VGB 2014 RGB                                         

Latvijas Ārstu biedrības VESELĪBAS GADA BALVA ir pateicība tiem, kas rūpējušies par sabiedrības veselību – par sabiedrības apziņu, par tīru vidi, par sociālo labklājību, par garīgo un fizisko veselību –,
tāpēc balva tiek pasniegta desmit nominācijās, tostarp pašvaldībai, veselīgas pārtikas ražotājam, tautas sporta dzīves organizatoram un citiem.
VESELĪBAS GADA BALVA 2014 pasākums būs skatāms LNT 25. oktobrī plkst. 16.00

 

Par katastrofu medicīnas mācībām un reālajiem apdraudējumiem Latvijai

Daugavpilī no 11. līdz 13. septembrim notika starptautiskas neatliekamās medicīniskās palīdzības un katastrofu medicīnas mācības Dzīvības cena jeb Pretium vitae 2014. Neko ļaunu nedomādams, piekritu Daugavpils domē 11. septembrī nolasīt lekciju Modernais fizikālais, ķīmiskais, bakteriālais un virusoloģiskais karš un tā konsekvences Latvijā. Zālē, kā izrādījās, sēdēja arī vairāki žurnālisti, kas manu stāstīto interpretēja un publicēja gan portālos, gan avīzēs, tiesa, nedaudz sajaucot mēri ar Sibīrijas mēri, vīrusus ar viromu, bet visādi citādi – ar izpratni. Pēc tam man nācās lasīt gan dažādi interpretētus katastrofu medicīnas mācību aprakstus, gan šo aprakstu neizpratni komentāros.

Lasīt tālāk ...


Asins ziedošanas kārtība Latvijā
www.delfi.lv

Natālija Zlobina, Valsts asinsdonoru centra direktora vietniece
27. septembris 2014 

Pēc 22.septembra "Delfi.lv" publikācijas "Naudas dēļ čehi brauc uz Austriju nodot asinis" Valsts asinsdonoru centru pārpludinājuši donoru un interesentu jautājumi par asins ziedošanas un apmaksas kārtību Latvijā.

Lasīt tālāk ...

Jaunu Saeimu gaidot

Vidējais latvietis no reālās telpas pārvācas uz virtuālo, viņš tur iepērkas, iemīlas, komunicē un nodzīvo mūžu. Līdzi viņam datorā ievācas visa viņa pasaule– gan vēlamā, gan nevēlamā, gan gaidītā, gan negaidītā. Vidējam latvietim reizi pa četriem gadiem datorā līdzi ievācas vēlēšanas, kas tad nu tiek virzītas, reklamētas, apspriestas un analizētas. Vidējais latvietis tad dienā saņem politiķu diskusijas, Artusa Kaimiņa sarunu ar Andri Priekuli, bet naktī– Nila Ušakova satraukuma pilnu vēstuli no Kazahstānas ar aicinājumu Doma laukumā piketēt pret Parex, Citadeles un citu banku biznesiem.

Lasīt tālāk ...

Nodokļi jāceļ, un tos cels 12. Saeimas vēlēšanu uzvarētāji

Grūti klausīties politiskās reklāmas, kas nosoda taupības politiku. Pieļauju, ka Latvijā ir ļaudis, kas domā, ka naudu valdība "ņem no tumbočkas" vai "drukā", bet lāgā neticu, ka tā uzskata, piemēram, Nils Ušakovs. Zinošu un izglītotu cilvēku reklāmas par nodokļu samazināšanu vienlaikus ar apgalvojumiem par algu palielināšanu ir vienkārši meli. Ja politiķi nezina to, ka šāda kombinācija ir neiespējama, viņi vienkārši ir muļķi. Es īsti nezinu, ko labāk ievēlēt – meļus vai muļķus. Man ir iespaids, ka Latvijā ilgāku laiku pie varas ir pirmie.

Lasīt tālāk ...

Pieejami skaidrojumi profesionāļiem par normatīvo aktu izpildi veselības aprūpes jomā

Veselības inspekcijas mājaslapā www.vi.gov.lv ir papildināts e-pakalpojums „Skaidrojumi profesionāļiem par normatīvo aktu prasību izpildi”, kurā ārstniecības iestāžu vadītāji, darbinieki un citi interesenti var iepazīties ar normatīvajos aktos noteiktajām prasībām veselības aprūpes jomā. Šajā e-pakalpojumā ārstniecības personām ir iespēja iepazīties arī ar noderīgu informāciju, kas saistīta ar ārstniecības iestādes reģistrāciju, ārstniecības personu un to atbalsta personu reģistrāciju un pārreģistrāciju, obligātajām prasībām ārstniecības iestādēm, medicīnisko dokumentāciju, medicīnisko ierīču ekspluatāciju, ārstniecības iestāžu kontroli u. tml.

Lasīt tālāk ...

2014. gada 18. septembrī

Latvijas iedzīvotājiem būs iespēja palīdzēt Ukrainai

Šodien, 18. septembrī Latvijas Ārstu biedrībā nodibināts „Ukrainas konfliktā cietušo atbalsta fonds”. Fonda mērķis ir vākt ziedojumus Ukrainā ievainoto civiliedzīvotāju un militārpersonu ārstēšanai un rehabilitācijai Latvijā, kā arī Latvijas ārstu īslaicīgam darbam smagu ievainoto ārstēšanas procesā Ukrainas slimnīcās.

Lasīt tālāk ...

2014. gada 18. septembrī

Priekšvēlēšanu drauds - Ebola vīruss

Prieškvēlēšanu karstumā mēs uzzinām daudz briesmu. Tomēr, salīdzinot ar ekonomisko sabrukumu, politiķu korumpētību un ierēdņu neprasmi, bīstamākie un briesmīgākie ir Ebola vīrusa draudi. Twitterī infektoloģe profesore Baiba Rozentāle (savulaik komunistiskās, sociāldemokrātiskās, Tautas, tagad Saskaņas partijas biedre) raksta:

„Lipīgo infekcijas slimību izplatība apdraud mūs visus. „Vienotība” pirms 2,5 gadiem likvidēja valsts iestādi "Latvijas Infektoloģijas centru". Infekcijas pieaug un tagad vēl Ebola vīrusinfekcija, kur mirstība 55%. PVO saka, ka epidēmija turpināsies vēl vismaz 9 mēn. Latvijas mediķi un pacienti ir neaizsargāti. „Vienotības” neprofesionālā lēmuma sekas var būt valsts drošības apdaudējums ar lipīgo slimību epidēmijām."

Lasīt tālāk ...

Par Ilzes Viņķeles modeli– sociālo iemaksu novirzīšanu veselības aprūpei

Veselības ministrijas darba grupa nākusi klajā ar jaunu veselības finansēšanas modeli– papildināt veselības budžetu ar līdzekļiem no sociālā budžeta. Dokuments, kurā šis plāns aprakstīts, saucas „Latvijas Republikas 11. Saeimas deputātes, Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja biedres I. Viņķeles vadītās darba grupas priekšlikumi  ilgtspējīgas veselības aprūpes sistēmas attīstībai”. Pārējie darba grupas dalībnieki ir visai izvairīgi atbildēt uz jautājumiem par šī unikālā plāna detaļām. Tā kā tikai Ilze Viņķele publiskajā telpā šo plānu aizstāv, sauksim to par I. Viņķeles finansēšanas modeli.

Lasīt tālāk ...

Fotogrāfijas no Latvijas Ārstu biedrības un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta sadarbībā ar VAS „Latvijas dzelzceļš” un Daugavpils domi rīkotajām starptautiskajām neatliekamās medicīniskās palīdzības un ārkārtas situāciju medicīnas mācībām „Dzīvības cena” jeb „Pretium vitae 2014”, kas notiek Daugavpilī no 11. līdz 13. septembrim.

FOTO skatīt šeit: https://www.flickr.com/photos/nmpdienests/sets/72157647473393931/

Viedoklis: Riski karojot kodolvalstī (Ukrainā) 
Dr. Agris Auce , 2014. gada 10. septembris
www.db.lv

 
05. septembris 2014 www.delfi.lv


Rīga, 2014. gada 28. augusts

Šonakt separātistu kaujnieki pirmo reizi iegājuši Dņipropetrovskas apgabalā un ieņēmuši Novoazovskas pilsētu. Karadarbībā iesaistās vairāk un vairāk tanku, bruņutransportieru, lidmašīnu, helikopteru un GRAD iekārtu. Eiropas likteni šodien izšķir Ukraina – vai tai izdosies saglabāt savu teritoriālo integritāti.
Karš Ukrainā nenozīmē tikai militāras un politiskas aktiviātes. Tikpat nozīmīga ir veselības aprūpe un sociālā palīdzība. Mums bija iespēja izvērtēt Dņipropetrovskas apgabala situāciju, kad blakusesošajā Doņeckas apgabalā notiek karš. Šis karš radījis daudz atziņu, kas būtu svarīgas arī Latvijai.

Lasīt tālāk ...

Dņipropetrovska, 2014. gada 27. augusts, pēcpusdiena
 
Esmu atmetis cerības tikt uz fronti un redzēt – kā Ukrainas armijas karavīri veic primāro palīdzību ievainotajiem, kā notiek evakuācija. Mans sarunu biedrs ir jauns ķirurgs, kurš lūdz nekur viņa vārdu nepublicēt. Nepilnus trīsdesmit gadus vecs, strādājis par ķirurgu lielā Dņipropetrovskas klīnikā, ticis iesaukts Ukrainas bruņotajos spēkos un nosūtīts uz fronti. Uz frontes līniju sūtīts gandrīz katru otro dienu un šīs dienas pavadījis pārsiešanas autobusā. Dienā skatījis, šuvis, drenējis, imobilizējis līdz 32 sašautiem vai sadragātiem pacientiem. Lielākā problēma, ka neesot saprotama pati frontes līnija, visbiežāk zaldāti tiek sašauti, ievainoti vai nogalināti tad, kad ir atpūtā – barakās vai teltīs. Iespējams, darbojas nodevēji, iespējams, ļoti precīzas novērošanas sistēmas. Grad varot raidīt lādiņus pat 50 un 70 km attālumā.

Lasīt tālāk ...

1 lapa no 7

twitter.com draugim.lv
Lapa veidota ar ESF fonda
finansiālu atbalstu
Visvairāk skatītais raksts (reizes)
372129
LATVIJAS ĀRSTU BIEDRĪBA

Skolas iela 3
Rīga, LV-1010
tālr. +371 67220661
fakss +371 67220657
epasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.