No 30.05. lidz 2.06.2019. Rigā notiek Eiropas Pediatrijas oftalmoloģijas(EPOS) konference. EPOS konferences notiek vienu reizi gadā, katrā reizē izvēloties citu valsti. Baltijā konference notiek pirmo reizi, Austrumeiropā- otro. Tā kā bērni tāpat kā pieaugušie slimo ar ļoti dažādu acs sastāvdaļu slimībām, tad konferencē būs ļoti dažādas oftalmoloģijas subspecialitāšu sesijas.

Speciāla sesija konferencē tiks veltīta redzes un asu skrīningam un EUSCREEN projektam, kas pēta un apkopo dažādu valstu pieredzi redzes un acu skrīningos. EUSCREEN projektā uzsvērts, ka visiem bērniem Eiropā un pasaulē būtu jābūt vienādām iespējām izdarīt redzes skrīningu, kuram būtu jābūt ātram, efektīvam izmaksās un jāsniedz informācija kuriem bērniem jānokļūst pie pediatrijas oftalmologa.

Konferencē daudz laika tiks veltīts retām slimībām, to diagnostikai un ārstēšanai. Speciāla sesija būs veltīta Reto acu slimību tīkla (ERN-EYE) darbam , pacientu iespējām konsultēties ar dažādu valstu un slimību ekspertiem Reto acu slimību tīkla panelī ( ERN-EYE CPMS panel).

Eiropas Pediatrijas Oftalmoloģijas asociācija kopā ar Bērnu Klīnisko Universitātes slimnīcu pirms un pēc konferences organize trīs seminārus.

Okuloplastiskās ķirurģijas dzīvo tiešraidi, kurā konsultēs, operēs un diskutēs okuloplastiskais ķirurgs Artur Klett no Tallinas Centrālās slimnīcas un orbītas ķirurģe Karla Chalouppka no Šveices.
Latvija ir viena no divām valstīm Austrumeiropā, kur iespējama intra-arteriālā ārstēšana oftamoloģijas audzēju gadījumos. Oftalmoloģijas profesors Francis Muniers, hematoonkoloģijas profesore Maja Beck-Popovics no Šveices, Lozannas kopā ar Profesoru Kārli Kupču – invazīvo radiologu un radioloģi Sarmīti Dzelzīti no Latvijas vadīs semināru par retinoblastomas diagnostiku, ārstēšanu, kontraversijām un vadlīnijām.
Svētdien pēc konferences Vājredzības un smadzeņu redzes problēmu specialisti Ričards Bowmans no Apvienotās Karalistes, Niranjan Pehere no Indijas kopā ar Latvijas ārstiem un redzes pedagogiem stāstīs, konsultēs un diskutēs par smadzeņu redzes problēmām, kas var tikt diagnosticētas priekšlaikus dzimušiem bērniem, metabolo slimību pacientiem, kā arī dažādu sistēmisku un acs sindromu gadījumos.

Konferencē piedalīsies daudz ievērojami Eiropā un pasaulē zināmi pediatrijas oftalmoloģijas, neirooftalmoloģijas, oftalmoonkoloģijas specialisti, citu oftalmoloģijas subspecialitāšu eksperti, kā arī neonatologi, radiologi, invazīvie radiologi, redzes skolotāji.

Visu informāciju variet atrast EPOS2019 mājas lapā: http://www.epos2019.lv/.

Ja Jums ir jautājumi, lūdzu rakstiet Annai Manuhinai ( Anna.Manuhina@btgroup.lv) – EPOS RIGA menedžerei.