķtiecīgi Latvijas iedzīvotāju interesēs strādās arī 12. Saeimā. Vēlos pateikties kolēģēm no Veselības ministrijas, ar kurām kopā strādājām plecu pie pleca, kā arī Veselības ministrijas parlamentārajam sekretāram Renāram Putniņam.

Lasīt tālāk ...

Nodod nederīgās zāles aptiekā

Latvijas Farmaceitu biedrība rīko sociālo kampaņu
"Nodod nederīgās zāles aptiekā!"


No 2014. gada 20. oktobra līdz 16. novembrim Latvijas Farmaceitu biedrība (LFB) ar Latvijas Vides aizsardzības fonda un aptuveni 700 Latvijas aptieku atbalstu, kas ir gandrīz 90% no visām aptiekām, realizē sociālo kampaņu, kas veltīta pareizas zāļu utilizācijas jautājumam - "Nodod nederīgās zāles aptiekā!".

Lasīt tālāk ...

Latvijai draud vēža epidēmija

Latvijai draud vēža epidēmija

Inga Paparde
www.nra.lv 15.oktobris 2014

Par dramatisko situāciju onkoloģijā liecina ne tikai vēža pacientu skaita pieaugums, bet arī augstā mirstība ar ļaundabīgiem audzējiem. Latvijā ir arī daudz augstāks pēdējās stadijās atklāto ļaundabīgo audzēju īpatsvars. Pacientiem nav pieejami moderni medikamenti, ar kuriem cilvēkus ārstē Eiropā.

Lasīt tālāk ...

1 lapa no 4

twitter.com draugim.lv
Lapa veidota ar ESF fonda
finansiālu atbalstu
Visvairāk skatītais raksts (reizes)
575306
LATVIJAS ĀRSTU BIEDRĪBA

Skolas iela 3
Rīga, LV-1010
tālr. +371 67220661
fakss +371 67220657
epasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.