LAB Logo  zurnals                                                                               

                Sports baneris                                                                                         

2015. gada 11. maijā

Kurp virzās farmācija Latvijā?

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) aicina rūpīgāk izvērtēt Veselības ministrijas (VM) iniciētos Ministru kabineta (MK) noteikumu grozījumus zāļu ievešanas un izplatīšanas jomā. Ja šie noteikumi tiks pieņemti un stāsies spēkā, palielināsies zāļu blakņu un viltojumu risks, tā nodarot nopietnu kaitējumu pacientiem.

Lasīt tālāk ...

2015. gada 15. aprīlī
Ir cerības, ka vasarā AIDS un HIV  ārstēšana kļūs  efektīvāka

Š.g. 14. aprīlī Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) rīkoja ekspertu diskusiju „Investīcijas HIV ārstēšanā – efektīvas saimniekošanas piemērs”. Latvija šobrīd ir vienīgā valsts Eiropā, kur HIV inficēto pacientu ārstēšana ar antiretrovirālām zālēm tiek uzsākta novēloti. Tāpēc Latvijā vīrusa izplatība notiek straujāk, un HIV infekcijas ārstēšanas izmaksas pieaug. Diskusijas dalībnieki – Veselības ministrijas (VM), Slimību un profilakses centra (SPKC) eksperti, klīniku pārstāvji un augstskolu mācībspēki diskusijā izgaismoja pašreizējās ārstniecības shēmas, analizēja statistikas datus un meklēja risinājumus, kā HIV diagnosticēt agrīnā stadijā un ārstēšanu padarīt efektīvāku.  

Lasīt tālāk ...

Vai pienācis laiks sodīt nelegālā alkohola pircējus?
Renārs Putniņš – neiroķirurgs, Ministru prezidentes padomnieks veselības aprūpes jautājumos, 2015. gada 13. aprīlis 
www.db.lv

 

Lielā talka. Latvija kā plastmasas zeme, zemeslode kā plastmasas planēta

Plastmasu cilvēce pazīst jau vairāk nekā 100 gadu, tā ir daļa no mūsu dzīves. Grūti iedomāties, cik reižu dienā katrs no mums saskaras ar plastmasu. Plastmasu kā sveķus iegūst no naftas, dabasgāzes, oglēm, bet ir arī bioloģiskas izcelsmes plastmasa. Elementus ap oglekli sarindo dažādā secībā, lai panāktu vēlamās plastmasas īpašības. Uz plastmasas priekšmetiem parasti var ieraudzīt numurus (ar bultām ap to), tie ir sveķu identifikācijas kodi, kas norāda plastmasas veidu un palīdz patērētājam uzzināt, no kā šī prece gatavota, vai tā ir nekaitīga, vai plastmasa ir pārstrādājama.

Lasīt tālāk ...

Skolu vide – ārstu, medicīnas darbinieku un vecāku atbildība

Latviešu aforisms: “Skola ir vieta, kur slīpē bruģakmeņus un bojā dimantus.

Skola ir vieta, kur bērns mācās, ēd, sporto un komunicē. Bērns skolā pavada vairāk nekā astoņas stundas dienā, jo pēc stundām aizķeras pagarinātās dienas stundās, pulciņā vai treniņā. Skola ir ne tikai skolēnu vide, bet arī skolotāju darba vide, tātad skolai būtu jābūt absolūti veselīgākajai videi valstī. Diemžēl skolas vide nav ieinteresējusi Izglītības un zinātnes ministriju, pašvaldības vai Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrību. Arī Latvijas Ārstu biedrības, RSU Darba drošības un vides veselības institūta un AS Inspecta Latvia 27. februārī rīkoto konferenci par veselīgu un drošu skolu vidi apmeklēja galvenokārt vecāki un vecāku organizāciju vadītāji. Mēģināšu īsumā apkopot konferences lektoru – ārstu, pētnieku, būvnieku un inženieru – teikto.

Lasīt tālāk ...

Eiropas prezidentūra, draudzība ar Krieviju un Latvijā ražoti medikamenti
Pēteris Apinis, Latvijas Ārstu biedrības prezidents
Otrdiena, 2015. gada 3. februāris
www.diena.lv

Katrs, kas runā par Eiropas Savienības un Krievijas abpusējām sankcijām, agri vai vēlu nonāk pie zemkopības. Latvijas zemnieki cieš lielus zaudējumus, jo zudis lielais Krievijas pārtikas tirgus. Eiropa cenšas līdzēt ar subsīdijām, kas ir pārlieku mazas, un zemkopības ministrs Jānis Dūklavs vairāk laika pavada Briselē, latviešu zemniekus lobējot, nekā ministra kabinetā. Par nepieciešamību atbalstīt latviešu zemniekus Briselē bez mitas runā Laimdota Straujuma, Edgars Rinkēvičs un Dana Reizniece-Ozola. Daļa no Briseles sarunām pārcēlušās uz Daugavas kreiso krastu - Nacionālo bibliotēku.

Lasīt tālāk ...

VESELĪBA: Lai mazāk cilvēku mirtu no vēža
www.nra.lv

saruna ar Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Onkoloģijas klīnikas vadītāju, asociēto profesori, medicīnas zinātņu doktori Guntu Purklani.

 

 

Solvita Olsena: Lūgums Saeimai − cienīt, aizstāvēt un pasargāt Latvijas sievietes!

Solvita Olsena, LU Medicīnas fakultātes docente
26. janvāris www.delfi.lv

2015.gada 26. janvārī

21. gadsimta ārsts realitātes šovā
(nedaudz par darba nespējas lapām kā sociālu fenomenu)

21. gadsimta ārsts darbojas TV realitātes šovā. Biežāk tie ir TV šovi, kur ārsti veic kosmētiskas vai bariatriskās (svaru samazinošas) operācijas, nereti televīzijas kameru priekšā urbj zobus vai koriģē krūšu formu. Holandē televīzija pamanījās rādīt šovu par nieru transplantāciju, kur visa valsts sekoja līdzi slimniekiem, bet patiesībā gaidīja kāda līdzcilvēka nāvi un transplantējamas nieres.

Lasīt tālāk ...

2014.gada 31.decembrī

Daudz laimes gada noslēdzošajā dzerstiņā!
Tuvojas jaunais gads ar labiem nodomiem. Lielākā daļa labo nodomu beidzas kā pankreatīts (aizkuņģa dziedzera iekaisums), apdegums, apsaldējums, saindēšanās, trauma. Atkarībā no dzeršanas apjoma Jaungada svinībās pacientu ārstē toksikologs, ķirurgs, traumatologs, okulists vai patanatoms. Jaungada svinības par patanatoma darba svētkiem var pārvērst ne tikai pats, bet arī Jums pilnīgi nepazīstams piedzēries šoferis vai cilvēks, kas Jaunajam gadam mēģina salutēt ar divstobreni. Tomēr visvairāk cilvēkus no Jaungada pasākuma uz morgu nosūta tie, kas ražo nelegālo alkoholu un pārdod "točkās".

Lasīt tālāk ...

Nākamajos darbos veroties

Pēteris Apinis

Paldies jums, kolēģi, par atbalstu un atsaucību. Jūs esat man devuši mandātu strādāt Latvijas Ārstu biedrības vadībā vēl četrus gadus, un es jūsu uzticību tieši tā arī uztveru – strādāt. Paldies jums, kolēģi, par jaunu, vispusīgu un gudru valdi, ko jūs ievēlējāt. Šķiet, ka Ārstu biedrības valde visspilgtāk parāda Latvijas ārstu vispusību, domāšanas atšķirības, viedokļu dažādību, tendences medicīnā un pēcdiploma izglītībā.

Lasīt tālāk ...

2014. gada 17. decembrī

Latvijas Ārstu biedrība aicina palielināt akcīzes nodokli alkoholam

16. decembrī Latvijas Ārstu biedrībā notika diskusija, kurā piedalījās Latvijas alkohola nozares asociācija, Latvijas Alus darītāju asociācija, Latvijas Ārstu biedrība, kā arī Veselības ministrijas un Slimību kontroles un profilakses centra speciālisti. Visas sarunā iesaistītās puses atzina, ka alkohola akcīzes paaugstināšana ir valsts interesēs, tomēr atšķīrās viedoklis par šo izmaiņu lielumu, biežumu un metodiku.

Lasīt tālāk ...

2014.gada 16. decembris

Starp vardarbību, brīvību un drosmi

Gunta Ancāne
Profesore, RSU Psihosomatikas un psihoterapijas katedras un klīnikas vadītāja

Pēdējā laikā Latvijas medijos notiek spēle jeb flirts attiecībā uz vardarbību un tās popularizēšanu. Mediji, aicinot uz intervijām Viesturu Rudzīti,  izvēlējušies popularizēt tos, kuri vardarbību atzīst par pieņemamu.

Lasīt tālāk ...

1 lapa no 9

twitter.com draugim.lv
Lapa veidota ar ESF fonda
finansiālu atbalstu
Visvairāk skatītais raksts (reizes)
576321
LATVIJAS ĀRSTU BIEDRĪBA

Skolas iela 3
Rīga, LV-1010
tālr. +371 67220661
fakss +371 67220657
epasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.