2014. gada 24. novembrī
Vai zāļu pieejamība hronisku plaušu slimību ārstēšanai ir pietiekama?
Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) 27. novembrī rīko nozares ekspertu diskusiju, kas veltīta Latvijas hronisku plaušu slimību problēmām. Diskusijā tiks akcentēta zāļu pieejamība pacientiem ar hronisku obstruktīvu plaušu slimību (HOPS) un astmu, kā arī potenciālās problēmas ar inhalatoru maiņu esošo zāļu kompensācijas noteikumu izpratnē.

Lasīt tālāk ...

Veselības likumdošana un reformas

Šis raksts tapis kā atsauce ziņai, ka veselības ministrs Guntis Belēvičs ministrijas ierēdniecībai devis rīkojumu līdz Ziemassvētkiem izstrādāt jauna ārstniecības likuma pamatus. Drosmīgs, ambiciozs solis, taču – īstajā laikā. Pašreizējais Ārstniecības likums ir novecojis, daudzkārt labots, tam nav struktūras un virzības. Kā izsmiekls skan likuma 2. pants, kas apgalvo, ka Ārstniecības likums regulē sabiedriskās attiecības: “Šā likuma mērķis ir regulēt sabiedriskās attiecības ārstniecībā, lai nodrošinātu slimību vai traumu kvalificētu profilaksi un diagnostiku, kā arī kvalificētu pacienta ārstēšanu un rehabilitāciju” Pašreizējais Ārstniecības likums apgalvo, ka par pacienta veselību atbildīgs ir valsts budžets, tajā reāli nav pieminēta profilakse, tas nenosaka medicīnas finansēšanas principus, kur nu vēl naudas izlietošanas principus. Neticami lielu likuma daļu aizņem psihisko slimību ārstēšanas jautājumi, kam būtu nepieciešams atsevišķs likums.

Lasīt tālāk ...

Pēteris Apinis, Latvijas Ārstu biedrības prezidents *

Par Lato Lapsas daiļradi Austrumu slimnīcas dibentelpā
(„Delfi”2014.gada7.novembris)

Kā lasītājs, kas vismaz divdesmit gadus seko publicista Lato Lapsas daiļradei, esmu paradis viņa rakstos atrast netiešu nākotnes prognozi. Tas ir gauži līdzīgi kā klausīties laika prognozi no rīta – principā jau nepiepildās, bet lietussargu līdzi paņemšu. Ja Lato Lapsa raksta par Saeimas priekšsēdētājas automašīnas ātrumpārsniegšanu – var gaidīt vētru Saeimā. Ja Lato piesmej grābekli, tad pie varas netiks Einārs Repše.

Lasīt tālāk ...

Būt vai nebūt reformām veselības aprūpē?

Apstiprināta Laimdotas Straujumas jaunā valdība. Veselības ministrs ārsts un farmaceits, bioloģijas zinātņu doktors, uzņēmējs, kolekcionārs, mecenāts Guntis Belēvičs. Kad par cilvēku var uzrakstīt tik daudz labi saprotamu pozitīvu jēdzienu, tautas izpratnē līdzi nāk tenkas, nievas, noraidījums un... cerība uz pārmaiņām. Pārmaiņas veselības jomā sauksim par strukturālām reformām, jo bez tām pārmaiņas parasti ir darbības ilūzija. Tātad – no Gunta Belēviča tiek gaidītas reformas, un no viņa baidās. Ar savu enerģisko virzību uz amatu ministrs devis arī nepārprotamu mājienu par nepieciešamajām reformām.

Lasīt tālāk ...

Godātie kolēģi!
Šis ir mans personisks aicinājums Jums apmeklēt Latvijas Ārstu biedrības 6. starpdisciplināro konferenci 29. novembrī plkst. 9.00 Rīgas Stradiņa universitātes aulā.
Pirms 8 gadiem, 2006. gadā pārņemot Latvijas Ārstu biedrības vadību, biju iecerējis to veidot par nozīmīgāko profesionālo organizāciju valstī, kur liela nozīme būtu ārsta tālākizglītībai, zināšanām, prasmēm, pieredzei. Mans mērķis bija rast metodi, kā ārsti savā starpā šīm zināšanām un pieredzi mainīsies, augot un izglītojoties Latvijas pacientu labā.

Lasīt tālāk ...

Sertifikācija – Latvijas Ārstu biedrības spožums un posts

Sertifikācija ir Latvijas Ārstu biedrības nozīmīgākais darbības veids – atbilstoši Ārstniecības likumam ārsts Latvijā nevar strādāt bez Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) izdota sertifikāta. LĀB sertifikāts ir atzīts dokuments – kā konvertējama valūta Eiropā. Medicīnas profesionāļa sertifikāts patiesībā ir vienīgais valstiskais dokuments ar ģerboni, ko oficiāli izdod nevalstiska organizācija.

Lasīt tālāk ...

Diskutējams viedoklis

Kas notiek medicīnā
Jevgeņija Zaiceva, Ekonomiste, eksperte-analītiķe
http://www.imhoclub.lv/lv/material/kas_notiek_medicina

Jeb kāpēc reformatori Circeni ir atstādinājuši viņas pašas partijas biedri...

12. Saeimas vēlēšanas ir pagājušas, taču medicīnas finansējuma nelaimes Latvijā nekur nav pazudušas. Laiku pa laikam atsākas runas par to, ka nepieciešamas reformas, un tiek atsaukta atmiņā Circenes kundze – atstādinātā veselības aizsardzības ministre no Vienotības, kas strādāja Straujumas kundzes valdībā.

Lasīt tālāk ...

Par Sērdienīti – Veselības ministriju – un bagātajiem vienotajiem zaļi nacionālajiem preciniekiem, kas šo negrib ņemt
(pārdomas 2014.gada valdības sastādīšanas laikā)

 
Profesore Gunta Ancāne savās lekcijās stāsta, kāda ir atšķirība starp Pelnrušķīti un Sērdienīti. Pelnrušķīti māte audzējusi un lolojusi līdz 5 vai 7 gadu vecumam, viņa baudījusi mātes mīlestību, tādēļ dzīves īstajā brīdī pati ķirbja ratos brauc ņemt princi. Sērdienītei māte mirusi dzemdībās, viņa ir dzīves pamesta, slauka istabiņu, gaida, kad atbrauks tautudēls un viņu paņems. Pelnrušķītei un Sērdienītei ir vēl dažas būtiskas psihoemocionālas atšķirības, bet tās šoreiz liksim malā.

Lasīt tālāk ...

2014. gada 25. oktobrī

Pasniegtas tradicionālās Veselības gada balvas

24. oktobrī Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) pasniedza ikgadējo Veselības gada balvu. Svinīgā apbalvošanas ceremonijā tika godināti desmit laureāti – pārtikas ražotāji, sabiedriskās organizācijas, likumdevēji un pašvaldības, kas ar savu darbību veido izpratni par sabiedrības veselību. Pirmoreiz pasniegta balva par mūža ieguldījumu veselības veicināšanā un nominēts Gada cilvēks sabiedrības veselībā.

Lasīt tālāk ...


Lielbritānija gatavojas Ebolas vīrusa epidēmijai
LETA Sestdiena, 2014. gada 11. oktobris

Lielbritānijas premjerministrs Deivids Kemerons sestdien uzdevis valsts veselības aprūpes sektorā sarīkot mācības cīņai ar Ebolas vīrusu.
Lielbritānija gatavojas Ebolas vīrusa epidēmijai

Lasīt tālāk ...

EBOLAS VĪRUSS SPĀNIJĀ

Spānijas premjerministrs Mariano Rahojs vakar, uzstājoties parlamentā, centies kliedēt sabiedrības satraukumu un medicīnas darbinieku sašutumu, kas izcēlies pēc tam, kad kļuvis zināms, ka kāda Madrides slimnīcas medicīnas māsa inficējusies ar bīstamo Ebolas vīrusu.
Premjers solījis rūpīgi izmeklēt šo incidentu, lai nepieļautu tā atkārtošanos nākotnē, bet Spānijas mediji vēsta, ka vakar karantīnā atradušies vēl trīs cilvēki, kuri varētu būt inficējušies ar Ebolas drudzi, tiekot novēroti vairāki desmiti cilvēku, kuri kontaktējušies ar saslimušo medicīnas māsu.

Lasīt tālāk ...

1 lapa no 8

twitter.com draugim.lv
Lapa veidota ar ESF fonda
finansiālu atbalstu
Visvairāk skatītais raksts (reizes)
414253
LATVIJAS ĀRSTU BIEDRĪBA

Skolas iela 3
Rīga, LV-1010
tālr. +371 67220661
fakss +371 67220657
epasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.