New Image 

02.21 Baneris

2014.gada 31.decembrī

Daudz laimes gada noslēdzošajā dzerstiņā!
Tuvojas jaunais gads ar labiem nodomiem. Lielākā daļa labo nodomu beidzas kā pankreatīts (aizkuņģa dziedzera iekaisums), apdegums, apsaldējums, saindēšanās, trauma. Atkarībā no dzeršanas apjoma Jaungada svinībās pacientu ārstē toksikologs, ķirurgs, traumatologs, okulists vai patanatoms. Jaungada svinības par patanatoma darba svētkiem var pārvērst ne tikai pats, bet arī Jums pilnīgi nepazīstams piedzēries šoferis vai cilvēks, kas Jaunajam gadam mēģina salutēt ar divstobreni. Tomēr visvairāk cilvēkus no Jaungada pasākuma uz morgu nosūta tie, kas ražo nelegālo alkoholu un pārdod "točkās".

Lasīt tālāk ...

Nākamajos darbos veroties

Pēteris Apinis

Paldies jums, kolēģi, par atbalstu un atsaucību. Jūs esat man devuši mandātu strādāt Latvijas Ārstu biedrības vadībā vēl četrus gadus, un es jūsu uzticību tieši tā arī uztveru – strādāt. Paldies jums, kolēģi, par jaunu, vispusīgu un gudru valdi, ko jūs ievēlējāt. Šķiet, ka Ārstu biedrības valde visspilgtāk parāda Latvijas ārstu vispusību, domāšanas atšķirības, viedokļu dažādību, tendences medicīnā un pēcdiploma izglītībā.

Lasīt tālāk ...

2014. gada 17. decembrī

Latvijas Ārstu biedrība aicina palielināt akcīzes nodokli alkoholam

16. decembrī Latvijas Ārstu biedrībā notika diskusija, kurā piedalījās Latvijas alkohola nozares asociācija, Latvijas Alus darītāju asociācija, Latvijas Ārstu biedrība, kā arī Veselības ministrijas un Slimību kontroles un profilakses centra speciālisti. Visas sarunā iesaistītās puses atzina, ka alkohola akcīzes paaugstināšana ir valsts interesēs, tomēr atšķīrās viedoklis par šo izmaiņu lielumu, biežumu un metodiku.

Lasīt tālāk ...

2014.gada 16. decembris

Starp vardarbību, brīvību un drosmi

Gunta Ancāne
Profesore, RSU Psihosomatikas un psihoterapijas katedras un klīnikas vadītāja

Pēdējā laikā Latvijas medijos notiek spēle jeb flirts attiecībā uz vardarbību un tās popularizēšanu. Mediji, aicinot uz intervijām Viesturu Rudzīti,  izvēlējušies popularizēt tos, kuri vardarbību atzīst par pieņemamu.

Lasīt tālāk ...

Cilvēks tikai teorētiski
Juriste Ieva Brante
www.apollo.lv

2014. gada 1. decembris

Latvijā veikta unikāla operācija aknu metastāžu ārstēšanā
Apollo, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Aizvadītajā nedēļā Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Latvijas Onkoloģijas centrā onkoķirurga docenta Armanda Sīviņa vadībā tika veikta jau otrā Latvijā unikālā operācija mēneša laikā pacientam ar vēža diagnozi.

Lasīt tālāk ...

2014. gada 24. novembrī
Vai zāļu pieejamība hronisku plaušu slimību ārstēšanai ir pietiekama?
Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) 27. novembrī rīko nozares ekspertu diskusiju, kas veltīta Latvijas hronisku plaušu slimību problēmām. Diskusijā tiks akcentēta zāļu pieejamība pacientiem ar hronisku obstruktīvu plaušu slimību (HOPS) un astmu, kā arī potenciālās problēmas ar inhalatoru maiņu esošo zāļu kompensācijas noteikumu izpratnē.

Lasīt tālāk ...

Veselības likumdošana un reformas

Šis raksts tapis kā atsauce ziņai, ka veselības ministrs Guntis Belēvičs ministrijas ierēdniecībai devis rīkojumu līdz Ziemassvētkiem izstrādāt jauna ārstniecības likuma pamatus. Drosmīgs, ambiciozs solis, taču – īstajā laikā. Pašreizējais Ārstniecības likums ir novecojis, daudzkārt labots, tam nav struktūras un virzības. Kā izsmiekls skan likuma 2. pants, kas apgalvo, ka Ārstniecības likums regulē sabiedriskās attiecības: “Šā likuma mērķis ir regulēt sabiedriskās attiecības ārstniecībā, lai nodrošinātu slimību vai traumu kvalificētu profilaksi un diagnostiku, kā arī kvalificētu pacienta ārstēšanu un rehabilitāciju” Pašreizējais Ārstniecības likums apgalvo, ka par pacienta veselību atbildīgs ir valsts budžets, tajā reāli nav pieminēta profilakse, tas nenosaka medicīnas finansēšanas principus, kur nu vēl naudas izlietošanas principus. Neticami lielu likuma daļu aizņem psihisko slimību ārstēšanas jautājumi, kam būtu nepieciešams atsevišķs likums.

Lasīt tālāk ...

Pēteris Apinis, Latvijas Ārstu biedrības prezidents *

Par Lato Lapsas daiļradi Austrumu slimnīcas dibentelpā
(„Delfi”2014.gada7.novembris)

Kā lasītājs, kas vismaz divdesmit gadus seko publicista Lato Lapsas daiļradei, esmu paradis viņa rakstos atrast netiešu nākotnes prognozi. Tas ir gauži līdzīgi kā klausīties laika prognozi no rīta – principā jau nepiepildās, bet lietussargu līdzi paņemšu. Ja Lato Lapsa raksta par Saeimas priekšsēdētājas automašīnas ātrumpārsniegšanu – var gaidīt vētru Saeimā. Ja Lato piesmej grābekli, tad pie varas netiks Einārs Repše.

Lasīt tālāk ...

1 lapa no 8

twitter.com draugim.lv
Lapa veidota ar ESF fonda
finansiālu atbalstu
Visvairāk skatītais raksts (reizes)
447660
LATVIJAS ĀRSTU BIEDRĪBA

Skolas iela 3
Rīga, LV-1010
tālr. +371 67220661
fakss +371 67220657
epasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.