Latvijas Ārstu biedrības valde aicina visus biedrības biedrus uz pilnsapulci!

2014.gada 27.oktobrī sasauktā LĀB atskaišu un pārvēlēšanu pilnsapulce kvoruma trūkuma dēļ nebija lemttiesīga, Latvijas Ārstu biedrības valde aicina biedrus uz LĀB atskaišu un pārvēlēšanu pilnsapulci 2014.gada 28.novembrī plkst. 17:00, Radisson Blu Hotel Latvija konferenču zālē, Elizabetes iela 55

 konf


Lielbritānija gatavojas Ebolas vīrusa epidēmijai
LETA Sestdiena, 2014. gada 11. oktobris

Lielbritānijas premjerministrs Deivids Kemerons sestdien uzdevis valsts veselības aprūpes sektorā sarīkot mācības cīņai ar Ebolas vīrusu.
Lielbritānija gatavojas Ebolas vīrusa epidēmijai

Lasīt tālāk ...

EBOLAS VĪRUSS SPĀNIJĀ

Spānijas premjerministrs Mariano Rahojs vakar, uzstājoties parlamentā, centies kliedēt sabiedrības satraukumu un medicīnas darbinieku sašutumu, kas izcēlies pēc tam, kad kļuvis zināms, ka kāda Madrides slimnīcas medicīnas māsa inficējusies ar bīstamo Ebolas vīrusu.
Premjers solījis rūpīgi izmeklēt šo incidentu, lai nepieļautu tā atkārtošanos nākotnē, bet Spānijas mediji vēsta, ka vakar karantīnā atradušies vēl trīs cilvēki, kuri varētu būt inficējušies ar Ebolas drudzi, tiekot novēroti vairāki desmiti cilvēku, kuri kontaktējušies ar saslimušo medicīnas māsu.

Lasīt tālāk ...

Par katastrofu medicīnas mācībām un reālajiem apdraudējumiem Latvijai

Daugavpilī no 11. līdz 13. septembrim notika starptautiskas neatliekamās medicīniskās palīdzības un katastrofu medicīnas mācības Dzīvības cena jeb Pretium vitae 2014. Neko ļaunu nedomādams, piekritu Daugavpils domē 11. septembrī nolasīt lekciju Modernais fizikālais, ķīmiskais, bakteriālais un virusoloģiskais karš un tā konsekvences Latvijā. Zālē, kā izrādījās, sēdēja arī vairāki žurnālisti, kas manu stāstīto interpretēja un publicēja gan portālos, gan avīzēs, tiesa, nedaudz sajaucot mēri ar Sibīrijas mēri, vīrusus ar viromu, bet visādi citādi – ar izpratni. Pēc tam man nācās lasīt gan dažādi interpretētus katastrofu medicīnas mācību aprakstus, gan šo aprakstu neizpratni komentāros.

Lasīt tālāk ...


Asins ziedošanas kārtība Latvijā
www.delfi.lv

Natālija Zlobina, Valsts asinsdonoru centra direktora vietniece
27. septembris 2014 

Pēc 22.septembra "Delfi.lv" publikācijas "Naudas dēļ čehi brauc uz Austriju nodot asinis" Valsts asinsdonoru centru pārpludinājuši donoru un interesentu jautājumi par asins ziedošanas un apmaksas kārtību Latvijā.

Lasīt tālāk ...

Jaunu Saeimu gaidot

Vidējais latvietis no reālās telpas pārvācas uz virtuālo, viņš tur iepērkas, iemīlas, komunicē un nodzīvo mūžu. Līdzi viņam datorā ievācas visa viņa pasaule– gan vēlamā, gan nevēlamā, gan gaidītā, gan negaidītā. Vidējam latvietim reizi pa četriem gadiem datorā līdzi ievācas vēlēšanas, kas tad nu tiek virzītas, reklamētas, apspriestas un analizētas. Vidējais latvietis tad dienā saņem politiķu diskusijas, Artusa Kaimiņa sarunu ar Andri Priekuli, bet naktī– Nila Ušakova satraukuma pilnu vēstuli no Kazahstānas ar aicinājumu Doma laukumā piketēt pret Parex, Citadeles un citu banku biznesiem.

Lasīt tālāk ...

Nodokļi jāceļ, un tos cels 12. Saeimas vēlēšanu uzvarētāji

Grūti klausīties politiskās reklāmas, kas nosoda taupības politiku. Pieļauju, ka Latvijā ir ļaudis, kas domā, ka naudu valdība "ņem no tumbočkas" vai "drukā", bet lāgā neticu, ka tā uzskata, piemēram, Nils Ušakovs. Zinošu un izglītotu cilvēku reklāmas par nodokļu samazināšanu vienlaikus ar apgalvojumiem par algu palielināšanu ir vienkārši meli. Ja politiķi nezina to, ka šāda kombinācija ir neiespējama, viņi vienkārši ir muļķi. Es īsti nezinu, ko labāk ievēlēt – meļus vai muļķus. Man ir iespaids, ka Latvijā ilgāku laiku pie varas ir pirmie.

Lasīt tālāk ...

Pieejami skaidrojumi profesionāļiem par normatīvo aktu izpildi veselības aprūpes jomā

Veselības inspekcijas mājaslapā www.vi.gov.lv ir papildināts e-pakalpojums „Skaidrojumi profesionāļiem par normatīvo aktu prasību izpildi”, kurā ārstniecības iestāžu vadītāji, darbinieki un citi interesenti var iepazīties ar normatīvajos aktos noteiktajām prasībām veselības aprūpes jomā. Šajā e-pakalpojumā ārstniecības personām ir iespēja iepazīties arī ar noderīgu informāciju, kas saistīta ar ārstniecības iestādes reģistrāciju, ārstniecības personu un to atbalsta personu reģistrāciju un pārreģistrāciju, obligātajām prasībām ārstniecības iestādēm, medicīnisko dokumentāciju, medicīnisko ierīču ekspluatāciju, ārstniecības iestāžu kontroli u. tml.

Lasīt tālāk ...

2014. gada 18. septembrī

Latvijas iedzīvotājiem būs iespēja palīdzēt Ukrainai

Šodien, 18. septembrī Latvijas Ārstu biedrībā nodibināts „Ukrainas konfliktā cietušo atbalsta fonds”. Fonda mērķis ir vākt ziedojumus Ukrainā ievainoto civiliedzīvotāju un militārpersonu ārstēšanai un rehabilitācijai Latvijā, kā arī Latvijas ārstu īslaicīgam darbam smagu ievainoto ārstēšanas procesā Ukrainas slimnīcās.

Lasīt tālāk ...

2014. gada 18. septembrī

Priekšvēlēšanu drauds - Ebola vīruss

Prieškvēlēšanu karstumā mēs uzzinām daudz briesmu. Tomēr, salīdzinot ar ekonomisko sabrukumu, politiķu korumpētību un ierēdņu neprasmi, bīstamākie un briesmīgākie ir Ebola vīrusa draudi. Twitterī infektoloģe profesore Baiba Rozentāle (savulaik komunistiskās, sociāldemokrātiskās, Tautas, tagad Saskaņas partijas biedre) raksta:

„Lipīgo infekcijas slimību izplatība apdraud mūs visus. „Vienotība” pirms 2,5 gadiem likvidēja valsts iestādi "Latvijas Infektoloģijas centru". Infekcijas pieaug un tagad vēl Ebola vīrusinfekcija, kur mirstība 55%. PVO saka, ka epidēmija turpināsies vēl vismaz 9 mēn. Latvijas mediķi un pacienti ir neaizsargāti. „Vienotības” neprofesionālā lēmuma sekas var būt valsts drošības apdaudējums ar lipīgo slimību epidēmijām."

Lasīt tālāk ...

Par Ilzes Viņķeles modeli– sociālo iemaksu novirzīšanu veselības aprūpei

Veselības ministrijas darba grupa nākusi klajā ar jaunu veselības finansēšanas modeli– papildināt veselības budžetu ar līdzekļiem no sociālā budžeta. Dokuments, kurā šis plāns aprakstīts, saucas „Latvijas Republikas 11. Saeimas deputātes, Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja biedres I. Viņķeles vadītās darba grupas priekšlikumi  ilgtspējīgas veselības aprūpes sistēmas attīstībai”. Pārējie darba grupas dalībnieki ir visai izvairīgi atbildēt uz jautājumiem par šī unikālā plāna detaļām. Tā kā tikai Ilze Viņķele publiskajā telpā šo plānu aizstāv, sauksim to par I. Viņķeles finansēšanas modeli.

Lasīt tālāk ...

Fotogrāfijas no Latvijas Ārstu biedrības un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta sadarbībā ar VAS „Latvijas dzelzceļš” un Daugavpils domi rīkotajām starptautiskajām neatliekamās medicīniskās palīdzības un ārkārtas situāciju medicīnas mācībām „Dzīvības cena” jeb „Pretium vitae 2014”, kas notiek Daugavpilī no 11. līdz 13. septembrim.

FOTO skatīt šeit: https://www.flickr.com/photos/nmpdienests/sets/72157647473393931/

Viedoklis: Riski karojot kodolvalstī (Ukrainā) 
Dr. Agris Auce , 2014. gada 10. septembris
www.db.lv

1 lapa no 7

twitter.com draugim.lv
Lapa veidota ar ESF fonda
finansiālu atbalstu
Visvairāk skatītais raksts (reizes)
377365
LATVIJAS ĀRSTU BIEDRĪBA

Skolas iela 3
Rīga, LV-1010
tālr. +371 67220661
fakss +371 67220657
epasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.