banerisSkolas 

Baneris07.03      Baneris 03.28

       AKKA/LAA ar fanfarām iznes radioaparātu no slimnīcas paliatīvās palīdzības nodaļas

 Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija šodien skata Autortiesību likumu, kur Kultūras ministrija iesaka 15. pantu izteikt šādā redakcijā:

 „15) publisks izpildījums — darba vai cita ar šo likumu aizsargāta objekta priekšnesums, atskaņojums vai kā citādi tieši vai ar jebkuras tehniskas ierīces palīdzību vai procesa starpniecību veikts izmantojums, kas paredzēts vairākiem ar izmantojuma veicēju vai savstarpēji personīgi nesaistītiem sabiedrības locekļiem”

 Šāds risinājums nozīmē, ka jebkurā vietā, kur atskanēs mūzika, varēs ienākt policists un paprasīt uzrādīt licenci. Ja licences nebūs– tiks uzlikts 500 līdz 5000 latu liels sods, kādu jau izpelnījušās kafejnīcas „Mājas svētība” īpašnieces.

Kultūras ministrija un Saeimas komisija rūpīgi ieklausījušās AKKA/LAA argumentos, ka visiem tiem, kas publiski klausās mūziku ir merkantils mērķis, tie ar šo mūziku pelna naudu, bet šajā peļņā jādalās ar izpildītājiem, bet galvenais– ar AKKA/LAA.

Es pieļauju, ka restorāna īpašnieks tiešām atskaņo mūziku lai klientiem būtu patīkamāk kavēt laiku, gaidot steiku un vīnu. Toties es nekādi nevaru iedomāties kā mūzika veicina uzturēšanos zobārstniecības kabinetā. Nu nespēju iedomāties situāciju, ka pacients pēkšņi lūdz vēl mazliet paurbt zobu, jo skan tik jauka muzika. Nu labi, zobārstniecības kabinetā mūziku izslēgsim– lai pārējie dzird kā vaid tas, kurš jau ticis krēslā.

Tomēr galvenais panākums jaunajiem likuma grozījumiem būs iespēja izslēgt visus radioaparātus un televizorus lauku slimnīcās ar sociālajām un aprūpes gultām, kurās ārstējas galvenokārt veci un hroniski pacienti. Beidzot varēsim vienīgajā koptelpā, kur vecīši sanāca pēc vakariņām atkal iekārtot sarkano stūrīti, kur nevienam nekas nav darāms. Sliktāk ar palātām, kurās vairāk nekā viens pacients. Ja nu tanta Marta vēlas klausīties Latvijas Radio, tad lai tur radioaparātu zem segas un izvelk laukā tikai uz ziņām. Neviena no aprūpes slimnīcām nespēj apmaksāt nepieciešamos medikamentus un pacientu ēdināšanu, kur nu vēl paredzēto kompensāciju par mūzikas klausīšanos.

Mūzikai ir arī atbalsta funkcija ārstniecības procesā. Īpaši būtiska mūzikas terapija ir psihiatrijas un gerontoloģijas, kā arī paliatīvās medicīnas pacientiem. Bet AKKA/LAA protams vēlas no mirstoša pacienta iekasēt savu latiņu.

Un tad pēkšņi es paskatos uz savu grāmatplauktu un atceros, ka sarakstījis vai sastādījis esmu 16 grāmatas, bet nudien neesmu AKKA/LAA klients, jo nevēlos savas naudas administrēšanu uzticēt cilvēkiem, kam neuzticos. Bet AKKA/LAA taču savāc savus santīmiņus arī tad, ja kādā neprāta brīdī students bibliotēkā lasa arī manis rakstītās rindiņas. Un rodas sajūta, ka šī aģentūra nebūt netiecas godprātīgi atbalstīt māksliniekus vai izpildītājus, bet gan savu maciņu. Nauda taču vairāk vajadzīga nevis talantiem, bet alternatīvi apdāvinātajiem aģentūras darboņiem.

Ja Latvija ar Azarbadžānu paraksta līgumu par nodokļu dubultneaplikšanu, kāpēc Kultūras ministrija tik ļoti alkst ar nodokļiem aplikt gan Latvijas Radio 2 (ko mēs visi atbalstam no savas nodokļu naudas), gan šī radio klausītāju, ja tie nejauši atrodas blakus?

Rakstot šīs rindiņas es iespaidojos no citiem rakstošiem vai zinošiem kolēģiem. Viņi saņems autoratlīdzību kā procentu no summas, ko es nopelnu rakstīdams– proti, no nulles. 

Pēteris Apinis, Latvijas Ārstu biedrības prezidents

 

 

 

LĀB PASĀKUMI

Starpdisciplinārā konference 7.marts - Rīga
Starpdisciplinārā konference 28.marts - Rēzekne
Starpdisciplinārā konference  18.aprīlis - Rīga
Starpdisciplinārā konference  19.septembris - Rīga
Starpdisciplinārā konference  24.oktobris - Liepāja
Starpdisciplinārā konference  21.novembris - Rīga

 

LIKUMDOŠANAS AKTUALITĀTES

Veselības inspekcija Jūsu ērtībām ir izstrādājusi e-pakalpojumus, kuri pieejami portālā www.latvija.lv.
Pielikumā Jūs varat atrastinformatīvos bukletus par Veselības inspekcijas e-pakalpojumu lietošanu:

1. Apliecinājums par vides pieejamību ārstniecības iestādēm;
2. Ārstniecības personas/ārstniecības atbalsta personas identifikatora elektronisks pieprasījums;
3. Elektronisks pieteikums atļaujai par zāļu iegādi;
4. Elektronisks paziņojums par Veselības inspekcijas kontroles laikā uzlikto pienākumu izpildi.

jautājumu gadījumā e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.


 Veselības ministrijas 2014.gada 3.aprīļa rīkojums Nr.46 "Par rezidentūras vietu skaitu 2014./2015.studiju gadā" publiski ir pieejams Veselības ministrijas interneta tīmekļa vietnē


Veselības inspekcija sāk izsniegt ārstniecības personu identifikatorus


 VM  sagatavotais noteikumu projekts (publiskai apspriešanai)  "Noteikumi par higiēniskā un pretepidēmiskā režīma pamatprasībām ārstniecības iestādē".


 Nacionālais veselības dienests ir reģistrējis vadlīnijas "Hroniskas sirds mazspējas klīniskās vadlīnijas" 


 Zāļu valsts aģentūras vidēja termiņa darbības stratēģija 2013.-2015. gadam 


 

twitter.com draugim.lv
Lapa veidota ar ESF fonda
finansiālu atbalstu
Visvairāk skatītais raksts (reizes)
472332
LATVIJAS ĀRSTU BIEDRĪBA

Skolas iela 3
Rīga, LV-1010
tālr. +371 67220661
fakss +371 67220657
epasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.