LAB konference logo web 

3.augustā Veselības aprūpes darbinieku

16. VESELĪBAS DIENAS. 

 Pieteikuma anketaNolikums.

 

         

Ko Latvijas medicīnai mācīties no Maidana un Dombasa militārajiem notikumiem?

No militārās medicīnas skatpunkta Ukrainas notikumus varam sadalīt divās daļās. Pirmkārt, Maidana notikumi ziemā– snaiperi, lielas ļaužu masu pārvietošanās, ūdensmetēji mīnuss divdesmit grādu spelgonī, Molotova kokteiļi ar ugunsgrēkiem un cietušo plašiem apdegumiem. Maidana medicīnas dienestu vadīja Ukrainas Ārstu biedrības prezidents Oļegs Musijs, kuru pēc tam iecēla par Ukrainas Veselības ministru. Kopš tā laika viņa problēmas ievērojami pieauga– sākās Dombasa konflikts.

Lasīt tālāk ...

2014. gada 11. jūnijā

Ilglaicīgākais medicīnas izdevums „Latvijas Ārsts”svin 25 gadu jubileju

Žurnāls „Latvijas Ārsts”, ko izdod Latvijas Ārstu biedrība, 13. jūnijā atzīmēs 25 gadu jubileju. Profesionālais medicīnas izdevums „Latvijas Ārsts” savu darbu sācis grūtos vēsturiski politiskajos apstākļos, kad katrs iespieddarbs tika pakļauts stingrai cenzūrai.  25 gadu laikā žurnāls kļuvis par labāko un stabilāko medicīnas žurnālu nozares speciālistiem, kuru atzinīgi vērtē pašmāju mediķi un citu valstu ārstu profesionālās organizācijas.  

Lasīt tālāk ...

2014. gada 9. jūnijā

Diskusija par PVN samazināšanu pārtikas produktiem ir meli un priekšvēlēšanu populistika

Vēl aprīlī un maijā politiķi varēja viens caur otru cīnīties pret Krievijas agresijas plāniem Ukrainā un Baltijā. Pēdējo nedēļu politiskā retorika Latvijā kļuvusi iekšpolitiskāka– visi politikāņi cīnas pret nodokļu paaugstināšanu un par nodokļu pazemināšanu uzturlīdzekļiem jeb vienkāršāk sakot pārtikai.
Visiem, kas nevēlas lasīt rakstu līdz galam: Latvijā jāpazemina nodokļu masa tikai ekoloģiski ražotai un veselīgai pārtikai, bet jāpalielina neveselīgiem produktiem, alkoholam un tabakai.

Lasīt tālāk ...

Veselības aprūpes finansējums un iedzīvotāju veselība
Egils Einārs Jurševics, Latvijas patent brīvo medikamentu asociācija
www.delfi.lv 06. jūnijs 2014 00:04

Pagājušajā nedēļā Ārvalstu investoru padome Latvijā, pirmo reizi kopš tās pastāvēšanas, iepazīstināja ar izveidotajām rekomendācijām par uzlabojumiem veselības aprūpes sistēmā. Kā būtiskākais priekšnoteikums tika minētas valsts līdzekļu investīcijas veselības aprūpē kā ilgtermiņa ieguldījumi valsts attīstībā.
Dažas dienas vēlāk, 2. jūnijā, Eiropas Komisija publicēja ieteikumus Latvijas 2014. gada valsts reformu programmai, kuros kā svarīgākā tika minēta nepieciešamība uzlabot veselības aprūpes sistēmas izmaksu lietderību, kvalitāti un pieejamību.

Lasīt tālāk ...

Redaktora sleja "Latvijas Ārsts" aprīļa numurs: Globālie izaicinājumi sabiedrības veselībai pdf

 

2014. gada 9. aprīlī

Priekšvēlēšanu cīņā par spaisa baļķa nešanu uzvarētājs ir Saeima

Tādas vienotības un saskaņas politiska jautājuma risināšanā nav bijis kopš cīņas par enerģijas dzērienu tirdzniecības aizliegumu bērniem, pusaudžiem, grūtniecēm un kaimiņam. Spaiss ir saliedējis deputātus un topošos deputātus labāk nekā Putins ar ieroču žvadzināšanu Latvijas pierobežā. Cienījamie Saeimas un dažādu pilsētu domju deputāti publiski nākuši ar aicinājumu – „aizliegt”, kas Saeimas komisijā klusi pārtapis par „sertificēt”, bet atbildību no politikas pārcelt uz Slimību kontroles un profilakses centru. Saeimas darba grupa spaisu apkarošanā savu pastāvēšanu beidza pilnīgi bez rezultāta.

Lasīt tālāk ...

2014. gada 8. aprīlī

Pirmie jaunuzceltajā Vidzemes koncertzālē „Cēsis” ieies mediķi

Latvijas Ārstu biedrība 12. aprīlī rīko konferenci „Neatliekamie stāvokļi medicīnā” Cēsīs, jaunajā, tikko uzceltajā Vidzemes koncertzālē. Konference veltīta neatliekamās palīdzības sniegšanai nelaimes gadījumos un liela mēroga katastrofās. Mediķi analizēs Zolitūdes traģēdijas pieredzi, aktualizēs pirmās palīdzības paņēmienus ceļu satiksmes negadījumos cietušajiem, galvas traumu gadījumos, saindējoties ar nezināmas izcelsmes alkoholu vai aizrijoties ar ēdienu.

Lasīt tālāk ...

Redaktora sleja žurnālā „Latvijas Ārsts” marta numurā

Šļirce principā nav mainījusies pēdējos 160 gadus un ir galvenā ārstniecības tehnoloģija. Tiesa, sākotnēji tā bijusi no plāna metāla, vēlāk stikla, bet 21. gadsimtu sasniegusi plastmasas veidolā. Sākotnēji lietota visiem pacientiem pēc kārtas, vēlāk saņēmusi sterilizāciju starplaikos starp injekcijām, bet šodien ir gandrīz tikai vienreizējai lietošanai.

Lasīt tālāk ...

Sabiedrības veselības fonds: Ar atbildību par veselības budžetu
Autors: Viesturs Šiliņš, Latvijas Sabiedrības veselības fonda valdes loceklis. 2014. gada 25. marts
www.diena.lv

Pēdējo mēnešu laikā dzirdēts ne mazums diskusiju par Veselības ministrijas piedāvāto Veselības aprūpes finansēšanas likumu un ikviens sevi cienošais steidz paust savu viedokli masu medijos, daļa - diezgan agresīvā formā. Aizdomāties liek fakts, ka esam dzirdējuši gana daudz runu no medicīnas pakalpojumu sniedzējiem, bet praktiski nemaz - no pakalpojumu saņēmējiem. Vērojot šo procesu, rodas iespaids, ka replicēts tiek viens viedoklis, bet mazāk ir analīzes un publiskas viedokļu dažādības. Tāpēc aicinu ikvienu rūpīgi iepazīties un izvērtēt šos trīs dokumentus:
1) veselības aprūpes finansēšanas likumprojektu,
2) Pasaules Veselības organizācijas stratēģiju Veselība 2020,
3) Nacionālo attīstības plānu 2014.-2020. gadam.

Lasīt tālāk ...

Sports kā bērnu veselība, nevis kā politiķa un olimpieša dubultfoto zelta rāmītī

Latvijas valstiskā un publiskā attieksme pret sportu ir pavērsta kājām gaisā, ja ne noziedzīga. Mediji piepilda kvadrātmetrus ar informāciju par citu valstu komandām, kurās spēlē vai uz rezervistu soliņa sēž kāds latvietis. Ne vārda par nacionālo čempionātu, kur nu vēl jaunatnes vai junioru sacensībām. Tā ir publiskā attieksme. Valstiskā attieksme veidojās 21. gadsimta sākumā - visās pilsētās tika sabūvētas halles, arēnas, kuru ekspluatācija ir dārga, taču nepietiek naudas sporta skolu treneru algām, un tās ir vismaz par 40% zemākas nekā skolotāju algas. Valstiskā attieksme mums nozīmē iedot miljonu valsts uzņēmuma naudas komandai, kurā puse spēlētāju ir svešzemnieku, nevis līdzvērtīgu summu sporta skolai, kas par to ļautu ikdienā sportot simtiem bērnu. Latvietis ir sportists, tiesa, parasti sporto ar alus kausu siltās čībās pie televizora, kas rāda hokeju. Ministru kabinets runā par sportu tikai tad, ja tas ir eksports vai transports, atplaukst, fotografējoties kopā ar olimpiešiem, bet aizbāž ausis un palien zem galda, tiklīdz sākas runas par nepieciešamību interešu izglītībā skolēniem garantēt līdzekļus sporta nodarbībām.

Lasīt tālāk ...

Valdis Keris: Reformu šķidrauts pār dziestošo veselības aprūpi
www.delfi.lv 17. janvāris 2014 00:02

Neraugoties uz to, ka Eiropas veselības aprūpes patērētāju indekss (EHCI) ilgstoši Latvijas veselības aprūpes sistēmas darba rezultātus ierindo vienā no pēdējām vietām ES, trīs Valda Dombrovska valdības veselības aprūpei piešķirto finansējumu ir konsekventi mazinājušas, līdz 2014. g. tas ir sadilis līdz 2,9% no iekšzemes kopprodukta (IKP) un 8,1% no vispārējās valdības izdevumiem (salīdzinājumam: saskaņā ar EUROSTAT datiem, vidēji ES šie rādītāji ir attiecīgi 7,3% un 14,9%, Igaunijā – 5,1% un 13,3%).

Lasīt tālāk ...

Apinis: Dombrovska darbs vērtējams ar devītnieku
LETA Svētdiena, 2014. gada 12. janvāris
Vērtējot demisionējušā Ministru prezidenta Valda Dombrovska (V) darbu desmit baļļu sistēmā, Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) prezidents Pēteris Apinis liktu deviņas balles, bet, vērtējot bijušās valdības darbu kopumā, viņš liktu četras balles.

Lasīt tālāk ...

Pēteris Apinis par bezpajumtnieku aprūpi Rīgā
Pēteris Apinis, ārsts, LĀB prezidents
Sestdiena, 2013. gada 28. decembris
Ārsts Pēteris Apinis, atsaucoties uz portālā «Apollo» publicēto rakstu «Frizieris, ārsts un karsta duša bezpajumtniekiem», izteicis savas domas par palīdzību bezpajumtniekiem Latvijā:

«Stradiņa slimnīca katru dienu veic palīdzības akciju bezpajumtniekiem.
Bezpajumtnieki tiek atvesti ar diagnozi: «galvas sasitums, brūce galvas rajonā. alkohola apreibums"

Lasīt tālāk ...

1 lapa no 5

twitter.com draugim.lv
Lapa veidota ar ESF fonda
finansiālu atbalstu
Visvairāk skatītais raksts (reizes)
309361
LATVIJAS ĀRSTU BIEDRĪBA

Skolas iela 3
Rīga, LV-1010
tālr. +371 67220661
fakss +371 67220657
epasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.