Baneris07.03      Baneris 03.28

Latvijas mediķi oficiāli atzinuši Med Record Bank BALTO karti.

Med Record Bank uzsākusi oficiālu sadarbību ar Latvijas Neatliekamās medicīniskās  palīdzības dienestu un Latvijas lielākajām slimnīcām. Turpmāk izsaucot ātro palīdzību vai pacientam dodoties uz slimnīcu,  mediķi varēs piekļūt pacienta svarīgākajai medicīniskai informācijai 24h diennaktī tiešsaistes režīmā. Mediķi piekļūs informācijai, izmantojot pacienta BALTO karti.

 Med Record Bank ir veselības datu banka, kas nodrošina cilvēka medicīniskās informācijas uzkrāšanu elektroniskā veidā un datu pieejamību  24 stundas diennaktī online režīmā.(www.mrb.lv

 BALTĀ karte  ir plastikāta karte, kas sniedz dzīvībai svarīgāko medicīnisko informāciju par kartes īpašnieka asins grupu, alerģijām, medikamentu nepanesību, veselības stāvokli, veiktajām operācijām, lietotajiem medikamentiem. BALTĀ karte ir nozīmīgs palīgs mediķiem, kad dzīvības glābšanai vai ārstēšanas uzsākšanai svarīga katra minūte.

Med Record Bank noslēgusi līgumus ar Latvijas lielākajām medicīnas iestādēm un tagad BALTO  karti oficiāli pieņem un atzīst Latvijas Neatliekamās palīdzības dienesta mediķi visā Latvijā, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīca, Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīca, Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīca, Jūrmalas slimnīca, Ziemeļkurzemes slimnīca, Liepājas reģionālā slimnīca.

 Tagad cilvēks, kuram ir BALTĀ karte, var justies droši, ka neatliekamās palīdzības gadījumā  mediķi ātri var saņemt nepieciešamo informāciju par viņa veselības stāvokli, lai pēc iespējas ātrāk varētu sniegt efektīvu pirmo palīdzību un uzsākt vispiemērotāko ārstēšanu.

 BALTĀS kartes medicīniskie dati ir konfidenciāli, tiem ar īpašu kodu var piekļūt tikai mediķi. Ikviens cilvēks pats var noteikt informāciju, kas vajadzības gadījumā var kļūt mediķiem pieejama.

 

BALTO karti var noformēt Med Record Bank klientu apkalpošanas centrā. Noformējot Balto karti, informāciju no cilvēka medicīniskajiem dokumentiem apstrādā Med Record Bank ārsti. Baltās kartes gada maksa ir Ls 7,50.

 Statistika liecina, ka 2011. gadā Neatliekamās palīdzības dienests devies uz 459 701 izsaukumiem. No tiem 281 348 bijuši izsaukumi pie pacientiem veselībai un dzīvībai kritiskā stāvoklī.  45% gadījumu pacienti pēc izsaukuma nogādāti medicīnas iestādē.

Med Record Bank klientu apkalpošanas centrs atrodas Rīgā, Lāčplēša ielā 20a, tālrunis 67281878.

LĀB PASĀKUMI

Starpdisciplinārā konference 7.marts - Rīga
Starpdisciplinārā konference 28.marts - Rēzekne
Starpdisciplinārā konference  18.aprīlis - Rīga
Starpdisciplinārā konference  19.septembris - Rīga
Starpdisciplinārā konference  24.oktobris - Liepāja
Starpdisciplinārā konference  21.novembris - Rīga

 

LIKUMDOŠANAS AKTUALITĀTES

Veselības inspekcija Jūsu ērtībām ir izstrādājusi e-pakalpojumus, kuri pieejami portālā www.latvija.lv.
Pielikumā Jūs varat atrastinformatīvos bukletus par Veselības inspekcijas e-pakalpojumu lietošanu:

1. Apliecinājums par vides pieejamību ārstniecības iestādēm;
2. Ārstniecības personas/ārstniecības atbalsta personas identifikatora elektronisks pieprasījums;
3. Elektronisks pieteikums atļaujai par zāļu iegādi;
4. Elektronisks paziņojums par Veselības inspekcijas kontroles laikā uzlikto pienākumu izpildi.

jautājumu gadījumā e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.


 Veselības ministrijas 2014.gada 3.aprīļa rīkojums Nr.46 "Par rezidentūras vietu skaitu 2014./2015.studiju gadā" publiski ir pieejams Veselības ministrijas interneta tīmekļa vietnē


Veselības inspekcija sāk izsniegt ārstniecības personu identifikatorus


 VM  sagatavotais noteikumu projekts (publiskai apspriešanai)  "Noteikumi par higiēniskā un pretepidēmiskā režīma pamatprasībām ārstniecības iestādē".


 Nacionālais veselības dienests ir reģistrējis vadlīnijas "Hroniskas sirds mazspējas klīniskās vadlīnijas" 


 Zāļu valsts aģentūras vidēja termiņa darbības stratēģija 2013.-2015. gadam 


 

twitter.com draugim.lv
Lapa veidota ar ESF fonda
finansiālu atbalstu
Visvairāk skatītais raksts (reizes)
473719
LATVIJAS ĀRSTU BIEDRĪBA

Skolas iela 3
Rīga, LV-1010
tālr. +371 67220661
fakss +371 67220657
epasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.